fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Soňa píše:

Vážený pán premiér. Všetci sme jedno spoločenstvo. Nebojujme proti sebe navzájom. Potrebujem vzdelaných ľudí. Nie plagiátorov. Potrebujeme vidieť svetlá na konci tunela. Áno, aj za cenu obetí. Kde sa rúbe les, lietajú triesky. Nekopme hroby budúcnosti tejto krásnej krajiny. Nechajte si poradiť. My sa nedáme. Tí, čo prídu po vás,budú ešte agresívnejší. Nechajte nás žiť.

Zuzana píše:

Dobry večer pan premiér ziadam aj ja o otvorenie našich škol tak ako sa zavreli nech sa otvoria bez testovania očkovania žijeme v slobodnej krajine a vieme sa sami bez vás rozhodnut co je dobre pre nás a naše deti vy ich neživíte nesirte strach a nerobte ze vám na nas záleží prestaňte terorizovat obyvateľstvo a vynucovat pozornost a zaoberajte sa už niecim iným ako covidom ďakujem

ema píše:

Dobrý deň pán premiér, z pohľadu dospelého študenta na strednej škole, považujem toto náhle rozhodovanie o otvorení škôl za irelevantné. Študenti nie sú na špagáte aby sa zo dňa na deň dozvedeli že na další týždeň idú po niekoľkých mesiacoch do školy, s tým, že vo väčšine škôl ako aj v tej mojej budú prvou vecou po nástupe písomky, testy a podobne. Nepríde mi fér písať plnohodnotné písomky na základe úbohých vedomostí získaných počas tohto dištančného vzdelávania a ešte k tomu bez akéhokoľvek zopakovania či prípravy. Jedna vec je, rozhodnúť o otvorení škôl týždeň vopred a druhá, že dnes je štvrtok a ja ako študent ešte stále neviem či pôjdem v pondelok do školy. Jediná vec, ktorá po takomto rozhodnutí bude nasledovať je väčší počet nakazených, pretože nechápem ako sa nemajú žiaci nakaziť vírusom, keď sedíme aj viac ako 7 hodín denne v miestnosti s ďalšími 30 cudzími ľudmi.

Miroslav píše:

Dobrý deň pán premiér. Chcem sa Vás opýtať ako to bude s maturitami. Minulí štvrtáci sa učili ešte dlhšie ako my (2 mesiace chýbali) a nemali maturity, my sme chýbali 8 mesiacov (pokiaľ pôjdeme do školy v januári) a budeme mať normálne maturity? Neviem ako si predstavujete obyčajné "online" vyučovanie v škole, ale v našej škole (chodím na strednú odbornú školu) máme jednu hodinu do týždňa, max. 3 keď sa podarí. Všetko nám posielajú ako domáce úlohy a všetko máme pochopiť sami, lebo keď sa niečo opýtame tak pri niektorých učiteľoch nedôjde žiadna odpoveď. Ak sa to máme sami naučiť bez toho, aby nám to niekto vysvetlil, tak načo vôbec chodím do školy? Najlepšia je matematika kde sme nemali ani JEDNU online hodinu a ak to neviete pochopiť tak musíte hľadať pomoc niekde inde. Preto Vás prosím (a myslím si že nie som sám) riešte tento problém. Ďakujem Vám Miroslav Valkovič

Andrea píše:

Prosim o otvorenie aj nasej skoly,deti sedia nonstop za pocitacom a hlupnu,uz nemaju ziadne navyky,zaspavaju na online hodiny,kedze rodicia musia chodit skoro rano do prace a nemaju nad detmi kontrolu.Dakujem za pochopenie.

Natália píše:

Dobrý deň, pán premiér, budete sa zodpovedať budúcim generáciám za to, že sa vaša vláda v tejto malej krajine nezvládla postarať o to najcennejšie, čo tu máme - budúcnosť mladých ľudí. Vaše nelogické, zmätočné a trnafské vyhlásenia prekračujú hranicu mravu neustále, vrcholom nevkusu je myšlienka otvárania školy pre vaše dcéry. Vaše dcéry majú väčšie právo na vzdelanie ako moji synovia? Ako sa opovažujete?

