fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Katarina píše:

Vae deti maju privilegia? A preco to moje nemoze navstevovat skolu, je integrovany a nechcite vediet Co si prezivame, ak nie ostatne deti nemozu do skoly tak Ani Vase, hadam nie ste nadludia.karma je zdarma.

Monika píše:

Žiadam otvoriť Súkromnú strednú športovú školu v Košiciach, pretože si to jej žiaci zaslúžia, majú na to právo a učitelia ich chcú vzdelávať prezenčne na vyššej úrovni, nie cez internet. V súčasnom stave je to pre žiakov už nevyhnutnosť, pretože strácajú motiváciu, sú bez energie a nič sa im už nechce. Jednoznačne im velmi chýba sociálny kontakt. Ďakujem

Eva píše:

Vážený pán premiér! Som presvedčená, že niekto vysloví naliehavosť otvorenia škôl lepšie ako ja. V prvej vlne na jar všetci pracovali a deti sa učili s nasadením a pocitom potrebnosti. Bola to súdržnosť a sú-cítenie ľudí, ktorí umožnili návrat do škôl a práce. Teraz cítiť rezignáciu, demotiváciu a únavu - už aj u detí. Je to príliš dlho. Nedá sa dlho spoliehať na obetavosť, niekedy musí prísť principiálne a múdre riešenie. Som presvedčená, že viete nájsť všetci SPOLU vo vláde lepšie riešenie ako neotvoriť školy pred sviatkami. Radšej treba dať lockdown na sviatky, ale nie neotvárať školy. Celá vláda je dobrá (na pár individuálnych výnimiek); nechceme naspäť Fica, ani Pellegriniho, ani Kotlebu, ale chceme, aby ste, pán premiér spolupracoval so svojimi koaličnými partnermi. Aj my vo svojich kolektívoch musíme riešiť a prijímať, ba aj rešpektovať názory druhých. Každodenne robíme malé "politiky" vo svojich zamestnaniach - pre úspešný pohyb dopredu. A pri deťoch viac ako kdekoľvek inde musíme vážiť slová, nesmieme raniť tie velké duše v malých telíčkach, sú to naši PARTNERI. Berú doslova, čo povieme, musíme silno premýšľať, ako sa vyjadrovať, aby pochopili, a aby uverili, že sú rovnoprávni a že ich názor má váhu, ktorou sa oplatí zaoberať. Máte vo vláde väčšinou dobrých politikov, prosím, spoliehajte sa na nich viacej. Mgr. Eva Dudzíková, učiteľka ZUŠ

Sylvia píše:

Vážený pán premiér, Vážim si Vasu snahu o zdravie obyvateľov. V záujme zachovania duševného zdravia našich detí Vas žiadam o otvorenie škôl. Ludia chodia do obchodov aj do práce, prečo by deti nemohli ist do škôl? Ďakujem za pochopenie

Lucia píše:

Vážený pán premiér, tisíce detí nemajú doma podmienky na dištančné vzdelávanie - technológie, internet, dostatok času a kapacít svojich rodičov (alebo rodiča). Je veľmi bezcitné to ignorovať a neurobiť všetko pre to (a ešte o kúsok viac), aby sa mohli učiť všetky deti, nielen tie vyvolené. Vláda má robiť také kroky, aby krajina a jej obyvatelia prosperovali a aby nikto neoberal "bežné" deti o možnosť žiť rovnako kvalitný život ako predstavitelia moci a ich blízki. Pripájam sa k výzve - otvorte všetky školy, pán premiér!

Katarína píše:

Pán premiér, otvorte, prosím, aj Obchodnú akadémiu v Prievidzi, na ktorej som odučila 30 rokov, a Strednú priemyselnú školu dopravnú na Kvačalovej ulici v Bratislave, na ktorej učí moja dcéra. Vzdelanie je hybnou silou spoločnosti... Bez neho ona chradne a nerozvíja sa...

Petra píše:

Dobrý deň, aj môj syn by sa rád vrátil do školy. Na jeho škole, ktorá je súkromná - SZŠ Waldorfská, Bratislava, síce prebieha online výuka, žiaci však preberajú touto formou učivo pomalšie, horšie sa sústredia, chýba im vzájomný kontakt. Syn je v siedmom ročníku a v tomto veku sú rovesníci veľmi dôležití. Bratislavský kraj má nízku incidenciu covd a dalo by sa urobiť napríklad striedanie ročníkov každý druhý týždeň, ako to je v Nemecku. Ďakujem, s pozdravom, Petra Ježeková.

Marko píše:

Som Marko mám desať rokov a chcem chodiť do školy,blázniť sa so spolužiakmi ...

Viola píše:

Pán premiér. Nepripojili by sta sa na moju triednicku hodinu online? Mám plán. Vďaka.

Miroslav píše:

Pán premiér, školy a vzdelávanie je to najdôležitejšie pre budúcnosť Slovenska. Prosím nerobme z nej rukojemníkov koaličných sporov. Aj keby malo znamenať otvorenie škôl prísnejšie opatrenia, prosím urobme to. Rovnako ako to robia v úspešných európskych štátoch ako Nemecko či Dánsko. Ďakujem.

Ľuboš píše:

Dobrý deň pán premiér. Pripájam sa k výzve za otvorenie všetkých škôl na Slovensku. Čím skôr, tým lepšie. Pekný deň prajem.