fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Alexandra píše:

Milý pán premiér, vzdelanie deti by malo byt prioritou a týka sa to všetkých deti. Žiadam vás preto, aby ste umožnili chodiť deťom do škôl tak, ako je to možné námornom stupni ZS.

Ivana píše:

Dôrazne žiadam o otvorenie škôl pre všetkých žiakov. Moje deti majú právo na vzdelanie, ktoré Vy pošliapávate protiústavnými opatreniami. Zobuďte sa a nechajte deti v pokoji žiť ich školské časy. Ubezpečujem Vás, že hnev matky je veľky, ked jej niekto siaha na jej dieťa. Otvorte školy pre všetkých. Bez podmienok. Ďakujem

Marcela píše:

Prosím Vás aby ste otvorili všetky školy.Ďakujem.

Silvia píše:

Dobrý deň Pán premiér zamyslite sa podotýkam ZAMYSLITE SA ako sa cíti mama, ktorá necháva doma 10 ročnú dcéru. Pracujem za minimálnu mzdu. Samozrejme dcéra sa učí v daný deň, podľa rozvrhu, ktorý má. Veľakrát mi volá do práce, keď si nevie poradiť s úlohou, prípadne s výpadkom internetu....Keďže som v práci, nemôžem jej veľakrát dvihnúť telefón, Neviete si ani predstaviť tie myšlienky, ktoré mi víria hlavou, čo práve potrebuje. To dieťa je samé doma 8 hodín. Určite Vaša dcéra nebola doma 8 hodín sama-a to nie jeden deň, ale už začína druhý mesiac!!! Prídem z práce a venujem sa jej, kontrolujem úlohy jej a aj mladšiemu synovi-je prvák. Dcéra mi pomáha-ráno vstáva so mnou 6/00 hod. aby odviedla syna ku škole, keďže škola je u nás otvorená až 7/00 hod a to už mne začal pracovný čas!!! Nie moja céra nevyspáva- pomáha mi!!! Musím jej niečo uvariť, aby mala na druhý deň teplý obed, ktorý si musí ohriať. Ani neviem ako a už je večer. A ďakujem za daný deň, že všetko bolo OK Ale nemusí to byť tak stále!!! 10 ročné dieťa samé doma už druhý mesiac !!! Deti majú ísť do školy!!! Bude im chýbať vzdelanie, kontakt, komunikácia... Ak by som mohla tak sa s Vami stretnúť a rozprávať priamo Vám do tváre.

Zuzana píše:

čauko premier! pyšem z mamynho pcčka, lebo moj uz nefunguje. Dorazne vas ziadam, ňe že otvorite skoli. Co robite, robite velmy dobre. Mame samu prču ako nygdy a nič sa nemusime učyť. Mama musi do roboty, tak ma nestraži, take holyday, jak teraz, to je žužo 🙂 Na online hodinach si na mobile možem hrať games a ked ma nebavy počuvať učku, vipnem jej zvuk, nech si tara, kolko chcce, šak na pysomke opíšem. Chcem bit doktor, potiahnite takto este par rokov, abz som prešiel takto aj strednu aj výšku. Potom sa prihlasim do tej vašej nobl nemocnice, kde sa chodia liečyť papaláši... čajík som sa už naučil uvaryť 🙂 S celeho srdca Vas buduci volyč a dochtor.

Ivana píše:

Ziadam o otvorenie vsetkych skol. Distancne vzdelavanie nie je plnohodnotnou vyukou. Otvorenie skol podmienene testovanim je nezmyselne a protiustavne, diskriminujuce. Aku ma logiku, ze polovica skoly (1.stupen) bude chodit bez testov, a druha polovica (2.stupen) do tych istych priestorov len s podmienkou absolvovanych testov?? A aky je rozdiel medzi skolou, a napr. vyrobnymi podnikmi, kde zamestnanci chodia taktiez vo velkom pocte, a bez podmienok pravidelnych testov? Ziaci su povinni dodrziavat protiepidemicke opatrenia ROR rovnako ako cela spolocnost, tak preco by mali byt diskriminovani a preco im niekto svojvolne odopiera ich ustavne pravo na riadne vzdelanie?

Slávka píše:

Dobrý deň, prosím vás mohli by ste otvoriť VŠ Univerzita Cyrila a Metoda v Trnave. My VŠ mame mnoho praktických predmetov čo idu veľmi ťažko sa naučiť online.

