fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Andrea píše:

Dobrý večer, deti patria do školy!!!

Alena píše:

Dobrý deň včera som Vám písala aj ces mesenger, povedzte potom agentúre čo to za Vás robí, že netreba odpisovať 🙂 Prosím otvorte tie školy, Vy čo ste tak proti rodinkárstvu, ako by ste nazvali svoj včerajší počin? poučte ma ak to práve nie rodinkárstvo. Prosím otvorte ich všetky, lebo budem sa opakovať, ale ak o takýchto veciac rozhodujú minimálne 3 odhalení pklagiátori, je to trochu čudné a potom to ozaj vyzerá tak, že budete tým deťom vzorom!!!!! To ja nechcem Prosím otvorte školy a dobrovoľne zložte funkciu, včera pohár pretiekol, a to som veľmi trpezlivá a tolerantná osoba.

Štefan píše:

V marci ste zatvárali školy pre pár nakazených dnes sa denný prírastok píše v tisícoch. Trebalo by zvážiť, komu tie dva týždne pomôžu, lebo max tak rodičom, ale žiakom určite nie.

Jana píše:

Dobrý deň p premiér, v mene svoje dcéry Vás prosíme o otvorenie našej školy ZŠ Gejzu Dusíka v Galante! Ďakujeme

Marian píše:

Česká

Katarína píše:

Prosí otvorte školy na celom Slovenskú

Štefan píše:

Dobrý deň pán premiér! Keby som aj veľmi chcel, veľmi ťažko sa mi ako učiteľovi vysvetľujú Vaše kroky. Sú nepredvídateľné. My do poslednej chvíle netušíme, pomaly ako máme pracovať o týždeň. Na konci je jedno kto vytrieskava politický kapitál, deti dostávajú max. 50% vzdelania. Tak to proste je. Tak prosím dohodnite sa.

Nikolas píše:

Pán premiér pri všetkej úcte podľa mňa je úplná blbosť otvoriť školy teraz na 2 týždne pred Vianocami. Otvorte keď tak až v januári nedáva zmysel aby ste tie školy momentálne otvorili. To, že vaše dcéry chcú ísť do školy by nemala byť priorita. Bolo by totálne nezodpovedné nás teraz poslať do škôl pri tom aké sú každý deň čísla. My stredoškoláci väčšinou do škôl dochádzame čo nás stavia do celkom zlej situácie. Nikto tu nechce mať koronu a nikto ju nechce ani prenášať. Podporil by som lockdown v momentálnej situácii ale otváranie škôl by nemalo prichádzať do úvahy. Prosím Vás aby ste ešte raz prehodnotili svoje rozhodnutie.

Kryštof píše:

Dobrý deň. Som študent strednej školy a študujem v Bratislave. Žijem však v zahraničí(Maďarsko). Po nových opatreniach je cestovanie na Slovensko zo strany študenta utrpenie. Vlaky chodia iba 5-krát denne a musím prechádzať niekoľkými autobusmi čo iba to zvyšuje potencionálnu šancu sa nakaziť. Nemyslím, že by bolo múdre otvoriť školy na 2 týždne počas najrizikovejšieho obdobia(zima) pred prázdninami a potom nechať potencionálnych šíriteľov(deti/študenti) behať pod rovnakou strechou(v jednej domácnosti) pod ktorou sa môže nachádzať človek, ktorý je v rizikovej skupine ako môžu byť starý rodičia alebo príbuzný s ochoreniami dýchacích ciest. Podľa mňa ako študenta by sa mala všetka námaha sústrediť na izolovanie rizikových obcí/miest ktoré sú najväčšími ohniskami nákazy namiesto toho aby ste disbenefitovali pendlerov žijúcich v zahraničí.

