fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Ľuboš píše:

Je dôležité komunikovať na vládu, ministerstva atd. Budme aktívny, bojujem proti nezodpovednosti, amaterizmu, nekompetentnosti, neschopnosti... Prezenčná výučba má pre mna vysokú prioritu. Úvahy o zrušení prázdnin sú plašením, najmä tých čo majú celodenné dištančné vzdelávanie a taký sú tiež. Premiér nie je panovník, je volený zástupca. Vláda sa má správať kompetentne.

Katarína píše:

Otvorte prosím ssos Postupimská v KE. Moja dcéra je v lredmaturitnom ročníku, chcem, aby z nej niečo bolo, nie ovca pri výrobnej linke. Žiadam vás, otvorte jej školu. Bez výhovoriek, bez covid divadla Dakujem

Eva píše:

Dobrý deň, v mene mojej dcéry, Márie, žiadam otvoriť školy a umožiť žiakom plnohodnotnú prezenčnú výučbu.

Marek píše:

Predseda vlády, vaša práca je očividne založená viac na emóciách, ako na empirickom uvažovaní. Logicky by boli naše deti už v školách po prvom testovaní, ak by to nebola pravda. Keďže sa ukázalo testovanie ako úplne nespoľahlivý nástroj, bolo by najvhodnejšie púšťať deti do škôl na základe prehlásenia rodičov, že nemajú príznaky. Zvážte, prosím, demisiu. Nemáte schopnosti viesť národ.

Mariana píše:

Pán premiér, prečo v našej krajine nemôže byť testovanie dobrovoľné? Chcete za každú cenu dokázať, že nedosahujeme úroveň európskej slobodnej krajiny? Ľudia protestovali proti celoplošnému testovaniu, tak ste zaútočili na najcitlivejšie miesto rodičov a vstup ich detí do školy podmienili testovaním. Svoju zodpovednosť ste iba presunuli na školy. Je to smutné. Ak chcete otvoriť školy, tak všetky. Nie iba tie, do ktorých chodia vaše deti. Ako bežní ľudia máme dosť starostí s tým ako prežiť v dnešnej situácii a nie ešte rozmýšľať ako bojovať proti týmto diskriminačným rozhodnutiam. Čakala som od vás zrelé rozhudnutie, že to necháte na školy, aby podľa konkrétnej situácie rozhodli, či dovolia aj neotestovaným deťom vstup do školy. Alebo podobne ako v okolitých krajinách otvoriť skoly pre všetky deti bez testovania. Dospelí môžu ísť do práce aj bez testovania, ale deti do školy nie. Trochu som skeptická, lebo si nie som istá, či toto vôbec niekto číta. Ale štrajkovať spolu s kotlebovcami sa mi ísť nechce, tak volím takúto formu. Veľa zdravia. Mgr. Mariana Švárna

Eniko píše:

Žiadam otvoriť Gymnázium a zš Šándora Máraiho v Košiciach.

Jana píše:

Pán premiér,najväčšiu radosť urobíte Slovákom,keď odstúpite z postu premiéra.Pokračovať už nebudem,lebo by som bola vulgárna.

Miroslava píše:

Vážení, ak je navštevovanie školy podmienené testovaním, prečo sa neotvorili hneď po prvom veľkoplošnom testovaní???!!! A ďalej ma zaujíma či aj poslanci sa pravidelne testujú pred parlamentnými schôdzami, nakoľko je ich tam 150 kusov??!!!

Ivan píše:

Dobrý deň p. Premiér, a co keby sme začali takto, nech Vaše slecinky ostanú doma a otvoria sa ostatné školy, nech si to okusia aké to je, a nie len byť rozmaznavane. Naše deti trpia a vy prilievame len oheň do tohto všetkého. Prosíme Vás odstupte toto už nemá význam....

