fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Dušana píše:

Pán premier. Ja do školy chodím, ale moje kámošky nie.A veľmi veľmi im to chýba.Kamaráti,ale hlavne učivo.Doma je to fakt oničom.

Monika píše:

Dobry den, Aktualna situacia je neznesitelna, distancne vzdelavanie je absolutne nepostacujuce. Pripajam sa k vyzve otvorit prezencnu skolsku dochadzku, ZS Spacince, ZS Bottova ulica v Trnave. Dakujem Maarova

Zuzana píše:

Prosím o dospelé správanie, spoluprácu a komunikáciu s partermi a hlavne otvorte školy. Všade v Európe sú otvorené podľa nejakých pravidiel, ale otvorené. Ďakujeme.

Miroslava píše:

Vážený pán premiér, aj naše deti si, rovnako ako tie Vaše, zaslúžia vzdelávanie v škole a hlavne kontakt s rovesníkmi. Ďakujem .. Podhájecká

Maroš píše:

Dobrý Deň pán premiér, prosím Vás nechajte moju školu Spojená Škola Púchov zatvorenú lebo tam sa šíri koronavírus rýchlejšie ako v škole vašich dcér a Vy predsa nechcete aby sa vírus šíril, takže ja vám len dobre radím.

Tomáš píše:

Dobrý deň, Aký má zmysel otvárať školy 2 týždne pred Vianocami, keď už sme zabehnutý na online vyučbu 2 mesiace (Teda aspom my, stredoškoláci)? Chápem, že vzdelanie ľudí je prioritou no nemyslím si, že teraz pred Vianocami, sviatkami pokoja by sa malo navyšovať riziko rodín. Keď chcete otvoriť školy otvorte ich na nový rok teda 8.1.2021

Alexandra píše:

Prosím Vás o prečítanie mojej správy🙂som žiačkou 4. ročníka, čiže maturitný ročník. Už od prvej vlny sa bojím o moje skúšky.. veľa sa toho nezmenilo, vždy sa bojím. Jediné čo sa zmenilo je moje psychické zdravie. Ako mladý človek viem, že nie je dobré, keď 18 ročné dievča berie tabletky na predpis od psychológa... Áno, v našej krajine sa našla minimálne jedna osoba, ktorá takto skončila kvôli uzatvoreniu škôl. Viem, že to nie je vaša chyba, že sú školy zatvorené. Pevne verím a dúfam v to, že sa čoskoro vrátime do naších lavíc.

Viera píše:

Vážený pán premiér, je mimoriadne dôležité otvoriť aspoň 2.stupeň ZŠ bez testovania v tých okresoch, kde to epidemiologická situácia dovoľuje. V ostatných okresoch je potrebné k otvoreniu škôl pridať testovanie. A veľmi sa prihováram za mladých ľudí na odborných školách, kde prax tvorí významnú časť ich vzdelávania. Sú medzi nimi aj mladí Rómovia a Rómky z osady v Plaveckom Štvrtku. Pracujem s nimi ako dobrovoľníčka niekoľko rokov, ich jedinou šancou na lepší život je vzdelanie. Neničte im túto šancu a umožnite im aspoň odbornú prax. Ďakujem.

Eva píše:

Dobry den pan premier, tymto Vas ziadam o otvorenie skoly mojho syna Adama. Od septembra nastupil na osemrocne gymnazium na Grosslingovej a uroven distancneho studia, akokolvek sa pedagogovia snazia, nemoze dosiahnut uroven osobnych interakcii a komunikacii nazivo. O roznych technickych prekazkach, vypadkoch, a degradujucej ucebnej moralke ziakov nehovoriac. Myslim, ze ked su bezproblemovo otvorene MS a prvy stupen ZS, ani tie ostatne rocniky by nemuseli byt problematicke, ak sa budu dodrziavat iste pravidla. Takto je to velmi, velmi nefer, nielen voci detom, aj voci rodicom. Za pochopenie a otvorenie skol vopred dakujem, Eva Francekova

Lucia píše:

Dobrý deň p. Matovič , veľmi rýchlo ste sa opojili mocou . Nadávate nám , zakazujete ,prikazujete a beriete si živých ľudí ako rukojemníkov svojich manipulativnych hier . Momentálne sú to deti , v ďalšom kole budú iní . Nepochopili ste , že demokracia je o komunikácii a rešpekte . Nie sme vaši vazali , s ktorými môžete nakladať podľa svojej ľubovôle . Znevažujete prácu iných ľudí len preto , že vam neprikyvujú ako hlúpe bábky . A to , že budete testovať pilotne školu svojich detí, aby mohli ísť do školy ? To nie je za čiarou , práve ste celou nohou ponorený do papalášskeho bahna . Nepochopili ste , že vaša funkcia sebou nesie povinnosť nezneužiť možnosti , ktoré sa Vám ponúkajú vo vlastný prospech ? Vysmievate sa nám do tváre , útočíte na každú osobu s iným názorom . Z môjho pohľadu lekára by ste veľmi potrebovali psychiatra , veľa porúch sa dá liekmi dobre skompenzovať . Liečte sa prosím , snáď sa potom s vami bude dať komunikovať . V opačnom prípade by som vam poradila vysťahovanie napr . Smer Severná Kórea

Sabína píše:

Dobrý deň pán premiér, žiadame Vás my rodičia aj v mene všetkých našich detí na Slovensku, otvorte nám školy. Ostávame s pozdravom, rodina Sklárová a Dunajská.

Michaela píše:

Otvorte základné umelecké školy, aspoň prídeme my učitelia a naši žiaci na iné myšlienky 😉

Martina píše:

Dobrý deň, pán premiér Matovič. Chcem Vám napísať,že nie len vaše dcéry túžia po návrate do školy,ale aj môj syn.Nechcem to vnímať ako diskrimináciu. Preto vás žiadam,aby ste potlačili svoj hnev a politickú taktiku a dovolili našim deťom vrátiť sa do školy. Ďakujem Martina

Francesca píše:

Dobrý deň. Prejdem rovno k veci, nemyslim si, že je správne otvoriť všetky školy. Ja sama som študentka strednej školy a viem že aj napriek príkazu nosenia rúšok ich cez prestávku aj tak nikto nemal. Máte 2000 prípadov za deň a veľmi veľa úmrtí týmto len situáciu zhoršíte.Taktiež si nemyslim že sa to oplati na posledné dva týždne. Načo ? Nakaziť sa a celé sviatky ostať chorí doma? Prepáčte ale pokial školy dobrovoľné nebudú tak ja sa nehodlám nakaziť v škole kde je dalších 500 detí a veselo si medzi sebou behajú. Radšej počkajte na január po sviatkoch bude situácia hádam lepšia . No naozaj nás dať všetkých do školy kde každý z nás chodí vlakmi, autobusmi a podobne je naozaj veľmi VEĽMI veľké riziko. Ak chcete aby počet nakazených stúpal nech sa páči otvorte školy už teraz . Potom môžeme byt další pól rok doma keď sa to opäť zhorší. Chcela by som však vyjadrit rešpekt ktorý voči Vám mám a ďakujeme Vám zatiaľ za dobre odvedenú prácu☺️ Vieme že táto situácia nie je ľahká pre nikoho z nás a držíme Vám ja a moja rodina palce.

Kubo píše:

Dobrý deň, bol by som rád keby sa išlo znova do školy. Online systém nefunguje. Mám 2 online hodiny za týždeň + domáce úlohy.