fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Lucia píše:

Pán premiér otvorte prosím Všetky školy, deti sú najmenej riziková skupina a je pre ich zdravý vývoj dôležité vrátiť sa do kolektívu a dištančné vyučovanie nenahradí kontakt s učiteľom a plnohodnotný výklad.

Zuzana píše:

Neriaďte sa egom či politickou príslušnosťou ministra, ale relevantnými odbornými informáciami, prosím.

Petra píše:

Vážený pán premiér, všetky deti majú právo na vzdelanie a normálny život, nielen tie Vaše. Ak môžu chodiť ľudia do kostola či do nákupných centier, prečo nemôžu chodiť deti do školy? Či ide o to, že čím hlúpejší volič, tým ľahšia korisť vo voľbách?

Mária píše:

Ahoj Igor, prosím, naozaj prosím o otvorenie škôl ešte pred Vianocami. Táto situácia začína byť neúnosná. Tie deti sú doma dva mesiace (po skončení vianočných prázdnin to budú tri), plus keď pripočítam pol roka z minulého školského roka (ten mesiac v škole medzitým nebol nič), je to takmer celý školský rok. Naše školstvo bohužiaľ nie je pripravené na online vzdelávanie. Pracujem s dosť veľkým množstvom rómskych študentov, popr. študentov zo slabšieho prostredia. Mnoho z nich je napriek všetkému šikovných, v škole im to ide jedna radosť, ale po prechode na dištančné vzdelávanie sa akoby po nich zľahla zem. Ťažko sa vzdeláva niekto, kto býva 60 km odtiaľto a nemá prístup k technike. Druhou kategóriou sú lajdáci a problémoví študenti, čo to majú všetko "na háku". Nech ako učitelia robíme čokoľvek, môžeme sa aj postaviť na hlavu, keď raz niekto nemá záujem, môžem sa aj rozkrájať a nebude z toho žiadny úžitok. Pokiaľ sa normálne chodilo do školy, tak tam tie decká aspoň chodili a niečo sa na nich nalepilo. Ale z domu ich pracovať nedonútim... Na online hodiny sa mi zásadne pripájajú tí istí. Tí, s ktorými nebol problém ani v škole. Tí, ktorí by to potrebovali oveľa viac, buď nemajú záujem alebo materiálno-technické zabezpečenie. Takže takto vyzerá dištančné vzdelávanie v praxi.... S pozdravom, Mária Kalincová

Timotej píše:

Pán premiér, nie je tomu tak dávnu čo ste tu zasahoval, aby mohli byť svadby, no školy Vás nezaujímajú už pol roka. Namiesto toho, aby ste spolupracovali hádate sa a nakoniec sa dozvieme, že školu pre Vaše dcéry otvoriť možné je.

Xénia píše:

Otvorte aj školu naším deťom, pán premiér. Pri dodržaní nevyhnutných epidemiologických opatrení, súčinnosť ponúkam

Silvia píše:

Pán premiér, otvorte všetky školy, nie len niektoré. Ako deti sme snívali o dvoch rokoch prázdnin, tie naše sú doma tento rok už neúrekom (ešte nie 2 roky) a pýtajú sa do školy. Spomeňme si na to, kedy sme sa my ako deti pýtali do školy? Nikdy! To, že deti chcú ísť dobrovoľne do školy je znamenie, že už im distančné vyučovanie neprospieva ani v nadobúdaní vedomostí ani na ich psychike. Zachráňme deti! Toto opatrenie je už na ich úkor!

Katarína píše:

dobrý deň, bola by som rada, keby ste sa správal ako premiér a nie ako rozmaznané decko na pieskovisku. Online výučba je nevyhovujúca pre naše deti. Je priam nekvalitná. budem rada, keď sa otvorí aj Základná škola v Hlohovci, Podzámska 35, Hlohovec, tak ako sa otvorila aj súkromná škola Besst v Trnave. ďakujem za pochopenie

Katarina píše:

Pán premiér, mám to šťastie, ze moje dieťa je na prvom stupni, ale je mi ľúto tých ostatných detí . Preplnené nákupné centrá vám nevadia, ale deti v škole v rusku ano? K čomu je to testovanie, keď platí pre daný moment a o 20 min to nemusí byť pravda. Ste smiešny.

Božena píše:

Dobrý deň, pán premiér, prosíme Vás my učitelia, naši žiaci a ich rodičia, otvorte všetky školy. Ďakujeme.

Tatiana píše:

Vazeny pan Matovic, premier SR. Ste zodpovedny nielen za svoje deti, ale aj za NASE deti, VSETKY deti! Otvorte aj ostatne skoly! Prajem pekny den.

Daniela píše:

Otvorte aj naše školy. Naše deti nie sú menej ako Vaše. A zamyslite sa, čo hovoríte do mikrofónu.

Lenka píše:

Dobrý deň, otvorme školy, ale s rozumom a s prihliadnutím na lokálnu situáciu a praktické možnosti! A konzultujme otváranie s odborníkmi! Ide o našu budúcnosť!!! Pri otvorení škôl je dôležité nezabudnúť aj na internáty, cestovanie, stravovanie... Veľa zdravia prajú Mazúrovci

Jan píše:

Pan premier, preco sa nemoze ziak studujuci konzervatorium stretnut v skole so svojim ucitelom a mat hodiny? Ved su len 2 a v posilovni su 6. A preco dalsi ziak nemoze ist do ZUS, kde je to iste? Je to smutne a nespravodlive, napravte to prosim.

Lenka píše:

Dobrý deň pán premiér, som špeciálnou pedagogička na škole, ktorú navštevujú deti 1.stupňa a som za to vďačná, ale vďačnejšia by som bola, ak by ju mohli navštevovať aj žiaci 2.stupňa. Okrem toho, že niet nad prezenčnú výučbu je nevyhnutné sociálne spojenie sa žiakov a navyše, ak sa títo žiaci môžu poďakovať po uliciach, vonku v nákupných centrách kade tade, tak sa istotne môžu aj bezpečne vrátiť do škôl. Túto generáciu je potrebné vychovať k zodpovednosti a nie flákaniu sa preto Vás prosím o otvorenie škôl pre 2.stupeň, nakoľko si myslím, že nechávať týchto žiakov doma je kontraproduktívne.