fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Stanka píše:

Dobrý deň pán premiér, Všetky deti potrebujú ísť do školy. Aj dva týždne sú lepšie ako byť sám doma v izolácii, lebo ak ste si nevšimli, všetci ostatní sa tvária akoby tu korona nebola. Viete koľko ľudí korzuje v centre nášho mesta a popíja s kamošmi punč práve v tejto chvíli alebo sa potí bez rúška pri cvičení? Prečo ste obetoval tie deti??? Napravte to prosím čím skôr.

Silvia píše:

Stačilo pán Matovic, otvorte školy a všetky školy deti sú školopovinné a táto distacna výučba je na nič. Deti potrebujú kolektív a nie doma sedieť. Rieste si spory medzi vami poslancami mimo našich detí. Stačilo že doma sedeli od marca, toto je už priveľa.

Adriana píše:

Porusujete prava detí na vzdelanie, a vaše dcéry uprednostňujete. Je mi z vás zle

Miroslava píše:

Dobrý deň pán Matovič, budem stručná: 1. mám tri deti (syn 10r.a 8r.dcéra 3r.) 2. osemročný syn a dcérka chodia každodenne do školy, školky (dodržiavaju všetky nariadenia, ruška, ruky...) 3. desať ročný syn je už dlhúdobu doma, zavretý pred PC denne od 8,00hod do 14,00hod. Myslíte, že mu to prospieva? 4. deti su z rovnakeho domáceho prostredia, obaja rodičia sme na HO tiež doma. Prečo je desať ročný syn potrestaný? chcem rozumný dovod, prečo on nemôže do školy?!!!!!!! 5. všetci traja bežne navštevujú tu istú školu, sukromnú komunitnú školu, kde je max.počet žiakov v triede 15! (taká je len jediná v škole, bežne je v triedach počet, 8-10detí.....) 6. počet pedagogov v celej škole aj s nepedagogickým personálom je 18ľudí....všetci boli testovani v celoplošnom testovaní a tým, že su to zvacsa zahraniční učitelia, po každom prílete musia ostať v karantene a testovať sa PCR testami...stále nie je dosť???????? Ďakujem.

Michaela píše:

Prosím Vás a vôbec všetkých kompetentných, ktorí o tom rozhodujú, otvorte druhý stupeň a stredné školy. ĎAKUJEM.

Michal píše:

Dobrý deň pán premier Rád by som vás poprodil aby ste neotvorili školy lebo na pár dní prewrušiť režim sa neoplatí niesom síce plnoletý ale aj tak si myslím že môj názor v demokratickej spoločnosti má nejakú hodnotu. A rozhodne nechcem aby sa to tu zmenilo na plutokraciu. Potom by som sa vás rád opýtal aký je váš názor na kosovo za odpoveď vopred ďakujem Dovidenia

Renata píše:

Rozhodnite o lockdowne a súčasne otvorte školy, tak ako v Nemecku.

Monika píše:

Vzdelanie nasich deti nie je “hra”, ale vazna situacia, kedy detom stat odopiera vzdelanie, kruzky, mimoskolske aktivity. Na Slovensku je 1% pozitivne testovanych ludi na covid, umrtnost je 0,0% z populacie ludia su v 99,8% bez priznakov alebo s miernym priebehom ochorenia, aj napriek tomu nas vsetkych obmedzujete, vydavate nariadenia, ktore su protichodne, smiesne, bez zmyslu a okrem toho svojou aroganciou ste najnenavidenejsim politikom v historii. Najlepsie by bolo, keby ste umoznili ludom vyjadrit svij nazor v predcasnych volbach a odisli z krajiny.

Mariana píše:

Pán premiér, každé ráno nechávam môjho 12 ročného syna samého doma. Následne odchádzam do práce / z výplaty platím odvody do štátnej kasy/. Deti majú právo chodiť do školy, či veľká škola, či malá, či s VJM. Otvorte školy, každú školu. Sklamali ste nás, nikdy v živote už nepôjdeme voliť.

Alena píše:

Áno som za otvorenie škôl, ale nie nie testovať.!!!!!! Som matka a nikdy by som si nedala testovať svoje deti ani vnúčatá. Je to zvrátené a choré. Pripadá mi to ze sa niekto vyžíva v trápení detí a ich mučení. Vy sa prosím dajte testovať aj každú hodinu. Raz sa všetci zbúria proti Vašim chúťkam a nebude úniku.

Renáta píše:

Ja nedám dcéru testovať ani seba bola som celom plosnom boli sme negatívny covit ale ja som mala problém z uchom čo mi ublížili Ďakujem pustí deti všetky do školy

Sébastien Maxim píše:

Dobrý deň pán premiér! Na začiatku vám musím pogratulovať, za to ze ste za skoro rok vašej vlády dokázali zaviesť na Slovensku totálny chaos. Nie COVID-19! Ten je pri porovnaní s vami len doplnkový problém! Nepočúvate odborníkov aby ste vedeli čo máte robiť! Robíte presný opak čo ľudia chcú a nedôverujete ani vlastnej koalícií! Napr. Nedávny chaos s ministrom školstva Göhrlingom alebo cirkus s pánom Sulíkom! Nazvali ste ľudí na protestoch bludármi, fašistami a boh vie čím ešte. Ale veľmi by ma zaujímalo, či pod tieto kategórie spadá aj moja pani učiteľka ktorá sa zúčastnila protestu lebo mala plne zuby vašej neschopnosti vládnuť a online systému škôl. A keď ste sa už rozhodli teraz tie školy otvoriť, otvarate ich úplne zbytočne lebo na čo sú nám tie 2 týžene v škole? Teraz sa na nás cely ten váš online systém zosype a budú v školách len písomky! Zniem ako obyčajný žiak čo sa nechce učiť, ale nie som jediný kto si to myslí! Učitelia na to nadávajú koľko môžu lebo práve oni musia robiť tie písomky, a všetky opravovať! Vy sa s nimi zahrávate ako keby boli stroje, a tým spôsobom ako komunikujete s ľuďmi... asi by ste sa mali predovšetkým vy vrátiť do školskej lavice. Áno som za otvorenie školy, ale nie tesne pred Vianocami ako to plánujete vy.

Žaneta píše:

Pán premiér otvorte ZUŠ-ky, veď tam učíme jeden učiteľ na jedného žiaka....ak neveríte ake je ťažké učiť hudobný nástroj cez online aplikácie, pozývam Vás k sebe domov, odučiť jedno popoludnie......zbláznite sa....

Denisa píše:

Dobry den. Velmi si zelam, aby do skoly na celom Slovensku mohli chodit aj deti 2.stupna. Moja dcera potrebuje kolektiv ako sol. Nie som pedagog ani skolsky pedag.asistent a musim sa teraz doma na nich hrat. A teda dcere to vobec nesedi, uplne ju chapem. Tiez by ma slo porazit, keby mi napr.pokazenu pracku skusal opravit lekar. ZIADAM OTVORIT SKOLY! Dakujem.

Erika píše:

Dobrý večer, pán premiér, väčšina krajín v EU pristupuje/pristupovala k zatváraniu škôl až v skutočne krajnom prípade. Mnohé krajiny majú školy doteraz otvorené (napr. Nemecko) a nie sú na tom epidemiologicky horšie než SK. Takýto výpadok nie je možné dohnať a ovplyvní to celý ďalší život detí. Do školy sa ale potrebujú vrátiť všetky deti, nie len tie vaše a deti v ďalších desiatich vybraných školách. Pustite už preto konečne všetky deti do škôl.