fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Ivan píše:

Prosim, otvorte nasu skolu! Nase deti velmi trpia, ze su doma, a pre ich buduci rozvoj je to velmi velmi dolezite, aby znova chodili do skoly!

Petra píše:

Prosim, otvorte nasu skolu! Nase deti velmi trpia, ze su doma, a pre ich buduci rozvoj je to velmi velmi dolezite, aby znova chodili do skoly!

Marianna píše:

Milý pán premiér ,už sa konečne tam vo vláde spamatajte ,toto čo sa deje je choré,deti si prešli dvoma testovania mi ,načo to bolo dobré?Fungovalo sa podľa semaforu a všetko bolo ok,ako je to iné teraz,otvorte tie školy deti su izolované potrebujú kamarátou a kontak s učiteľmi,už sa zobuďte vaša dcéra je asi z iného cesta predpokladám lebo evidentne to tak vyzerá.Karma je zdarma nezabúdajte.

Miriam píše:

Vazeny pan priemer, prosim otvorte gymnazia v Kosiciach,moje dcery (15) a (13), si denne pred obrazovkou 8- 10hodin,maju plny rozvrh a aj pri ulohach pracuju pri obrazovke.Bolia ich oci a bolia ich chrbty.Aby mohli byt v kontakte s kamaratkami,opat potrebuju obrazovku. Zacinaju stracat vieru v to,ze skola je dolezita.Mozem ich poslat do kina,ale nemozem ich poslat do skoly.Ako im to vysvetlit?A ako im vysvetlit,ze premierove deti,pojdu do skoly a oni,nie?

Tatiana píše:

Kľudne zatvorte divadlá, kiná, plavárne, kostoly a nákupné centrá. Otvorte deťom školy hneď! To je priorita...dajte späť semafor. Všetko fungovalo. Čo z tých detí vyrastie? Počítačoví maniaci? Stále sa len vyhrážate lockdownom ale ten predsa máme už dva mesiace.

Lukáš píše:

pán premier , slušne som Vám napísal na messenger , správu a Vy ste ma zablokoval , To je Váš prístup? To sme Vás volili . ale ste nás sklamal a mali by ste odstúpiť a už nikdy sa neukázať v politike : dobry den p. Matovic , moja hygiena je nadstandartna , mal som v hlave nador , ale covid je proti tomu nic.ale aj ked si zdravie moc vazim , mam rodinu nemienim nosit rusko a prisposobovat sa Vasmu strachu.kolko umrelo ludi na covid? nie na choroby co uz mali? dakujem za odpoved , ak mi neodpoviete budem to riesit cez media , fora ...a budem zgrupovat ludi , ziadam serioznu odpoved , kolko ludi zomrelo na covid nie na pridruzene choroby , dakujem s pozdravom Beres Lukas Trencin

Markus píše:

Viem, že čo robíte, považujete za správne a zodpovedné, ale keď vašim dcéram povolia návrat do škôl, tak je to nevyhnutné. Prosím, dbajte aj na iných. Na ľudí, ktorí majú tiež deti a vy viete, že sa majú vzdelávať, tak prosím, presaďte svoj názor. Každý ocení ak sa budú deti vzdelávať. Nenechajte sa zmiasť Igorom Matovičom.

Martin píše:

Vazeny pan premier, Vase divadlo o tom ako beriete vsetko do svojich ruk si prosim nechajte pre ochotnicke divadlo v Hornej Dolnej. Nie ste sultan ani vsevladca sveta, tak Vas pekne prosim a prestane blokovat otvorenie skol a vyhovarat sa na neschopnost niekoho ineho. Je to predovsetkym vo Vasej kompetencii a na Vasej zodpovednosti, aby sa skoly co najskor otvorili.

