fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Katarina píše:

Dobrý deň pan premiér, deti musia ísť do školy! To, že dištančné vzdelávanie sa ani zďaleka nedá porovnať s prezencnym, o tom snáď ani diskutovať netreba. Ale uvedomte si prosím, čo urobí s psychikou dieťaťa sociálna izolácia v období, kedy je nevyhnutne dbať na jeho osobnostný rozvoj. Ved tie deti sú doma, často samé, od marca! A z hľadiska právneho, maloleta osoba mladšia ako 15 rokov, nenesie právnu zodpovednosť za seba, nesie ju zákonný zástupca. Je v poriadku tváriť sa, že je v poriadku nechávať deti vo veku od 11 do 15 rokov celé dni odkázané na seba? Aj dospelý človek má problém také situácie zvládnuť bez ujmy... Je toho veľa, čo by som Vám chcela napísať, ale najdôležitejšie je, že deti patria do škôl, nemôžeme ich nechávať na pospas politickým rozhodnutiam. Školský semafor fungoval výborne, pokiaľ ste deti nenechali doma... Zvážte svoje kroky a myslíte na budúcnosť všetkých detí! Dakujem!

Andrea píše:

Tato situacia je neunosna, napriek tomu, ze patrime k stastlivcom s dobrou skolou, ktora zvlada vsetky “nastrahy” distacneho vzdelavania vynikajuco. Deti kazdym dnom stracaju socialne navyky, chybaju im kamarati, kruzky a sport. Vo vsetkych ostatnych krajinach zatvaraju skoly ako posledne. Hlavne ze mame otvorene kostoly a obchody. Tu vidno, ako Vam zalezi na vzdelani! Otvorte vsetky skoly systemom so semaformi.

Lukáš píše:

Nechcem aby sa otvárali školy je to zbytočné na dva týždne pred Vianocami po Vianociach si už otváraj ale teraz nie.

Emília píše:

Pán premiér, nikto nie je odborník na všetko. Ani vy. Prosím, aby ste sa správali ako štátnik a nechali ministrov robiť svoju prácu. Majú kompetencie a zodpovednosť. Keď zlyhajú, odvoláte ich. Ale nie je správne zneisťovať občanov. Otvorte školy, nech sa deti adekvátne vzdelávajú, aby z nich nevyrástli budúci voliči Kotlebu.

Janka píše:

Pán Matovič, aj môj vnuk chce chodiť do školy, nielen Vaše dcéry

Milan píše:

Pán premiér, len pre Vaše osobné ambície chcete otvoriť niekoľko škôl, medzi ktorými bude aj tá, do ktorej chodia vaše dcérky. To myslíte vážne??? Veď školu, v ktorej riaditeľ je majiteľom (alebo spolumajiteľom) firmy. ktorá zarobila na AG-testoch niekoľko miliónov otvoria, aj keby voda horela....majú za čo....a potom nás chcete ohurovať, že niektoré školy to dokážu....

Luciq píše:

Važeny pan premier, Nepodmieňujte prosim vzdelavanie testami, veď na školach boli dodržiavane všetky protiepideniologicke opatrenia až tak že syn mal od dezinfekcie doslova vyžrate ruky. V susednych štatoch otvorili školy za zhorsenych epidemiologickych podmienok a deti ju navstevuju bez testov. Vysvetlite mi prosim, prečo neakceptujete vysledky testov Eliza???

Jakub píše:

Dobrý deň, volám sa Jakub a chodím na Gymnázium na ulici Jana Bottu v TRNAVE. Chcel by som sa vrátiť do školy aj na tie podľa niektorých ľudí 2 “zbytočne” týždne pretože som maturant. Taktiež by som chcel ísť študovať medicínu a to na Slovensku! (Malo kto tu chce zostať) ale takýmito primitívnymi hádkami v koalícii ubližujete len SKUTOČNÝM OBYČAJNÝM ĽUĎOM !!! Tak sa prosím začnite správať ako človek a robte konečne správne rozhodnutia.... Myslím si že toto nikto neuvidí ale snaha bola.... Ak ste to videli ďakujem za vás čas a prajem pekný deň! Jakub Urban

