fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Zuzana píše:

Dobry den. Prosime o otvorenie skol bez podmienok. Nakolko jedno dieta je na 1. stupni a pravidelne navstevuje skolu a druhe dieta, ktore je na 2. stupni musi sediet doma za pc. Preco mozu byt spolu v jednej domacnosti, spolu jest a zdrziavat sa v jednom dome, ale do skoly uz nie ?????? Aky je medzi nimi rozdiel ?

Adrián píše:

Dobrý deň pán premiér,chcel by som vám povedať že mne online škola vyhovuje viac.Kazdy deň som od 8:00do 12:00 na online škole následne úlohy a učenie sa .Je pravda, že žiaci zo ZŠ to majú ťažšie ako stredoškoláci potrebujú lepšie vysvetliť učivo a atď,ale podľa môjho názoru by ste nemali otvárať SŠ pretože sám som mal v triede dvoch čo to mali a aj na škole iný. Ak chcete znížiť počet dní v letných prázdninách bolo by adekvátne k tomu vyplatiť aspoň 400€ za jeden mesiac, pretože v lete každý žiak SŠ čo môže brigádu a v tejto ťažkej dobe sa peniaze zídu ďakujem za pochopenie veľa šťastia pri boji z koronou.

Martin píše:

Pán Premiér, prosím Vás aby ste školy do Vianoc neotvárali, keďže toto jednanie je absolútne nelogické a dospeli by sme tým k väčším nákazám, následovanými vianočným lockdownom.

Zuzana píše:

Pán premiér, začnite počúvať, čo hovoríte. Prečo by mali iba vaše dcérenky chodiť do skoly? A my maturanti? Ktorí to mame extrémne ťažké pred maturitami? Rozhodujete za všetkých, nie len za Vašich blízkych!!

Lea píše:

Dobrý deň, Vážený pán premiér, rada by som začala petíciou maturantov, ktorá je podľa môjho názoru bezpredmetná. Nesúhlasím s tým, čo tvrdia moji rovesníci. Na online hodinách sa riadne preberajú maturitné témy, sme z nich skúšaní a v takejto situácii máme k témam prístup. Naši učitelia nám dali možnosť online konzultácii, ak máme nejaké nezrovnalosti v učive. Pre mňa, ako maturantku, je táto petícia len zástierka neschopnosti a lenivosti mojich rovesníkov naučiť sa. Navrhujem nebrať do úvahy danú petíciu, pretože radi by sme svoje vedomosti ukázali na maturitnej skúške. Rada by som spomula aj fakt, že školy by sa mali otvoriť, aj kvôli takzvaným "slabším" žiakom a aj na zmenu prostredia. Ja osobne s testovaním naozaj problém nemám, len si nemyslím že nie je nutná taká intenzita testovaní. Mnohí, ktorých som si mala možnosť vypočuť, sú ochotní pristúpiť na jedno testovanie pred začatím školy. Treba si vypočuť čo najviac názorov a snažiť sa urobiť kompromis. Chápem že nikdy nevyhovieme všetkým, ale pokúsme sa väčšine. S pozdravom Lea Kohútová

Hugo píše:

Prosím nepustaj nás ešte do školy chcem si užiť čas doma s rodinou po Vianociach si nas pusti ale prosím nie teraz ďakujem Hugo

Kristína píše:

Pán premiér, ja mam opačnú prosbu a to je aby ste do Vianoc už školy vôbec neotvorili, pretože je to zbytočné... Ďakujem

Kristína píše:

Zijeme v Belgicku a nas syncek chodi do jasliciek. Jaslicky neboli pocas lockdownu zavrete vobec, zakladne a stredne skoly boli, ale ich opat otvorili. Kompetentni si uvedomuju, ze umiestnenie dietata vo vzdelavacej institucii je priotitou rodicov. Necitim sa ako neschopna matka, ale uprimne, pracovat z domu plus mat na starosti napr. 2 ci 3 skolopovinne deti, to je skoro nadludske moznosti, resp. nieco pojde bokom, t.j. bude zanedbane.

Christopher píše:

Pán premiér, pokiaľ nebude situácia na Slovensku pod kontrolou, školy by sa nemali otvárať z dôvodu bezpečnosti ako nás žiakov, tak rodinných príslušníkov.

