fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Silvia píše:

Dobrý deň pán premiér, veľmi nedočkavo čakáme na otvorenie škôl. Sme pripravení sa testovať, sme pripravení vstávať a robiť desiaty, ba aj obedy, ak sa to inak nebude dať. Len ich už otvorte. Na každom dni záleží. Na každom dieťati tiež. Ďakujem.

Martina píše:

Pán premiér! Všetky deti patria do škôl,bez vašich navrhovaných podmienok.Tie vaše politické prekárčky..,nám dávajú obraz ,aký ste mizerný premiér!

Monika píše:

Dobrý večer pan premiér, mam 5deti, najstaršia dcéra je siestacka a ma bipolárnu afektívnu poruchu. Na online vyučovanie nechodí vôbec lebo nie je schopná. Hrozia jej komisionálne skúšky, co na svoj zdravotný stav nie je schopná zvládnuť. Nechcem aby opakovala ročník. Tento rik bol velmi náročný. Bipolárna afektívna porucha jej zacala cez karantenu. Keby chodila tuadne do školy a nezažila dima tolko stresu, co sa týka školy aj súrodencov , tak by sa jej to možno nikdy nespustilo. Preto vás prosím o otvorenie všetkých škôl. Ďakujem. Vávrova

Marcela píše:

Vážený pán premiér ! Za posledné týždne som sa Vám nechala pár odkazov na Vašom FB profile a takisto som Vám pred pár dňami napísala e-mail. Som osamelá matka dvoch ZŤP detí, ktoré majú dlhé týždne dosť tvrdý lockdown a sú obmedzované ich práva na riadne vzdelanie. Mám to šťastie, že pracujem z domu a môžem im s učivom pomáhať. Chcem len podotknúť, že už len nahradiť druhého rodiča je psychicky aj fyzicky dosť náročné. Ako by to nestačilo, už celé mesiace (s malými prestávkami) suplujem v značnej miere aj prácu pedagógov. Obávam sa o svoje zdravie. Celé dni som v psychickom vypätí. Ako rodičovi mi Vaša vláda pridala na rodinných prídavkoch niekoľko desiatok centov, čo považujem za obrovský výsmech a neúctu voči rodičom. Ako osamelý rodič v porovananí s inými vyspelými krajinami nedostávam na podprou od štátu ani cent. Za vyučovanie svojich detí tiež nedostávam vôbec nič. Pýtam sa, za koho nás zodpovedných rodičov vlastne máte? Vychovávame predsa budúce generácie. Dúfala som, že moje deti sa dostanú od dnes do školy. Nestalo sa tak. Vaše odporúčanie niektoré samosprávy a riaditelia asi nezobrali vážne. Mimochodom, prečo sa rieši školská dochádzka odporučeniami? Školská dochádzka je povinná a naše deti majú na vzdelanie zákonný nárok. Očakávam teda, že z Vášho odporúčania bude nariadenie.

Elena píše:

Dobrý deň pán premiér, ste neskutočne obetavý. Pustili ste svoje deti napriek hrozbe nákazy Covid-19 do kolektívu ostatných detí, ich spolužiakov. Obdiv teda patrí nielen Vám, ale aj ostatným rodičom, ktorí konali ako Vy. Naše deti trpia presne tak, ako trpeli Vaše, chýbajú im spolužiaci, chýba im hmatateľný kontakt so školou a všetkými vzdelávacími procesmi, ktoré sa bežne v škole dejú, i keď budú teraz poznačené hygienickými opatreniami. My sme s manželom rovnako odvážni a obetaví ako Vy.

Ivana píše:

Dobry den, prosim dajte uz skolstvu prioritu - ked mozu byt otvorene lyziarske strediska a kina, preco nie su otvorene skoly?Neviem, ci ste niekedy videli online vyucovanie Vasich dcer online....ale predpokladam, ze nie...online vyucovanie nikdy nenahradi prezencnu vyucbu - da sa to zvladnut na isty cas, ale nie dlhodobo. Deti meskaju s ucivom vo vsetkych predmetoch, ucitelia a rodicia to maju tiez tazke. Preco neponechate v platnosti semafor, ktorym sa riadili skoly v septembri a oktobri - ved fungoval dobre, regionalne otvaranie/zatvaranie skol - to je cesta, ktorou by sme sa mali uberat. A este jedna poznamka - byt ministrom skolstva, ktoreho zvozite pred celou SR ako maleho ziaka, uz minimalne 2x by som podala demisiu. S pozdravom Ivana

Miriam píše:

Vážený p.premier,prosím Vás o otvorenie aspoň maturitných ročníkov. Mám syna v maturitnej triede a veľmi to tí žiaci potrebujú. (Valerian Baluch, 4.D Stavebná priemyslovka, Poprad) Ďakujem.