Helena píše:

Dobrý deň aj my by sme chceli otvoriť našu školu - ZŠ Školská 9 Tlmače. Ďakujeme

Katarina píše:

Prosím o otvorenie aj ZŠ Mošovce pre II. st. pod vedením zodpovednej, kompetentnej, príkladnej Paedr. Thomkovej, ktorá dbá na dodržiavanie všetkých nariadení. Napriek, vzhľadom na podmienky, výbornej online výučbe sú naše deti nešťastné a daždý deň doma im berie návyky a šance byť lepšími!

Ľudmila píše:

Zdravím Vás, Mám doma žiačku ZŠ, študenda Gymnázia a študentku vysokej školy. Je to necelý rok, čo sa učia dištančne. Nie je to ani náhodou dostačujúce. A to patria medzi šikovnejších. Chcem pripomenúť aj ich psychiku, na ktorú je to veľký nápor. Začína sa to u nás prejavovať plačom, mrzutosťou. Deti nemajú akoby nádej, že to bude ešte niekedy dobré. Chýbajú im spolužiaci aj učitelia. Otvorte už školy!

Lucia píše:

Pán premiér, chcela by som len sem napisat že nie je spravodlivé otvoriť len školu kde chodia vaše deti. A školy by mali byť na prvom mieste(všetky školy). Hlavne že ste najprv otvorili kostoly,kiná, reštaurácie a všetko možné ale školy ktoré by mali byť na prvom mieste ste neotvorili. Je to podľa mna veľmi nesprávny prístup. Ostatne krajiny sa ako prvé zameriavajú na školy, ktoré zatvorili posledné a otvorili ako prvé. My sme natom úplne naopak. Keď sa povedalo že by sa pondelok 7.12. išlo do školy bola som strašne šťastná a dúfala som že to vyjde. A z našej školy väčšina žiakov do školy chcela ísť. Všetci sme si mysleli že sa v pondelok stretneme v škole a nikto nečakal že to nevyjde. Preto vás prosim skúste sa nad sebou zamyslieť a otvorte školy čo najskôr. Najlepšie by bolo 7.12.

Veronika píše:

Dobrý deň. Pán premiér, zvážte prosím čo najjednoduchšie kroky k otvoreniu všetkých škôl,aby sme zabezpečili našu budúcnosť,ďalšie generácie naozaj vzdelaných a socializovaných ľudí

Petra píše:

Dobrý deň. Som študentka, ktorá má ukončenú povinnú školskú dochádzku a študuje, lebo chce. Študujem na konzervatóriu. Robím si pedagogickú nadstavbu, a chcem učiť deti v ZUŠ. Trápi ma, že moja pedagogická prax prebieha z domu. Trápi ma, že deti, ktoré by som o pár rokov mohla učiť, možno nebudú mať záujem o navštevovanie ZUŠ, lebo online to nie je možné. Učitelia v školách aj v umeleckých školách robia, čo môžu, aby žiakom dali co najviac, ale takto to nejde. Taktiež hodiny herectva a tanca sú neuskutočniteľné. Sú to skupinové hodiny, na ktoré doma nemáme ani priestor na tanec, ani ľudí, ktorí by skúšali hru s nami. Toto sa týka všetkých odborných škôl. Prax je pre nás dôležitá. Bez nej budeme ako absolventi neužitoční. My sme budúcnosť tohto štátu. Ak nebudeme mať lekárov, sestry, stavbárov, lesníkov, elektrotechnikov, ale aj kaderníčky, manikérky či nás, umelcov, tak sme ako vyspelý štát zlyhali. Sme v 21. storočí, kde chceme žiť ako normálni ľudia, nie ako zbytoční absolventi, ktorí poznajú teóriu, a nie prax. Prosím, otvorte školy. Prosím vás ako zúfalá študentka mysliaca na budúce generácie.

Patrik píše:

Chcem aby otvorili SOŠ automobilovú a chcú to aj moji spolužiaci.