fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Kristián píše:

Dobrý deň vážený pán premier, nechápem načo na tie cca 2 týždne sa tak usilujete otvoriť školy. Po vianociach kľudne,ale pred vianociami otvoriť skoly?a potom nám dať ku tomu ešte lockdown však to nedáva zmysel v škole sa stretne viac ludí ako cez sviatky. Radšej hromadné PCR testovanie ako toto všetko. Som 1. na strednej a distančná forma výučby mi príde fajn. Maturity môžu byť tak ako minulý školský rok keď tu bolo 200/500 nakazených. Ďakujem

Marcel píše:

Dobrý deň, vážený pán premiér, aj mňa sa moji synovia pýtajú, kedy pôjdu do školy a je to aj viac krát denne, ako 4 sms denne. Majú na to zo zákona právo a rovnaké, ako Vaše dcéry. Zariaďte prosím, aby aj deti nepolitikov mohli ísť do školy. Ďakujem a ostávam s pozdravom. Marcel

Erika píše:

Pán premiér, deti nutne potrebujú ísť aspoň na pár dni do školy. Veď semafor bol super nastavený, prečo sa nemôže podľa neho začať opäť? Otvorte konečne tie školy.

Rudolf píše:

Pán premiér prosím odstúpte zo svojej funkcie. Prečítate si s porozumením knižku Chrobák Truhlík, bude pre Vás poučná. Kafrete do všetkého a každého aj keď sa tomu vôbec nerozumiete. Ste hanbou svojho úradu. Ste dobrý poslanec ale zlý vladár. A prosím otvorte všetky školy nie len tie kam chodia Vaše deti.

Mariana píše:

Dobry den pan premier, Vsetky deti by uz konecne chceli ist do skoly. Doma sa nudia, negativne to vplyva na ich psychiku, skolske vysledky a celkovu pohodu. Prestante ist Sulikovi po krku a puste ich do skoly.

Diana píše:

Dobrý večer pán premiér... Ja som toho názoru že dať deti do školy je obrovské riziko... Nerada by som moje deti pustila pred Vianocami do školy. Nesúhlasím s tým! Po Vianociach dobre, ale pred Vianocami nie!!! Neberte to v zlom, je to len môj názor 🙂 pekný zvyšok dňa prajem. S pozdravom Diana Ďurišová

Tomáš píše:

Proti vzdelaniu vystupujú a vystupovali predstavitelia neslobodnych krajín za účelom udržania si moci. Prosím, ukážme, že toto v žiadnom prípade nemá byť váš obraz, naopak, vzdelanie chceme dokonca reformovať. Prosím, otvorenie škôl považujme za najvyššiu prioritu.

Štefan píše:

Ešte ne otváranie škôl až po Vianociach sviatkoch podľa počtu nakazených 👌😪

Lenka píše:

Dobrý deň, pán premiér. Mám 3 deti ktoré ešte chodia do školy. 2 staršie sú integrované pre narušenú komunikačnú schopnosť z čoho plynú problémy ako dyslekxia, dysgrafia a iné dys...učenie online je pre nich najhoršia forma učenia. Z priemerných žiakov sa zrazu stali 4,ktorí ledva prechádzajú. Pre nich a ich budúcnosť je veľmi dôležité navštevovať školu, byť v osobnom kontakte s učiteľom. Veď aj oni chcú študovať ďalej, majú svoje predstavy o budúcnosti a online vyučovanie im komplikuje život a ich budúcnosť. Deti sú predsa naša nádej, na nich raz bude stáť náš štát ale hlúpe detí bez vedomostí a pevných základoch nebudú dobrými piliermi tohto štátu . Začnite konečne myslieť reálne a nie si dokazovať svoju moc a ego

Dominik píše:

Vážený pán premiér, som študentom 3. ročníka na Strednej odbornej škole sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Nezávidím Vám situáciu, v akej musíte riadiť našu krajinu. Zavádzanie opatrení nie je isto ľahká vec. No prečo má pre Vás väčšiu hodnotu otvorenie reštaurácií, kín a fitnescentier pred vzdelaním a budúcnosťou nás, žiakov a študentov? Budeme to my, kto bude vytvárať budúcnosť. Zatvorením škôl nás však posuniete roky dozadu. Dištančné vzdelávanie nenahradí sedenie v školskej lavici. Odbornú prax nezískame cez internet. Ak Vám záleží na budúcnosti krajiny, na budúcnosti našej generácie, otvorte prosím školy. Ďakujem

Vladimíra píše:

Vzdelanie by malo byť prioritou nielen na papieri. Na dnešných deťoch páchate neuveriteľné škody tým, že sú až na poslednom mieste, hoci dostupné vedecké dôkazy poukazujú na to, že školy nepredstavujú také riziko. Puberťáci majú možno vyššiu mobilitu, ale zároveň sa ukazuje, že práve mladí ľudia sú najväčšími obeťami pandémie z hľadiska psychologických problémov. Otvoriť školu len pre svoje dcéry - treba si vidieť aj ďalej od nosa - keď tu o 20 rokov nebudeme mať vzdelaných ľudí, bude to mať dopad aj na vás a vašich blízkych.