Štefan píše:

Je veľmi smutne, že práve my deti sa stávame obeťami politických sporov, predbehovaciek a naberaní hlasov. Každý deň meniť rozhodnutie je priam neúnosné. Na to aby sme isli do školy sa musíme riadne pripraviť my žiaci, učitelia aj škola samotná. Nie je reálne aby sa to všetko stihlo za 3 dni... Do školy by som sa rada vrátila ale za normálnych podmienok a nie, že jeden deň nie, áno potom zas nie...Cítim sa ako cvičená opica, ktorá čaká na povel. Bratislavské nemocnice sú preplnené, denný prírastok je 3500 ľudí, Bratislava ide dolu vodou. Z môjho pohladu je to zbrklé, nerozvážne a zbytočné. Neviem koho tieto dva týždne spasia, ale žiakov určite nie. Už žiakov na tie dva týždne nechajte tak a venujte sa dôležitejším veciam ako politickej propagande, hádkam a snažte sa vyriešiť to aby sme sa v Januári do škôl vrátili a nie, že tu teraz na rýchlo budete niečo vymýšlať. Toto všetko čo robíte je len úbohá hanba. O nás bez nás, smutné je, že ste sa žiakov spýtali až po tom čo na vás zaútočila koalícia. O nás to je, my sme subjektom tejto vašej koaličnej hádky, možno väčšina z nás nemá 18 rokov, ale to neznamená, že náš názor nemôže byť validný a na mieste.

Ivan píše:

Veľmi ma mrzí, že žiaci 4. ročníka nemôžu absolvovať odbornú prax, lebo každý rozumný človek si predpokladám uvedomuje, že nie všetky vyučovacie predmety je možné absolvovať dištančnou formou v domácom prostredí. Vzhľadom na nepriaznivú situáciu budem vďačný, keď budú môcť ísť do školy aspoň "maturanti" a kľudne IBA na ODBORNÉ PREDMETY. riaditeľ ŠUP Trenčín.

Iveta píše:

Žiadam o okamžitý návrat všetkých žiakov a študentov do škôl.

Ingrid píše:

Pekný deň, aj ja by som uvítala a moja dcéra tiež, aby mohla ísť už konečne do školy. Nie len Vaša. V okolitých krajinách deti idú do školy, aj keď situácia je tam horšia ako u nás. Prečo to u nás nejde? Prečo sú stále nejaké výhovorky? Decká majú o tretinu vyučovacích hodín menej, ako keď chodili do školy. Kedy to dobehnu? Keď môžu byť otvorené trhy v Inchebe, tak deti v škole mali byť už dávno. Ďakujem.

V. píše:

Dobry den pan premier, drzim Vam prsty, nech udrzite "vladu" pocas celeho obdobia 4 rokov. Este ziadny premier SR nebol vo funkcii, ked by sa mal pasovat s pandemiou. Preto si zelam, aby ste to ustali. Nie nadarmo sme konecne zvolili zastupcov ludu inych ako tych, co riadili stat 12 rokov. Ste v tazkej pozicii teraz, tak skuste triezvo rozmyslat, nemajte medzi sebou boje v koalicii, ale spolupracujte. Nech aj ti negativni ludia vidia, ze to robite pre nich. Ste prvykrat premierom, tak myslite nato, ze narod na Vas spolieha. Prezentujte svoje ciele slusne, inteligentne, s rozumom a pochopenim. Tu nejde o gulicky, ale o obcanov SR. Mnohi by mi dali za pravdu, ze stacilo by malo na presvedcenie ludi, ze vsetky Vase snahy su pre dobro ludi. Obklopte sa ludmi, ktori Vam poradia a pomozu s tym ako sa prezentovat s porozumenim, aby Vase vystupovanie oslovilo ludi bez toho aby si odpluvali a hresili na Vas. Vsetko sa da naucit a ako najvyssi funkcionar by ste mali vyuzit skusenosti ludi, ktori sa danej problematike venuju. Na danej pozicii ste prvykrat, bez predoslych skusenosti a je to aj vidno. Uprimne Vam drzim palce, aby ste celkove smerovanie krajiny zvladli. Ako rodic skolopovinnych deti Vas ziadam, aby ste nastup ziakov riesili akutne. Deti potrebuju interakciu s ucitelom nazivo, socializaciu v kolektive, lebo su doma pridlho. Odraza sa to nielen na psychike deti, ale aj rodicov, ked casto musia suplovat pedagogov. Nastavte pravidla tak, aby sa deti mohli vratit do skoly cim skor, prosim Vas. Pozdravujem a prajem vsetko dobre.

Emilia píše:

Prosim o otvorenie ZŠ A. Dubčeka na Majernikovej 62 v Bratislve, syn aj my sa radi otestujeme, má špecifické poruchy učenia a potreboval by výučbu.