Matej píše:

Dobrý deň pán Matovič. Vzhľadom na to, že chcete otvoriť školy, by som sa Vás chcel spýtať, či budú taktiež internáty. Školu mám daleko a nedokážem si predstaviť, že by som musel každý deň vstávať o tretej v noci a domov by som prišiel až okolo ôsmej večer. Vopred ďakujem za odpoved. Matej Svorada

Richard Sulík píše:

Toto je fajné záchodové čítanie

Miriam píše:

Pán premiér, moje dve deti nemajú na Vás mobil. Ináč by Vám tiež poslali sms. Cítia, že učenie doma im nepomáha. Chcú ísť do školy. Nehľaďte len na vlastné deti. Otvorte školy pre všetkých. A nevyhovárajte sa na MŠ. Vy ste zodpovedný za celú vládu a preto výsledky jednotlivých ministrov sú aj vaše výsledky.

Róbert píše:

Igor, kašli na to.....

Dominik píše:

Vážený pán premiér Igor Matovič, rád by som apeloval nato, či je správne počas tejto pandemickej situácie otvárať školy. Vzhľadom nato, že čísla nakazených stále stúpajú. Možno sa zdá, že počty denne infikovaných pomaly klesajú a naša krajina je na tom zo dňa na deň lepšie, no nie je to tak. Pravdou je, že sa denne neotestuje toľko ľudí ako počas predošlých týždňov. V súčasnosti je väčšina potenciálnych nositeľov v domácej karanténe. V mojom okolí, v okolí mesta Snina, je pozitivita nakazených extrémne vysoká. Usudzujem to predovšetkým z denných prírastkov antigénových a PCR testov. Pred zatvorením škôl sme mali pozitívne testovaného spolužiaka. On oficiálne nepatrí do mojej triedy, no máme spolu niekoľko hodín počas celého týždňa. Jeho spolužiaci, ktorí s ním boli niekoľko dní v blízkom kontakte, no ani moja trieda nebola otestovaná. Vedenie školy nám povedalo, že ide na test ten, u koho sa objaví akýkoľvek príznak infekčnosti. Samozrejme, veľa z nás v priebehu pár dní ochorelo, ale na test sa nikto neobjednal zo strachu z doberania si učiva. Nebola nám nariadená povinná domáca karanténa ako to v podobných situáciách býva zvykom. Spravidla by to malo byť tak, že ak som bol v priamom kontakte s pozitívne testovanou osobou viac ako 15 minút, mám absolvovať 10-dňovú domácu izoláciu, prípadne sa nechať otestovať. My v škole sme mali spolu niekoľko vyučovacích hodín, dokonca aj bez rúšok počas hodiny telesnej výchovy a otestovaní nebol ani jeden z nás. Neviem, či v škole platia iné pravidlá pre koronu, ale toto nie je správne. Ak sa opäť také niečo zopakuje, bude to katastrofa. No môže nastať aj taká situácia, že sa všetko dodrží tak ako sa má, ale ak sa nakazím aj napriek tomu, bude to katastrofa pre mňa, ale aj pre mnohých iných. Žijem s rodičmi, babkou a dedom. Babka a dedo majú tesne nad 70 rokov. Myslíte, že je správne nás púšťať do školy na dva týždne pred Vianocami? Vianoce sú predovšetkým sviatkami pokoja. Myslíte, že to bude pre moju rodinu alebo rodinu iných, sviatok pokoja? Ak nedaj Bože donesiem domov vírus a babka, či dedo bude mať ťažký priebeh ochorenia? Poviem ešte aj jeden dôvod prečo školy otvoriť až po Vianociach. Počas Vianoc sa zvykne na štedrý deň spolu s rodinou navečerať za jedným stolom. Okrem Vianoc sa vieme navečerať aj každý osobitne. A preto, sa odmietam dištancovať od mojich rodičov na Vianoce, ktorí ma vychovávali 18 rokov. Oddeliť sa na sviatky pokoja a lásky. Alebo s nimi fungovať za normálnych podmienok, pod hrozbou, že na nich prenesiem vírus. Preto, Vás prosím, aby ste vzali do úvahy aj môj názor a ešte raz zvážili vážnosť aktuálnej situácie. S pozdravom Dominik Ducko.

Zuzana píše:

Nepodmieňujte otvorenie škôl testovaním. Jedno dieťa sedí v treťom ročníku ZŠ a to druhé, kt je celý čas doma na kopaniciach, má byť testované, aby mohlo ísť do školy? Dávno tam mohlo sedieť. R-O-R fungujú! Tak????? Kocúrkovo...