fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Peter píše:

Dobrý deň, mám tri deti. Najmladší je prvák, mladšia dcéra siedmačka a staršia chodí na gymnázium. Syn chodí do školy, aké dcéry nie. Napriek tomu sa doma spolu stretávajú. Niekedy k nám chodia aj ich sesternice, pretože nechodia do školy a doma sa samy nudia. aký to má význam? Veď vírusom je predsa jedno kde na človeka skočí. Rovnako môžu chodiť do školy

Lenka píše:

Pán premiér, ja len veľmi jednoducho a stručne - spravte si test Ficom. Ako by ste reagovali, keby toto robil on a jeho vláda? Čo by ste požadovali? No a teraz spravte presne to, na čo ste prišli. Vďaka.

Lenka píše:

Pán premiér, som medička a praktická výuka nám už druhý semester veľmi chýba. Prosím Vás teda, aby ste prijímali také rozhodnutia, aby sme sa aj my vysokoškoláci čo najskôr vrátili do škôl a na kliniky, pretože medicína sa dištančne študovať naozaj nedá. Ďakujem

Domča píše:

Vzdelavať sa ma ale zdravie je zdravie a zdravie znamená život. Velmi ma mrzi ze nemam kontakt osobny s ucitelmi a som obratá o istu časť vzdelania (som maturantka) ale radšej sa budem nadalej vzdelavať touto online formou ako nakaziť rodinu a pribuznych. Nedopustim to nikdy. Keď zase otvorite školy zase spôsobíte len ďaľšiu vlnu. Bude to len ten istí kolotoč. Preto nie som za otvorenie škôl. Viem že tento rok maturujem a že nebudem dostatočne pripavená ...ale pokiaľ mohli mať minuloroční maturanti tuto uľavu, my si ju zaslužime tiež. Nie je to o lenivosti, velmi rada sa vzdelavam ,keby nie..nechodim do školy. Myslim si že maturita nie je podstatná v tejto situácií. 4 roky dreme na tejto školy, 4 roky sa učime poctivo (tí ktorí to berú vážne) tak prečo by mali celé 4 moje roky spočívať na 1 otázke z každého predmetu? Odraz toho ako sme makali je jasne na koncoročnom vysvedčení. Za mňa je tohtoročna maturita len stres a ešte v takejto situácií. Maturanti minulých rokov mali stres a to ešte mali vhodné podmienky na vzdelavanie/učenie sa. My nemáme ani to. Tak ako nemáme mať stres pred niečim takym ako je maturita? Položte si otazku..Je to naozaj tak dôležité ?

Laura píše:

Dobrý deň pán premiér, myslím že sa neoplatí otvárať školy pred Vianociami, nielenže sa za dva týždne nič nové nenaučíme ale navyše budú pribúdať nové prípady, takýmto prístupom sa do škôl nedostaneme ani v marci. Keď vaše dcérky chcú ist do školy tak nech si poslúžia ale môj názor na vec ste už počuli.

Roman píše:

Deťom chýba sociálny kontakt a sociálne zvyklosti. Online priestor toto nikdy nenahradí a každý deň sa pri takejto dlhej dobe počíta.

Milina píše:

Otvorte prosím školy pre všetky deti, nielen pre tie Vaše ! A samozrejme bez testovania !!!!! Nemáte na to právo ....

Iza ela píše:

Uz sa konecne spametajte prestante viest zabomysie voj y so Sulikom.Takyto prejav premiera zodpobeda nast rocnym detom . Otvorte skolu v Bernolakove

Dominik píše:

Dobrý deň, kľudne otvorte školy ale s tým že v školách sa najprv bude mesiac učivo opakovať a až potom prídu skúšania a písomky.

Karol píše:

Dobrý deň, je mimoriadne nezodpovedné jeden deň povedať že sa nejde do školy a ďalši deň že áno. A ja ako učiteľ síce súhlasím že by sa mali vzdelávať ale iba ak ich životy nie sú ohrozené. Takže keď nie sú testy tak neotvárajte prosím školy. Ak chcete dodržať sľub voličov dbajte na zdravie občanov. Ďakujem

Robo píše:

Dobri den, pprosim netvaraite skoly. netreba nam to trz, je to zbitocne velmy moc. Nechcem ist do skoli, dakujem prkne.

Dávid píše:

Nazdar, neviem aký zmysel má podľa vašej rady starejších otvoriť školy 2 týždne pred vianocami. Čo myslíte že sa za tie 2 týždne stihne? Že dobehneme to ročné zameškané učivo a stihneme sa dokonale pripraviť na maturu? Tak to Vám teda tlieskam... Skúste si niekedy prečítať komenty pod článkami s tématikou o otvorení/zatvorení škôl a uvidíte aký názor na Vás osobne majú adolescenti... Pekný deň prajem

Zuzana píše:

Dobrý deň. Chápeme prečo chcete otvoriť školy. Ale očividne si neuvedomujete, čo tieto dva týždne dokážu. Áno, vzdelávanie je priorita, ale na úkor zdravia sa dva týždne neoplatia. JA AKO ŠTUDENT SI OTVORENÉ ŠKOLY NEPRAJEM. Máme toho dosť už teraz. Ak pôjdeme do školy zhorší sa aj epidemiologická situácia aj školstvo. Učiteľky nie sú také dokonalé ako sa na prvý pohľad zdá. Prevažná väčšina nebude rešpektovať "dva týždne na opakovanie" ale budú chcieť všetko dobrať a deti budú zavaľovat jednou písomkou za druhou. Skúšaniu sa tiež nevyhnú. Prezenčné vyučovanie poškodí študentov tieto dva týždne viac ako distančné vyučovanie. Testovanie žiakov - neprichádza do úvahy. Školy neotvárajte!!!

Monika píše:

Dobrý deň pán premiér. Píšem vám ako matka, ktorá chce pre svojho syna zdravý fyzický aj mentálny vývoj. Chcem aby moje dieťa športovalo a tiež aby malo dostatočné školské vzdelanie. Poprosím otvoriť školy a športoviská pre deti, či už počas zimy vnútorné alebo počas teplejších dní vonkajšie. Pevne verím, že sa chápeme. 🙂 Ďakujem vám za budúcnosť svojho syna.

Veronika píše:

Dobry den pan Matovic. Poznate dobre vsetky dovody, preco sa musia deti vratit do skoly. Budte zodpovedny voci nasim detom, nam rodicom a nasim pedagogom. Je prilis vela osudov v hre.