Jakub píše:

Dobrý večer pán premiér, chcel by som len doplniť môjho spolužiaka Miroslava, jedná sa tu o Strednú odbornú školu polytechnickú v Zlatých Moravciach. Je smutné, že nám kamaráti rozprávajú o tom, že mávajú poctivých 7 hodín každý deň a my mávame jednu max dve za týždeň a to stále ten istý predmet. Jednoducho na našej škole si svoje povinnosti plnia dvaja učitelia. Ostatní všetci sú ochotní len dookola posielať zadania. V prípade, že zadanie odovzdáme sa nič nedeje, no v prípade, že neodovzdáme máme okamžite zapísanú 5. Ja osobne som zostal na týždeň úplne bez internetu, ospravedlnil som sa dopredu, že nebudem mať internet no samozrejme, že aj tak mi chodili päťky. Po opätovnom požiadaní trvalo cca ďalší týždeň, kým mi päťky vymazali a opravili. Úplne najviac zle mi je z našej pseudo-matematikárky, ktorá nám po celú dobu posiela iba odkazy na videá (podotýkam, že niekedy v inom jazyku) a na každú úlohu odpíše, že je to kópia. Myslím, že s týmto by ste mali niečo urobiť, pretože kto iný, keď nie vy.

Daniela píše:

Aj moje deti chcú ísť do školy, pán priemer...

Michaela píše:

Aj našu školu otvorte. Deti si to nezaslúžia, keď ich tak dlho nechávate medzi štyrmi stenami, pred počítačmi, mobilmi. Pre nás dospelých je táto situácia náročná, ale pre deti to bude mať dlhosiahle následky. Nechápem ako sa môžete takto prizerať. Tak dobre nám fungoval Školský semafór, choré deti sme separovali do izolačných miestností, následne si prišiel pre dieťa rodič a ostal izolovaný. Takto to bolo dobre. Ale toto naťahovanie, neistota, chaos a zavádzanie už nemá hraníc. Prosím, otvorte školy aspoň na dna týždne pred Vianocami.

Ada píše:

Milý pán premiér, ja to chapem. Je toho na vás moc. Ale ste veľmi zly clovek. Vy nie ze ubližujete ľuďom ale ničite nám životy. Stále len sa vyhrážate lockdownom a neviem čím... ako zrušíte vianoce a neviem co. Vy si hovoríte premiér slovenskej republiky ? Viete co ? Ak sa vás vaše dcéry každý deň pýtajú kedy pôjdu do škôl co sa budú pytat ked zničíte najväčší, najkrajši a naj ... sviatok v roku? co budete robiť ked sa vás opytaju preco nemôžu ist na vianočnú návštevu k babičke? Či ako môžem hádať na vás a vašu rodinu sa pravidla nevstahuju ? Len môžete nicit život ľuďom okolo vás ? Viete co aj ja mam rodinu, priateľa a chceme byt spolu na vianoce, a dalších “xy” ludi tiez. Takze mi verte ze ak zničíte nieto vianoce, stanete sa horším človekom nez je Fico. Lebo on síce kradol, no pod vianočným stromčekom boli vždy ľudia šťastní. A hrať sa tu na samaritána len preto ze chcete na 2 týždeň !!! otvoriť školy, kde jedine co učitelia urobia je to ze budí týrať deti testami a pisomkami ... tak vy sa už vazne rýchlo spamätajte. Lebo ste ničiteľ, a nie premiér. A aj ti co vás volili si to veľmi rýchlo uvedomili.

Krister píše:

Vážení páni premier Nemyslim si že otvorenie škôl je vhodný nápad Mne domaca škola vyhovuje Nemám žiadny problém Iba pleseň na nohách

Patrik píše:

Nepotrebujem aby nás učitelia 2 týždne skúšali a aby som sa nakazil pred vianocami. Distančné mi vyhovuje. Už dostante rozum Pán premiér a nehrajte sa na hrdinu

Petra píše:

Vážení pán Matovič, aj my obyčajní ľudia chceme, aby naše školy boli otvorené aj pre deti druhého stupňa. Je zložité starať sa o chorých rodičov, pracovať, pretože tento štát opatrovatelom dá len almužnu a pri tom učiť svoje deti. Verím, že pochopíte konečne našu situáciu a otvoríte školy pre všetky deti. Rizikové skupiny dôchodcov sú denne v obchodoch a to je ok , nakazia sa nám skôr v nemocnici ako by im to doniesli deti zo školy. A väčšina rodín má dieťa aj na prvom stupni a je úplny nezmysel aby jedno dieta bolo rizikom a druhé nie. Otvorte školy hneď !