fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Jana píše:

Vakcínu si dáte ako posledný. Vaše deti idú do školy ako prvé. Aj moje dieťa chce ísť do skoly čím skôr.

Nadežda píše:

Ziadame otvorenie skoly aj pre mojho syna - gymnazistu, skola Gymnazium, Bilikova.

Viera píše:

Pán premiér, neverím, že ste schopný kvôli osobnej animozite voči p. Sulíkovi držať deti tejto krajiny ako rukojemníkov. Teda, nie všetky, zdá sa... Ak pustíte len tie deti do školy, ktoré majú tú šťastie chodiť do nej s Vašimi dcérkami, bude to papálašizmus najhrubšieho zrna. Nechajte prosím ministra školstva robiť svoju prácu a otvorte školy... Vďaka!!!

Martina píše:

Dobrý deň pán premiér, aj deti sú ľudia a ja si myslím, že Vy by ste mali byť zodpovední voči téme vzdelávania a poctivo sa ňou zaoberať a hľadať možnosti, lebo ste to Vy (ako vláda SR), kto má kompetencie rozhodovať a zároveň povinnosť zabezpečiť a nastaviť mechanizmy a pravidlá tak, aby tam, kde je to možné a bezpečné, mali deti prístup k vzdelaniu. Viete, ja som obyčajná matka troch detí a naozaj o epidemiológii nič neviem, ale moc mi neberie rozum, že sú nákupné centrá či kostoly otvorené a deti zavreté doma...čo ale posúdiť viem, je to čo vidím doma, že deti tiež trpia týmto stavom, ktorý tu je a veľmi by chceli aby mali aj iné možnost....napríklad ísť von za kamarátmi, na krúžok či do školy...ako ich mamy sa ma to veľmi dotýka a cítim spoluzodpovednosť za to, aby sa cítili čo možno najlepšie... a značne nám neprospieva aj to, že z Vašej vlády je každý deň iné vyhlásenie od rôznych politických predstaviteľov, ministrov či Vaše osobné vyhlásenia, ktoré sú značne nekonzistentné a navyše veľmi zle komunikované.....moje deti by vám na to povedali "sme z toho jelene" ....ps. "čo myslíte ako sa cítime, keď čítame že skúsite po otestovaní otvoriť školu, kam chodia Vaše deti a o tých našich nepoviete ani slovo?...."

Zuzana píše:

dobrý deň pán premiér, žiaľ nemáme na vas mobil aby naša dcéra vam mohla napísať ako veľmi túži ísť do školy, tak volíme túto cestu mailom. Prosím otvorte Evanjelické lýceum v Bratislave. Ešte máme synov, ktorí až tak sa neponáhľajú do školy, ale pre deviataka je to priam žiadúce CZŠ Narnia v Bratislave. A náš maturant by rád ešte videl spolužiakov a zažil prax na SOŠ chemickej v Bratislave. Ďakujem, Petrincová Zuzana mama 3 školopovinných detí

Alica píše:

Všetky deti si zaslúžia chodiť do školy. Neberte im vzdelanie. 🙏

Vlasta píše:

Ak nechceme mať lenivé deti, určite je potrebné otvoriť školy. Pretože vedomosti získané počas tohto obdobia sú určite menej trvanlivé... Stredoškoláci, napr. elektrikári potrebujú prax. Ale určite neprístupnom na testovanie, či očkovanie. Najprv Vaše deti a po x rokoch aj naše, ak uvidíme, že naozaj nemaju zdravotné problémy...

Darina píše:

Prečo na prvý stupeň môžu chodiť deti normálne do školy ale ostatných účasť v škole chcete podmieňovať testovaním celých rodín (a na čo?)? A prečo môžu ísť do školy len vaše deti v súkromnej škole a naše deti nie? Ťažko dokáže akákoľvek škola zabezpečiť súčasne prezenčné aj dištančné vzdelávanie.

Henrieta píše:

Aj moje dieťa sa chce vzdelávať.

Zuzana píše:

Prosím otvorte aj Základnú školu vo Svätom Jure. Žiaci (piataci) majú iba 2 hodiny online výučby denne, to je strašne málo. Zbytok dňa deti trávia iba na počítači, telefóne alebo pri TV. Už sú doma strašne dlho a škola im veľmi chýba. Ďakujem.

Jana píše:

Dobrý deň pán premiér, moje deti majú úplne rovnaké právo na vzdelanie, ako tie Vaše. Žiadam Vás preto o okamžité otvorenie škôl. Nepáči sa mi, aké okaté "naprieky" z úrovne Vášho vysokého ega a nízkej miery súcitu robíte vo vlastnej koalícii. Preto naše deti majú byť Vašimi rukojemníkmi? Prečo by tiež zdravé deti, ktoré celé dni trávia doma za počítačmi a sú zdravé, mali mať zasahované do organizmu invazívnymi výtermi z nosohltana? Ono to zas nie je až taká sranda, špárať deťom i dospelým mirnix dirnix s nosohltane....som zdravotník, niečo o tom viem. Ešte raz Vás teda žiadam, vráťte deťom právo na vzdelanie! Želám jasnú myseľ a otvorené srdce!

Adriana píše:

Milý pán premiér, moje dieťa má právo na vzdelanie. Rozumiem ochrane zdravia , rešpektujem prijaté opatrenia proti Covid-u . Nerozumiem však, prečo vodím najmladšie dieťa do škôlky a mladšie dieťa do školy 1 stupňa , ja chodím do práce, prečo jediní ktorí majú lockdown sú starší žiaci II.stupňa a stredoškoláci? Ide Vám skutočne o deti a o ich budúcnosť? OTVORTE AJ NAŠU ŠKOLU, s rešpektovaním všetkých opatrení , chceme aby sa naše deti vzdelávali.

Silvia píše:

Otvorte skoly p. Premier, bez testovania. dost bolo tychto nezmyslov s pandemiou a testovanim.doteraz nienje.zrejme,na co to bolo vsetko dobre a co sme tym nezmyselnym testovanim vlastne dosiahli. Ked nie je problem zgrupit 3,5 miliona Slovakov na testy, otvorte skoly. Nemate právo a ani realny dovod nechavat deti doma ako rukojemnikov

Gabriela píše:

Dobrý deň, pán premiér, žiadna online platforma nemôže nahradiť osobný kontakt - rozhovor so spolužiakmi, pohľad učiteľa do zošita, aby si overil, či deti porozumeli zadaniu alebo skupinovú prácu v triedach. Nech by sa všetky zúčastnené osoby (učitelia, deti ale i rodičia) snažili akokoľvek. Deti sú bez nálady, smutné a depresívne, strácajú návyky, nevedia sa sústrediť na toľko hodín online. Ak môžu ľudia chodiť do práce, do nákupných centier, cestovať verejnou dopravou, ísť do kina, kostola či do divadla - je neprijateľné, aby sa deti nemohli učiť vo svojich školách. Moje dieťa síce nechodí do súkromnej školy, ale zaslúži si, aby aj jeho obyčajná štátna škola bola otvorená a aby vláda našla spôsob, ako to umožniť!

Iveta píše:

Pán premiér, strácate naozaj aj posledné body nielen u rodičov a učiteľov...nemám už slov..potrebujeme dostupné vzdelanie pre všetkých,skúste začat dôverovať občanom..my to zvládneme,ale Vy týmto spôsobom.nie..:((