Katarina píše:

Pán premiér,zdravotnictvo a školstvo sú to najdôležitejšie.Prosím uvedomte si to.

Ivana píše:

Okamzite otvorenie skol,ak mi date rozumny dovod aky je rozdiel medzi 1 a 2 stupnom tak sa mozme bavit, trapne vyhovorky lebo ludia odrazu neskacu ako by ste chcel.Chovate sa ako male zarevane decko. Deti okamzite musia ist do skol.!

JULIUS píše:

Žiadam otvorenie škôl pre naše deti,majú dostať kvalitné vzdelanie,rodinné zázemie a fungujúce školstvo. Sám deti nemám,ale ak príde čas sa pobiť o vaše,naše deti,som pripravený postaviť sa na stranu rodičov. Ďakujem

Soňa píše:

Dobrý deň. V socializme sme boli inreligentne manipulovaní,ale deti nikto nezobral za rukojemníkov vvtomto období vašich sporov vo vláde, aby presadzoval svoju moc , vyjadroval nedôveru a deťom odmietal právo na vzdelanie , ktoré zaviedla Mária Terézia, aby povzniesla povedomie ľudí. Čo chcete vychovať z detí keď v demokratickom štáte ich väzníte? Je to silné slovo , ake deti beriete ako nástroj na vydieranie rodičov a nútite ich rozhodovať o testovaní svojich detí na záklaných školách, pretože o týchto deťoch ako konajú rozhodujù rodičia. Budem slušná. Snáď nájdete odvahu a prijmete spoločbé, rozumné rozhodnutie a deti pustíte bez tlaku do škôl. Soňa

Blanka píše:

Pozdravujem, len by som chcela pripomenúť, že deti v BJ sú doma už od 5.10.2020,skoro o mesiac skôr ako ostatné deti. Ale teraz som o tom nepočula rozprávať. Otestovali sme ich 4x, ale školy sú stále zatvorené. Skoro 1000eur ma stálo komplet vybavenie, aby sa mohol učiť z domu /PC, tlačiareň, scanner, kamera, office... /. Nechce sa učiť z domu, stratil všetky návyky učiť sa, ešte aj poznámky si vytlačí a nalepí do zošita, je to hrôza a nerátam svoje nervy. A dúfam, že budem počúvať, že si zaslúžia aj letné prázdniny. A my rodičia si zaslúžime niečo? Pekný deň

Nina píše:

Dobry den, zariadte prosim otvorenie skoly ZS Mladeznicka bez podmienovania testami. Vase testy nemaju ziadnu vypovednu hodnotu. Mam dieta v druhej a siedmej triede. Ako dokazete jedno z nich pustit do skoly a druhe nechat doma, ked obe ziju v jednej domacnosti. Prosim uvedomte si uz konecne, ze to, co robite nema zmysel!

Katarína píše:

Dobrý večer pán premiér, som už síce z generácie, ktorá má dávno dospelé deti a svoje vysokoškolské vzdelanie som si na rozdiel od Vas zaslúžila poctivým štúdiom lekárskej fakulty, ale nedá mi nereagovať na cirkus, ktorý okolo seba robíte. Vzdelaná mládež je aj moja budúcnosť a som smutná, že právo na vzdelávanie tej mládeži svojimi psychopatickými spôsobmi správania upierate. Volila som Vás v dobrej viere, že spoločne s ostatnými partnermi zmeníte pomery, aké boli v tejto krajine. Žiaľ Vaše činy a správanie ma presviedčajú o tom, že to bolo najhoršie rozhodnutie v mojom živote. Pokazili ste si to. Ľutujem, že som nedala na názor svojho syna a nevolila jeho favorita. S pozdravom Beráková

Dajana píše:

Pán premiér, moje deti majú ústavné právo na vzdelávanie, ktoré nesmie byť podmieňované nejakými testami, ktoré ste si vymysleli. Ja a moje deti sme zdravé a preto nevidím jediný dôvod na to, aby ste ich alebo mňa testovali. Nedovolím, aby ste im ubližovali. Preto Vás žiadam, aby ste nechali deti v kľude chodiť do školy, bez nejakých podmienok. V žiadnom štáte sa nepodmieňuje vstup detí do školy absolvovaním nejakého pochybného testu. Porušujete ústavu a ľudské práva.