Majka píše:

Vážený pán premiér, prosím o čo najrýchlejšie ako sa bude dať otvoriť Základné umelecké školy. Môj syn je žiakom 4. ročníka ZŠ, normálne navštevuje školu ZŠ od septembra, ale zároveň je aj žiakom ZUŠ ky kde študuje hru na keyboarde. Žiadny hudobný nástroj (ani žiadny umelecký smer) si dovoľujem tvrdiť , sa nedá kvalitne vyučovať online, u nás prebieha výučba cez mobilný telefón (cez WhatsAPP). Syn robí veľa chýb, lebo sa nedá dobre dorozumievať na ďiaľku pri výučbe hudobného nástroja. Niekoľkokrát nám vypadol aj net, čím sa znížila kvality výučby a spomalil sa celý proces výučby a takisto sa stratil zbytočne čas učiteľa, lebo sa celé učivo muselo zopakovať. Výučbu hudobného nástroja a osobný kontakt učiteľ-žiak nenahradia ani najmodernejšie technológie.

Anna píše:

Vážený pán Matovič, žiadam vás o otvorenie všetkých škôl, bez podmienky testovania detí a rodičov a tým zabezpečiť ústavné právo na vzdelanie všetkých detí bez rozdielu. Ďakujem

Gabriela píše:

Dobrý deň, pán premiér, srdečne pozdravujem z Brezna, prosím o vysvetlenie, prečo u žiakov prípravného štúdia a prvého až štvrtého ročníka základnej umeleckej školy, aspoň v individuálnom vyučovaní /1 žiak + 1 učiteľ/ nemôže prebiehať vyučovací proces prezenčne, keď v 1.-4. ročníku ZŠ je to možné bez obmedzenia počtu a nikde vo Vyhláškach som sa nedočítala, ako bude obnovený edukačný proces týchto žiakov. Za odpoveď ďakujem. G. Pravotiaková, riaditeľka ZUŠ Brezno

Slavka píše:

Dobry den, uvitala by som otvorenie skol nakolko distancne vzdelavanie najma na zakladnej skole je nepostacujuce, detom chyba dostatocne vysvetlovanie noveho uciva, prakticke ukazky a ulohy a v neposlednom rade pre ne dolezite socialne kontakty.

Juraj píše:

Vážený pán premiér, 1) Prosím Vás o otvorenie škôl a prenechanie ich budúceho zatvorenia či otvorenia v kompetencii riaditeľa školy. 2) Prosím, ak už musíte, zatvárajte školy ako posledné a otvárajte ich prvé. A až po nich otvárajte obchody, plavárne a fitká. Nie naopak, lebo to nemá logiku. 3) Prosím, dajte všetkým žiakom paušálne zopakovať min. tento školský rok. S pozdravom Ing. Juraj Gromoš 0911-749 104

Michal píše:

Vážený pán premiér, je mi veľmi smutno z našej krajiny, kde deti nie sú v školách aj keď na to nie je žiadny dôvod. Ľudia sú frustrovaní a vystrašení aj keď na to nie je žiadny dôvod. Kde sme sa nepoučili od múdrejších a šikovnejších krajín. Škody toho všetkého sú nedozierne a politici vládnej koalície, ktorú vediete, namiesto riešení predvádzajú spolu s Vami akúsi frašku, ktorej nikto nerozumie. Zvážte svoju zodpovednosť a pokúste sa s tým prosím niečo urobiť, aby sme sa nemuseli hanbiť za túto krajinu.

Peter píše:

Dobrý deň pán premiér. Prosím Vás, začnite spolupracovať na riešení PRIORÍT. Je úplne nemiestne aby sme v situácii keď máme ZATVORENÉ ŠKOLY venovali čo i len štipku mentálnej kapacity kohokoľvek kompetentného rozmýšľaniu ako overovať či sa dajú OTVORIŤ DONOVALY. Chcem aby boli otvorené školy, tie pre moje deti, ale aj pre všetky ostatné deti. Pár miliónov výpadkov tržieb veľkých finančných skupín sa nedá porovnávať s možnými mnoho sto miliardovými dopadmi na spoločnosť, ktorej budú chýbať vzdelaní ľudia. PROSÍM, uvedomte si to. Ďakujem.

Boris píše:

Dobrý deň pán premiér, som Váš bývalý volič a zároveň som presvedčený, že OĽANO už nikdy voliť nebudem. Pomyselný pohár trpezlivosti pretiekol "papalášskym" otvorením školy pre Vaše dcéry. Ja mám osobne dve dcéry v 6. ročníku ZŠ, z ktorých jedna z dôvodu rôznych dysfunkcií vyslovene potrebuje kolektív a osobný prístup pedagóga. Všetky okolité krajiny okrem SR považujú vzdelanie za tak dôležité, že školy zatvárajú len v krajnej núdzi, a ako prvé ich otvárajú. Vy robíte presný opak. To, ako robíte deti rukojemníkov Vašich politických hier je ohyzdné a veľmi smutné. Plne podporujem ministrov za SaS za ich konštruktívny prístup k pandémii ako takej vo všetkých oblastiach. Ja osobne Vám, želám všetko dobré a verím, že do parlamentu sa už nikdy nedostanete. Urobíte lepšie aj pre seba aj Slovensko.