fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Mariana píše:

Otvorte všetky školy ,naše deti sú v karanténe pridlho, tak na čo testy?

Eva píše:

V obci, kde učím, sa vyskytlo málo prípadov covidu. Väčšina žiakov sa spolu stretáva, mnohí sú so starými rodičmi, kým sú rodičia v práci. Väčšinu dňa trávia s mobilmi a pri PC. To, že nemôžu ísť do školy, robí viac škody ako úžitku a VY ste zodpovedný za to, čo spôsobujete tým deťom. Už včera bolo neskoro napraviť to.

Miroslava píše:

Prosím vás dokedy toto bude trvať? Deti už potrebujú školu aj kontakt so spolužiakmi. A stým testovaním je to trápne. Povedzte mi aky rozdiel je medzi deťmi z prvého a druhého stupňa? Prečo deti s prvého stupňa sa testovať nemusia a z druhého musia? Oni sú niečo iné?

Anna píše:

Vážený pán premiér, bola by som veľmi rada, keby sa otvorili umelecké školy. Učím deti cez telefón hrať na hudobnom nástroji, najmä tie najmenšie, ktoré potrebujú neustálu kontrolu nad hrou, držaním tela, nástroja, atď.. je toho veľa. Akokoľvek sa však učiteľ i žiak snaží, nedosiahneme nikdy efekt ako pri prezenčnej výučbe. Prosím, myslite aj na kultúru a umenie v školách. Ďakujem.

Lenka píše:

Vážený pán premiér. Chcem Vás touto cestou požiadať, aby ste umožnili v rámci svojich kompetencií otvoriť školy aj v iných mestách a obciach na Slovensku. Moje deti chodia do školy v Martine a to na ZŠ s MŠ Podhájska a Spojená škola Martin. Mladší syn je piatak, je integrovaný, pretože trpí poruchami učenia, ako sú dyslexia, dysgrafia a dysortografia. Akiste viete, že žiak s týmito poruchami učenia potrebuje omnoho viac času, energie a pozornosti na učenie. Ako pracujúci rodič, ktorý je celý deň v zamestnaní, to už bohužiaľ v tejto situácii nezvládam s jeho prípravou do školy a bojím sa, že na to nepriaznivo doplatí len môj syn. Je to náročné a nezvládnuteľné. Starší syn je v maturitnom ročníku, tam ani nemusím zdôrazňovať, že príprava na maturity a tým pádom do života je pri dištančnom vzdelávaní absolútne nedostatočná. Verím, že Vaše úmysly sú dobré a úprimné a že budete bojovať za to, aby naše deti dostali adekvátne a dostačujúce vzdelanie, ktoré môžu neskôr v živote kvalitne využiť a tomuto štátu vrátiť produktívnou prácou. Ďakujem. S úctou Lenka Rimóciová

Ingrid píše:

Žiadam otvoriť stredné odborné školy, pretože bez praxe sa nedá vyučiť za automechanika. Z tejto generácie vyrastú tupí, nezruční ľudia, ak decká nepustíte do škôl. A dovoľte všetkým cvičiť, aby neboli leniví, mľandraví, chorí, bez prirodzenej imunity. Tu je cesta k úspechu a zdraviu a nie vo vakcínach. Ďakujem.

Viera píše:

Prosím Vás otvorte všetky skoly,pre ludi co sa dajú otestovať.A nie je všetko chyba len ministra školstva on sa snaží vyhovieť všetkým,to sa ale nedá

Júlia píše:

Dobrý deň, žiadame ako rodičia a priatelia škôl otvorenie zš Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne. Tak isto aj súkromnej školy Jánoš individuálne hudobné hodiny!!!! ĎAKUJEME!

Janka píše:

Vážený pán premiér, môj syn je siedmak a praktický s výnimkou pár týždňov, má od 16.marca distancne vyučovanie. Je už na ňom poznať, ako mu chýba kolektív a celkovo škola. To učenie doma, mu nikdy nenahradí výklad učiteľa v škole. Preto Vás žiadam o otvorenie našej ZŠ na Lednickych Rovinách. Dakujem

Simona píše:

Dobrý deň, Bola by som veľmi rada keby sa otvorili školy, lebo doma sa mi oveľa horšie sústredí a ked sme boli v skole mala som lepsie známky ako teraz. Veľmi by som to ocenila. Dakujem Simonka, 13r.

Luboš píše:

Pane Matoviči, naše děti nejsou hračkou ve vašich nezralých rukou.

Janette píše:

Nie je správne, že sú plné nákupné centra a školy sú zatvorené.

Vladimir píše:

Je uplne zbytocne cokolvek pisat. V prvom rade JEMU je to jedno. Absolutne stratil kontakt s realitou. Ja nedovolim svoje deti testovat uz ani raz.

Janka píše:

Robíte si z ľudí srandu vysmievate sa všetkým z detí chcete urobiť neandertálcov hlavne že vaše deti chodia do školy zamyslite sa nad sebou však karma je zdarma raz vás dohoni

Ľubomír píše:

Pán premiér, mam doma tri deti a žiaľ iba dve izby... Deti mali výborné výsledky, no samoštúdium v oklieštenom priestore im prestáva stačiť. Potrebujú školu. Nelámte prosím krídla ich šťastnej budúcnosti! To, že nie sme spokojní my dospelí, to nejak vydržíme ale deti v pozícii rukojemníkov, to je fakt za čiarou. Rešpektujem, že to máte ťažké, ale skúste počúvať viac srdiečko, lebo mnoho tých detských je smutných...