Andrea píše:

Pán premiér, žiadam Vás o znovuotvorenie všetkých škôl, bez podmieňovania nástupu nutnosťou testovať sa. Také testovanie, ktoré zahŕňa podmienky a obmedzenia pre tých, ktorí sa ho odmietnu zúčastniť, nie je dobrovoľné. Podmienky testovania nedávajú zmysel, podmieňovanie nástupu žiakov do škôl testovaním je protiústavné. Zo žiakov ste si urobili rukojemníkom, hráte s nami ruskú ruletu. Sme na konci svojich síl a trpezlivosti. Mám dcéru, ktorá kvôli opatreniam nemôže chodiť do školy a kvôli izolácii, strate kontaktov so spolužiakmi a kamarátmi, dennodennému sedeniu za počítačom prepadla smútku, depresiám a uvažuje o stratenom zmysle života. Náš život sa obrátil naruby. Žiadam Vás, aby ste svoje rozhodnutia začali robiť na základe aktuálne dostupných informácií o ochorení Covid-19, o jeho infekčnosti a primeraných opatreniach, ktoré publikujú prestížne vedecké kapacity zo Slovenska i zo zahraničia. Je december 2020, o ochorení vieme dostatok informácií, ktoré nám môžu pomôcť primerane konať a nie vylievať z vaničky aj dieťa. Predstavte nám svoj tím odborníkov pandemickej komisie. Predstavte nám, aké sú výsledky hlasovaní. Každé svoje rozhodnutie podložte odbornými štúdiami, faktami. Potrebujeme sa vrátiť do škôl! Nemáte právo robiť si z detí a rodičov rukojemníkov. Ak budete pokračovať v protiprávnom konaní, verím v spravodlivosť a v to, že budete za neho raz niesť následky.

Katarína píše:

Pripájam sa k výzve za otvorenie všetkých škôl bez rozdielu a odstránenie akýchkoľvek diskriminačných podmienok a bariér.

Monika píše:

pan Matovic, svojim spravanim ohrozujete spravny vyvin deti. deti su izolovane od rovesnikov, chyba im socialny kontaky, kvalitne vzdelanie toto su zakladne prava deti. vy ich hrubo porusujete. ak mate aspon stipku vedomia, tak umoznite VSETKYM detom chodit do skoly. deti su vystavene zastrasovaniu z koronavirusu, statistikami o poctom nakazenych, poctom umrti, .... tichsie, introvertnejsie deti, deti zo slabsich socialnych pomerov mozu podliehat depresiam, izkostiam.... spytajte sa lekarov z detskych psychiatrich oddeleni v nemocniciach na ich situaciu...pribudaju im pacienti....a to vdaka VAM, PAN MATOVIC".... akym pravom privilegujete len istu skupinu deti aby mohli zacat kvalitne vzdelavat v skole? Vy svoju marnomyselnoat povysujete nad zaujmy a potreby inych. raz pride vyuctoavie a vy si budete spytovat svedomie, ak nejake mate. s pozdravom matka gymnazistu.

Marian píše:

Bez testovania, bez kategorizovania deti.

Terézia píše:

Dobrý deň, žiadam vád, aby ste otvorili VŠETKY!! školy, bez podmieňovania testovaním. Je to evidentné a až do očí bijúce, že si tým potrebujete iba hladkať svoje ego a všetkým ukázať, že máte moc! Je to nebezpečná hra s trpezlivosťou tohto národa.

Ján píše:

Začnite sa správať ako premiér celého Slovenska a naučte sa menej rečí s hlbším obsahom. Nás nezaujímajú Vaše statusy na fcb, nás zaujíma kde sme teraz a kde budeme o 5, 10, 20 rokov! Premiér nerieši ldn pandémiu, či boj proti organizovanému zločinu. Premiér nastavuje chod celej spoločnosti, bez ohľadu na popularitu. Prineste poriadok nielen do súdnictva, ale aj do koordinácie pandemických opatrení, školy a vzdelanie sú nevyhnutnou súčasťou našej budúcnosti. Koronu som prežil v Prahe, kde som mal svadbu bez jediného člena rodiny. Vaše výnimky by umožnili návševu mojim najbližším príbuzným na 4 dni (aby sa naplnil zákon o podmienke testu v cudzej krajine), ale neumožnil vycestovať na 24h za účelom svadby. Nechajte na opatreniach a výnimkách pracovať ľudí dostatočne na to, aby boli jednoduché, funkčné a aby nekomplikovali naše už tak zkomplikované životy!