fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Jan píše:

Pan Matovic,nejdem vas nazývať premierom lebo moj premier ste NIKDY nebol,aj ked som volil z vasich koalicnych partnerov stranu(a dnes to banujem). Bol by som velmi rad a kazdy jeden rodic keby nase deti mohli konecne ist do skoly a ucit sa. Tak ako je to dane Ustavou. Ale verte ze vacsina rodicou je proti vasemu ,,dementnemu,, napadu aby sa testovali ci deti,ci rodicia. Vy sa testujte kolko chcete,aj s vasou rodinou alebo aj s tými co sa chcu dat testovat,ale nenutte nase deti a nas do testovania ktore ODMIETAME. Verte ze toto sa moze velmi zle skoncit!!! Zamyslite sa uz nad sebou a nerobte zo seba vacsieho šaša a blazna akym uz ste teraz...

Zuzana píše:

Aj môj syn chce chodiť do školy. Keď to ide na prvom stupni môže to ísť aj na druhom stupni. Bola som pozitívna a aj 9 ročná dcéra.napriek tomu že sme boli spolu v karanténe manžel a 13 ročný syn zostali negatívny. Žiadam aby boli otvorené všetky školy. Ďakujem

Nada píše:

Pán premiér, po tom, čo sme tu mali poslednych 30 rokov za politicky vykvet som si myslela, ze vsetko bude lepsie, resp. nic nemoze byt horsie. Ale za sposob vasej detinskej komunikacie mi Vas je luto, sucitim s Vasim zjavne nedosytenym a nepochopenym dietatom vo Vas. Naozaj ale nemozete takymto sposobom manipulovat verejnostou a koalicnymi partnermi. Dlazdite svojim spravanim naspat cestu SMERU. A to predsa nechcete. Zacnite sa spravat dospelo. Aspon na verejnosti

Andrea píše:

Pán premiér, moja 12-ročná dcéra vám tiež chcela napísať SMS, ale nemá na vás číslo. Tak skúsime takto. Pýta sa, prečo musí byť do večera sama doma, keď jej brat do pre ňu zatvorenej školy každé ráno chodí. Prečo sa musí učiť sama, zvládať stres z testov, ku ktorým nedostala adekvátny výklad? Viete, že nie všetci učitelia robia online hodiny? A ak aj áno, zo skúseností viem, že každá škola má dištančné vyučovanie na rôznej úrovni. Neplatia rovnaké pravidlá. Je tu veľmi veľká skupina deti, ktoré sú dištančnou formou výrazne znevyhodnené. Včera plakala, lebo dostala 3-ku. Písala test, nerozumela zadaniam, stresovala a my sme boli v práci. Plače častejšie ako predtým a nie sú to len puberťácke hormóny. Bojí sa, že ju nevezmú na jej vysnívanú školu, lebo si neudrží dobrý prospech. Chýba jej výklad a možnosť pýtať sa. Odkazuje vám, že nenávidí dištančné vzdelávanie. Okrem toho sa cíti ako vydedenec, je skoro tma a ona je sama doma. Je frustrovaná, nešťastná a nervózna a nerozumie prečo to tak je. A ja jej to neviem celkom dobre vysvetliť. Jej brat do školy chodiť môže... To ju hnevá. 12 ročné deti nechápu v čom je rozdiel. A je tam vôbec nejaký?

Jana píše:

Milý pán premiér, všetky deti na Slovensku majú rovnake právo sa vzdelávať, nie len tie vaše, pre vás je vzdelanie ako vidím nepodstatná vec, ale ja som vzdelaný človek a trvám natom aby bolo aj moje dieta.. to čo robite vy na Slovensku nemá obdobu na svete..nieje možné aby jedne deti mohli a iné nemohli ísť do školy .. to nemá so zdravým nič spoločne...snažte sa dokazovať svoju veľkosť ako chcete, ale nie na úkor našich deti ...

Pavol píše:

Som clenom skolskej rady na zakladnej skole a poznam dostatocne situaciu, akej musia celit deti, rodicia a ucitelia, tak Vas prosim o urychlene otvorenie skol. Kedze pre deti to ma naozaj nepredstavitelne nasledky. Mam obavu, ze to bude stratena generacia.

Eva píše:

Pán premiér, ako matka Vás prosím otvorte aj ZŠ Ľubotice - školu môjho 10 - ročného syna Lea. Deti sa už potrebujú normálne učiť !

