fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Jarier píše:

Otvárať školu vlastným dcéram je zneužívanie moci. Nevyhovárajte sa na neschopnosť iných!

Jana píše:

Pan premier, na roziel od samotneho vzdelavania je pri teme organizacie prezencneho vyucovania pocas pandemie "odkukavanie" a odpisovanie naozaj vitane: pozrite sa, ako to funguje v okolitych europskych krajinach s porovnatelnymi cislami. A odkopirujte to, pripadne este vylepsite na nase pomery. Zopar tipov z roznych kutov EU: 1) siroke hygienicke opatrenia vo vsetkych skolach (ciste rusko na tvari a 2 rezervne v taske, triedy ani skupiny v druzine sa nemiesaju, posunute vstupy/intervaly napr. pre rocniky, pevny zasadaci poriadok, pravidelne vetranie, filtracia vzduchu, caste umyvanie ruk, podla moznosti hry a prechadzky na dvore v definovanych skupinach atd.) 2) pravidelne testy pre ucitelov a ucitelky 3) v pripade nakazy v skole karantena pre triedu/skupinu/cluster, nie celu skolu 4) v pripade vysokej incidencie moznost fazoveho vyucovania - pol triedy v skole, pol doma 5) pre rodiny s rizikovymi osobami moznost distancneho vzdelavania dietata "na reverz", cize na vlastnu ziadost. To je iba zopar tipov. Na zaciatok to nie je zle - ved podobne funguju tisice skol po celej Europe! Ako premier mate totiz mzodpovednost za vzdelavanie celeho naroda, nie len svojich dcer!!!

Sofia píše:

Dobrý deň, pán premiér, som maturantka tento rok a veľmi ma znepokojuje, ak sa hovorí o zrušení maturitnej skúšky. Keď aj budú úpravy, možno menšie úľavy v niektorých veciach, prosím Vás nerušte ich. Veľa mladých teraz vymýšľa, aby sa zrušili maturity a prebehli ako minulý rok. To sa nemôže dopustiť. Celé stredoškolské štúdium sme v podstate pripravovaní práve na maturitnú skúšku a teraz keby nám ju zrušíte, to celé výjde na zmar. Celé na zmar by vyšlo i toto vyučovanie nás štvrtákov, ktorí makáme na sebe, robíme si deň čo noc maturitné vypracovania, učíme sa a pripravujeme na maturity. Samozrejme nemôžem hovoriť za všetkých. Nepríde mi správne, aby sme o túto skúsenosť boli pripravení. Nie nadarmo sa hovorí, že maturita je skúška dospelosti a mal by si ňou prejsť každý. Je to i prvá brána k vstupu na vysoké školy alebo do zamestnania. A navyše, bolo by veľmi prospešné čo najskôr otvoriť školy. Nielen vzhľadom k našim vedomostiam ale i vzhľadom na našu psychickú stránku. Navyše my maturanti,ale i napríklad 9.ročník ZŠ, chceme tráviť čas so svojimi spolužiakmi a učiteľmi, pretože sme na škole posledný rok. Nikomu táto dištančná výučba už neprospieva a myslím, že školy boli najmenším ohniskom nákazy. Pekný deň, ďakujem.S pozdravom

Silvia píše:

Dobrý deň, chcem Iba podotknúť, že tohtoročným maturantom žiadne otvorenie škôl k dostatočnej príprave nepomôže. Na to je príliš neskoro a ja si neviem predstaviť, ako mám tento rok maturovať bez plnohodnotnej prípravy, akú mali maturanti predošlé roky a cítim sa maximálne znevýhodnená. Stratila som tak už 6 mesiacov! Minulý rok boli žiaci na to pripravení a maturovať nemuseli. MY tento rok pripravení NIE SME a maturovať musíme? Vysvetlíte mi prosím Vás, kde sa v tomto systéme nachádza logika? Sme deprimovaní, znechutení, v depresiách chýba nám motivácia! S pozdravom, Silvia Walla

Veronika píše:

Dobry den, eate Vas to bavi? Vydierat ludi, len preto, lebo nie ste kompetentny? Ak mozu moje dve deti navstevovat skoku, lebo su na 1.stupni, preco nie aj moje trerie na 2.stupni. Testy sibstrcte niekam a radaej tie peniaze investujte do zdravotnictva.!!!