Petra píše:

Milý pán premiér! Škola je miestom,kde sa deti nielen vzdelávajú,ale kde prežívajú podstatnú časť dôležitého obdobia svojho života.Teenageri sú v procese búrlivých fyzických a psychických zmien,kde sa najviac formuje ich osobnosť.Od dnešných detí bude onedlho závisieť svet.Ako bude ich život bez školy vyzerať? Ako sa budú formovať? Prosím Vás, pán premiér, zmeňte to čím skôr a vráťte deťom ich školu.Online sa nedá deti naučiť odlíšiť správne od nesprávneho, plytké od hlbokého, humanitu od agresivity, ľudskosť od zverstva. Otvorte naše školy čím skôr našim deťom,učiteľom i rodičom!

veronika píše:

DÔLEŽITÉ!!! PROSÍM O PREČÍTANIE!!! dobrý deň, volám sa Veronika a som v 9 ročníku (kvarta) na osemročnom gymnáziu v Bratislave. Myslím si, že otvorenie škôl je nutné, ale určite nie týždeň pred Vianočnými prázdninami. Prečo? Posledný týždeň pred prázdninami je vždy najviac stresujúci. Študenti prídu v pondelok do škôl, len aby sa dozvedeli, že celý týždeň majú zahltený písomkami a skúšaním. Za ten týždeň sa už nič nového nenaučia, budú sa len pod veľkým stresom učiť do 3 rána na 4 veľké písomky na ďalší deň. Je mi jasné, že si myslíte, že to tak nechodí. Žiaľ, je to tak. Taktiež si asi myslíte, že skúšanie a testy sú nutné pre vzdelávanie - v tom s vami súhlasím. Viem, že mentálne zdravie je pre väčšinu ľudí ešte stále tabu, ale mentálne zdravie je dôležité. Stres je síce veľmi obvyklý, ale nebezpečný. Neviete koľko mojich spokužiakov, mojich kamarátov trpí mentálnym ochorením alebo sa cíti na dne len kvôli stresu zo školy. Podľa môjho názoru bude bezpečnejšie otvorenie škôl v januári - všetky deti budú oddýchnuté z dobrých Vianočných prázdnin. Otvorenie škôl teraz by znamenalo ďalšie riziko nákazy, ktoré za to podľa môjho názoru nestojí. Mohlo by sa tým pokaziť celé vianočné obdobie. Online výučba nie je samozrejme tak účinná ako prezenčná, musím ale podotknúť, že učitelia sa toho od dištančného vzdelávanie z prvej vlny veľa naučili. Teraz je online výučba na oveľa lepšej, chválitebnej úrovni. Veľa detí chce otvorenie škôl kvôli sociálnemu kontaktu - rozumiem. Aj mne to chýba a tiež sa to môže ukazovať na mentálnom zdraví. Aj keď je mentálne zdravie tak isto vážne ako fyzické, predsa len, nakaziť sa vírusom covid19 nie je presne šálka kávy, ktorú by ste ráno chceli vypiť. Deti majú síce miernejše až žiadne príznaky, ale kvôli tomu je ohrozená ich rodina - rodičia aj starý rodičia. Kedže deti sú niekedy bez-príznakové, ľahko nakazia ďalších, na ktorých to môže mať väčšie dôsledky. Viem, že mám len 14 a na mojom názore nezáleží, a že som len jedna malá bodka, ale toto je môj názor podložený argumentami. Ďakujem za prečítanie prajem pekný zvyšok dňa, z pozdravom, Veronika

Martina píše:

Dobrý deň. Myslíte, že je správne ak sa manažér firmy vyhovára na svojich podriadených, že to oni sú neschopní, spravili chyby... Nenesie náhodou šéf plnú zodpovednosť za svoj tým? Vy ste šéf a vy ste zodpovední za svojich, podriadenych". Nevyhovárajte sa stále, prosím!! Vaša Klarka pôjde do školy a moja Hanka nie. V čom sú iné? Aj Hankiny rodičia poctivo platia dane, poctivo sa celá jej rodina zúčastnila celoplošné ho testovania.... Prestávam Vám rozumieť!!!

Livia píše:

Dobry den pan premier, moj syn, siedmak, potrebuje tiez ist do skoly, rovnako ako Vase dievcata. Chyba mu triedny kolektiv, kamarati, dokonca ucitelia! Dakujem za Vasu pozornost.