Peter píše:

Otvorte všetky ZUŠ-ky, veď je tam individuálna forma a menšie skupiny.

Silvia píše:

Papalasizmus, arogancia a korupcia v priamom prenose pán premiér a učíte tomu už svoje dcéry. Skutočne Vám gratulujem, len aby NAKA raz neprišla pre Vás. Moja dcéra je rovná tej Vašej, či sa Vám to páči, či nie. Na vzdelanie má právo a ak jej v tom Vy branite, tak patríte do basy.

MIlan píše:

Nezvladate svoju pracu , Ziadam Vas o najdenie nahrady za seba , a Vy sa chodte kade lahsie. H.CH.Andersen napisal jednu krasnu rozpravku, takze by som chcel pouzit citat z nej : Ste nahy pan premier UPLNE!!

Daniela píše:

Vzelanie detí musí byť prioritou. Vaše deti chodiť do školy môžu, iné nie. Jediny dôvod zatvorenia škôl je, že riaditelia nedokážu testovať, čo je normalne. Iný dovod som nepočula. Je to na zaplakanie.

Kamila píše:

Dobrý deň, po dlhšej debate so spolužiačkami, príbuzními, kamarátmi sme usúdili že nebude dobrý nápad nás púšťať do školy na 2 týždne jednak sa za tie 2 týždne aj tak nič nové nenaučíme lebo tie 2 týždne nám bude trvať len to že sa vrátime späť do školských koľají. Zbytočne sa situácia zase zhorší a budeme tam kde sme aj boli. Som žiačka strednej školy a každé ráno cestujem 45min do školy a autobus je 3x tak plný ako by mal byť ľudia nemajú kde stáť, sedieť (odstupy v autobusoch nepoznáme) aj čo sa týka rúšok väčšina má to rúško tak ako by ho ani nemala čiže ak by mal niekto z cestujúcich COVID19 tak môže ísť do karantény "celý autobus". A čo počúvam od iných žiakov tak majú všetci online výučbu, každú hodinu možno je to niekedy aj ťažšie ako v škole ale keď to má pomôcť nášmu národu tak prečo nie?

Zuzana píše:

Dobrý deň, pán premiér. Som učiteľkou na základnej škole, ktorú navštevuje aj moja dcéra, ktorá už tiež chce ísť do školy. Umožnite to aj jej a aj jej spolužiakom, prosím. Ďakujem, že mi rozumiete ako rodič rodičovi. S pozdravom Zuzana Nálepková

Martina píše:

Prosim v mene mojho syna o otvorenie skoly A.Dubceka v Bratislave, okrem toho ze syn uz chce do skoly vidi, ze rodicia su uz tiez dost vycerpani. Dakujeme!

Júlia píše:

Dobrý večer,pán premiér je mi veľmi ľúto v akej situácii sa momentálne nachádzate,no však to nieje dôvod na hádky s ostatnymi ludmi v parlamente,myslím si že nieje dobrý nápad na otvorenie škôl.Sama som študentka 1.ročnika na škole v Bratislave ráno cestujem vlakom plným ľudí,neskor musím ísť mhdčkou plnou ľudí (každé ráno sme tam natlačený na sebe a verte nieje to príjemné)cestujem asi cca hodinu .Do školy keď prídem fungujú rady na meranie teploty tam čakám cca 10 minút v škole celkovo bývam 7-9 hodín a podotýkam musím byť v rúšku,mám veľa zdravotných problemov čiže sama sa čudujem že toľko vydrzim a nemyslím si že som jediná ktorú z toho rúška boli hlava.Myslim si že vzdelávanie z domu vyhovuje viacerým,nemyslím tým lenivosť a vlastne pohodlie ale ide o to vzdelávanie.Nemyslim si že má význam na 2 týždne otvoriť školy,deti musia cestovať do internátov +uvedomte si keď je jeden nakazený človek v triede tak sa zostane 5 dni doma cca a deti čo prišli na intraky musia ísť zase domov...má to podľa vás význam ? Chápem že aj vaše dcéry chcú chodiť do školy,nie sú jedine lenže uvedomte si opäť sme vo vážnej situácii kde umieraju ľudia na ten koronavirus a vy nás chcete z nejakeho dôvodu dať do škôl?Treba sa nad tým naozaj trošku zamyslieť...najprv rozmýšľať a potom konať:)