Lara píše:

Dobrý deň, pán premiér myslím si, že je dôležité aby sa školy otvorili a aby sme sa snažili fungovať normálne. Vzdelávanie dištančnou formou nedokáže nahradiť priamy kontakt. Záleží nám na našom vzdelaní a veľa z nás by sa už rado vrátilo do školských lavíc. Ja však nesúhlasím s tým, aby sme sa museli všetci testovať, ešte aj rodičia. Na školách neboli ohniská nákazy preto si myslím, že sa to dá zvládnuť aj bez toho.

Tatiana píše:

Otvorte Gymnázium Párovská 1 Nitra, môj syn potrebuje už konečne začať študovať, nakoľko je v maturitnom ročníku . Konečne sa začnite správať zodpovedne a nie ako malé dieťa , ktorému zobrali cukríček. Stále sa na niekoho vyhovárate, ale chyba je len a len vo Vás. Nerobte z detí rukojemníkov Vášho narcizismu.

Janka píše:

Áno, všetci potrebujeme návrat do škôl čo najskôr. Ale ani to dištančné vzdelávanie nie je na zahodenie kto chce sa učí aj doma kto nie je jedno či sa nachádza v škole alebo nie. Ja ako študentka strednej školy na dva týždne kým nepridete s ROZUMNÝM riesenim odmietam chodiť do školy preplnenými autobusmi či MHD kde sa ľudia tlačia hlava na hlavu len preto aby som išla do školy a následne si nakazila starých rodičov alebo iných členov rodiny. Poslať študentov na dva týždne do školy len preto aby sme celé Vianoce potom mali prísny LOCKDOWN a nemohli ani len vyjsť z domu ? Toto je podľa vás rozumne ? Keď bude pribúdať čoraz viac a viac prípadov tak čo spravíte potom ? Keď už chcete otvárať školy kde je aj 500 a víc študentov na jednom mieste to môžete otvoriť rovno všetko 🙂 Myslím že tie reštaurácie a iné podniky ktoré sú pozatvarane nemajú možnosť ako školy ktoré učia dištančné. My stále mame tu druhu možnosť ako sa ako tak venovať svojej práci či učeniu sa... ale čo oni? .... to čo robíte nemá zmysel... otvorenie škôl na dva týždne... keď už chcete tak silou mocou otvárať mali ste to začať riešiť skôr a nie dva týždne pred prázdninami.

Jana píše:

Otvorte vsetky skoly! Preco diskriminujete vsetky deti. Vase deti nech idu do skoly ako posledne. Chodte prikladom. To co robite papalasizmus!

Lucia píše:

Mily pan premier otvor nasu skolu, kedze to beries so svojich ruk a prosim prestan nas tu stvat proti sebe a polarizovat vsetkych. Lucia

Silvia píše:

Otvorte skoly, a ak testovat tak vsetkych ziakov, nie len druhy stupen! Je to bohapuste vydieranie a nespravodlive.

maria píše:

Dobrý deň, už je toho moc. Nestíham sa ani vys.... Prosím Vás otvorte školy aj pre 2.stupen, alebo predĺžite školské vyučovanie na základnú školskú dochádzku na 10.rokov. Mojej dcére chýba školská dochádzka, lebo cez internet sa učiť to sa akurát naučí prd makový.

Marianna píše:

Prosím, otvorte moju školu. Vďaka

Katarína píše:

Do školy sa nikomu nechce, asi len si myslite že budeme debili

Alojz píše:

Dobrý deň pán premiér, ja si osobne myslím že by ste sa na to mali zvysoka vysrať. Bude to lepšie ako pre koho, avšak mne to takto parádne vyhovuje. Som doma, mám viacej online voľných hodín a medzičasom si zahrať ligu legiend (nickname: tobgo na serveri EUNE; turek gei na serveri TR), keďže mám toľko času. S pozdravom, syn Anny Meszárošovej, Alojz