fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Eva píše:

Dobry den, som z tejto situacie velmi smutna. Budem sa asi opakovat a nepoviem nic nove k teme, ale musim vam napisat a to z nasledujucich dovodov: 1) skoly vobec nemali byt zatvorene, sme svetovy unikat, stat kde su otvorene kina, obchody, posilky, plavarne, a hlavne vase oblubene kostoly, ale deti memozu chodit do skoly. Cely svet vie, kde su nase priority. 2) Vase spravanie je donebavolajuce. Ste premier preboha, zacnite sa tak spravat. Vase utoky na SaS sposobuju iba to, ze ludia ako ja (co som si pred par rokmu povedala, ze Sulika uz nikdy volit nebudem) budu volit SaS v dalsich volbach. Prestante sa hadzat o zem, ked s vami niekto nesuhlasi. Vecna diskusia je normalna vec v kazdej rodine/praci/spolocnosti. Zacnite uz konecne pracovat pre tuto krajinu, nie pre vase cisla oblubenosti. 3) Dufam, ze nemyslite vazne, ze sme sa s "obycajnymi" ludmi dopracovali do bodu, ked si premier mysli, ze je v poriadku otvarat len sukromne skoly privilegovanych, kde si skola, alebo samosprava moze dovolit uhradit a zorganizovat nieco, co si vymyslel premier a ostatne deti si mozu trhnut... Nemam viac slov, Markova

Daniela píše:

Pán premiér otvorte prosím aj našu školu.Aj moje dieťa má nárok na vzdelanie ako vaša dcéra.Verte že to nie je ľahké chodiť do roboty a potom do večera riešiť úlohy,projekty s vysvetlenim učiva pre druhý stupeň.A večer po 19hod.za dostať k mojim xy denným povinnostiam v domácnosti.Mesiace sme vydržali ok je čas sa posúnuť ďaľej nie prestupovať na mieste.Ďakujem.

Magdaléna píše:

Skoly a restauracie nesmu byt rukojemnikom v tejto tazkej situacii. Chapete vobec, ako to cele na luci posobi, ze sa v ramci koalicie neviete dohodnut....LEBO. Spamatajte sa, kym je cas.

Miro píše:

Vzdelávanie by malo byť v každej krajine to najdôležitejšie. Otvorené plavárne a kiná, no zatvorené školy. To správne nie je. Malo by to byť naopak uvedomujúc si vážnosť aktuálnej situácie.

Katarína píše:

Zdravím Vás, pán premiér. Vysvetlite mi, prosím, ako je možné, že v zahraničí zatvárajú školy ako posledné, a u nás, ako prvé.... Otvorte školy, pán premiér. UŽ VČERA BOLO NESKORO!

Veronika píše:

Žiadam o otvorenie škôl na prezenčné vyučovanie ZŠ Ľ.Štúra v Modre. Môjmu dieťaťu už šibe z toho, že sedí celé dni za počítačom zatvorený, bez sociálneho kontaktu so svojimi rovesníkmi a bez odborného výkladu svojich učiteľov. S pozdravom Fajnorová

Andrea píše:

Otvorte aj nasu skolu

Jana píše:

Pán premiér ako učiteľ aj ako rodič Vás prosím pustite deti do škôl. Všetci chápeme vážnosť situácie, ale tento stav len prehlbuje frustráciu, hnev na strane deti, rodičov aj učiteľov. Psychické zdravie, ktoré je neskutočne dôležité je narušené a môže mať fatálne následky. Pravidlá, semafory na školách výborne fungovali pustite nás prosím robiť si našu prácu ktorú milujeme plnohodnotne, pustite naše deti a zlepšite tým nie len psychiku všetkých ale i celkovú situáciu. Potrebujeme to!

Andrea píše:

Pán premiér prosím o otvorenie všetkých škôl tam, kde to situácia dovoľuje. Najviac sa prihováram za ZŠ Nevädzová 2, Bratislava. Syn je piatak a začína sa mi meniť prd očami, ... 🙁 a potom aj Gymnázium sv. Uršule v Bratislave. Ďakujem pekne. S pozdravom Andrea Gbelská PS.: Stále ste hovoril, že najzraniteľnejší sú dôchodcovia, tak ako je možné, že kostoly sú už otvorené? Áno chodia tam aj mladí, ale pozrite sa na priemer.

Zuzana píše:

Dobrý deň,p.Matovic,boli by sme radi keby ste otvorili aj základnú školu v Lednickych Rovinách,deti sú už naozaj dlho doma,ale ako napr.ja som mamina dvoch detí samoživiteľka,rozvedená a pri pracovných povinnostiach,je ťažké to všetko skĺbiť,učíme sa potom keď prídem aj do deviatej večer.Ja chápem vážnosť situácie,ale verím,že niečo vymyslíte.Dakujem

Michal píše:

Pan premier, vratte sa k pokore. Este mate sancu sa nespravat ako politici, ktorych ste sam kritizovali.

Zuzana píše:

Pán premiér, prosím Vás otvorte aj ďalšie školy. Ja pracujem v škôlke, ktorá je otvorená od júna, najmladší syn je tretiak, tiež je v škole. Ale starší syn aj dcéra sú už teraz v podstate 8 mesiacov doma, ak k tomu pripočítam prázdniny. Stredné školy fungovali cca mesiac? Čo sa akurát deti trochu rozbehli a už ich zavreli. U dcéry to ešte ako tak online funguje, ale u syna je to strašne zlé. Majú 3 maximálne 4 hodiny denne a v tom ešte etiku, triednicku, telesnú... Potrebujú režim, povinnosti, kontakt so spolužiakmi nielen cez mobil, tablet, či PC a aj kontakt s učiteľmi. Učiteľ má s nimi miesto 3 hodín za týždeň len jednu.... Prosím Vás, otvorte školy, potrebujú to všetky deti.

Terézia píše:

Ústavou SR má byť zaručené právo na vzdelanie. Nikde nie je uvedené, že len pre vybrané skupiny. Pán premiér mám len jednu otázku: Záleží Vám na budúcnosti detí, na ich zdraví a vzdelaní?

Lucia píše:

Vážený pán premiér. Všetky deti majú právo chodiť do školy. Neučte ich a hlavne nedávajte im pocítiť, že iné deti sú viac alebo menej ako ostatné.

Iveta píše:

Dobrý deň, prosím vás aký to má celé význam!??Otvorte všetky školy čo sú na Slovensku! Som matkou 4 detí,s najmladším na rodičovskej , tretí syn chodí do škôlky, druhý syn chodí do školy na prvý stupeň a prvý syn sedí doma a učí sa .Ale všetky deti potrebujú školu! Žiadam vás aby ste otvorili všetky školy na Slovensku