Zdenka píše:

Milý pán premiér, náš syn je s menšími prestávkami doma už od marca 2020. Má šťastie. Máme pre neho k dispozícii počítač, všetky pomôcky, dobré internetové pripojenie a dokonca s ním aj vieme byť doma a zabezpečiť mu obed, pomoc do školou, alebo len obyčajnú ľudskú prítomnosť. Ani jeden z nás rodičov (zatiaľ) neprišiel o prácu. Vlastne máme veľké šťastie v porovnaní s mnohými ľuďmi okolo nás. Toto všetko však nestačí. Fyzický kontakt s deťmi a učiteľmi, školské prostredie, ktoré robí oveľa viac ako len poskytuje vedomosti, mu neuveriteľne chýba. Ako jedináčik prišiel o veľkú časť prirodzeného sociálneho kontaktu pre dieťa v jeho veku. Je pre neho veľmi ťažké udržať dobrú náladu, sústredenosť, motiváciu, neprepadať pochmúrnosti, osamelosti. Predstavujem si tie stovky detí, ktoré sú v podobnej situácii. Rozmýšľam ako sa to podpíše na ich psychike, emocionálnom vývoji, prospechu v škole či schopnosti fungovať v kolektíve. Vzdelanie je v dlhodobom meradle najväčším kapitálom, potenciálom, istotou pre rozvoj akéhokoľvek štátu. Áno, stálo by to veľa energie, času, ľudského aj finančného kapitálu, ale je to krok, ktorý je nielen dobrý, ale ktorý je prepotrebný až nevyhnutný pre oveľa širšiu skupinu obyvateľov ako len deti a ich rodičov, jednoducho pre dobro celej krajiny.

Mária píše:

Vážený pán premiér pracujem na ŠZŠ a naše deti chodia už dávno do školy. 1. aj 2. stupeň. Máme síce menší počet detí a pri dodržiavaní pravidiel a hygieny zvládame a sme radi že my aj deti môžme chodiť do školy. Tak to umoznite aj ostatným. Keby sa deti delili na menšie skupiny a striedali by sa po dňoch verte že by to išlo. Nechajte premýšľať aj iných a nerieste všetko sám. Ďakujem

Mária píše:

Dobrý deň, keďže som učiteľka a pracujem v MŠ pravidelne chodím do práce. Mám doma dve deti,ktoré by radi chodili do školy. Nechápu prečo ja môžem a oni nie. Prosím otvorte školy čo najrýchlejšie!!!

Simona píše:

Dobrý deň otvorte aj našu ZŠ Gejza Dusíka v Galante potrebujeme školu, učiteľov a hlavne kamarátov.

Rudolf píše:

To už nedáva žiadny zmysel ísť do škôl 2 týždne pred vianocami lebo učitelia nás budú len skúšať a ešte viac osprostiem ako zmudriem a ešte nepotrebujem nakaziť rodinu pred vianocami. Mne napriklad dištancne vzdelávanie vyhovuje vy počúvajte žiakov nie rodičov ktorý sa chcú zbaviť deti

Saša píše:

Vážený pán premiér, obaja s mužom od začiatku pandémie pracujeme viac než zvyčajne, 8-14 hodín denne, niekedy vrátane víkendov nakoľko si to doba vyžaduje. Dve deti na druhom stupni sú celé dni samé doma. Deti, ktoré vždy mali záujem prospievať, učiť sa, sú zahĺbené do seba, bez záujmu o okolitý svet. Riešite pandémiu a nejako ste pri tom zabudli na obete - mladú generáciu. Deti potrebujú školu prezenčne a to z viacerých dôvodov: mať kontakt s autoritou - pedagógom, učivom naživo, potrebujú sa socializovať, mať režim, systém a slobodu. Psychické problémy tejto generácie budeme riešiť ešte dlho. Konečne máme schopného ministra školstva a Vy nevnímate jeho argumenty, ale SMS od Vašich dcér. Keby to nebolo tragické, tak je to smiešne. Ďakujem

Ivan píše:

Prosím o otvorenie školy, máme dieťa v 5 ročníku, tento rok majú testovanie a od polky 4teho ročníka nemali poriadné vyučovanie.

Vladimír píše:

Pán premiér , ústava a právo na vzdelanie Vám nič nehovorí ? Ste hanbou Slovenska , to čo ste urobili zo Slovenska je hrôza. Deti musia chodiť do školy bez diskriminizácie a bez rozdielu. A na testovanie mojich detí ZABUDNITE !!! Do školy pôjdu bez podmienky testovania !!!!

Jana píše:

Školská dochádzka je povinná, žiadne testovanie deti !! To budu dokedy doma ? Celý školský rok, alebo aj ďalší školský rok ? Aký má význam ak syn prvák chodí do školy a jeho súrodenec siestak je doma = spoločná domácnosť a učí sa online, nechodí von, stále rieši úlohy, ktoré posielajú nonstop a veľa, takýchto deti je viac. Okamžite otvoriť všetky školy a nebránit deťom v učení, ak majú nosiť ruská, nech nosia, nech si dezinfikuju ruky,ale nech sa učia v škole všetci!!