fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Šimon píše:

Dobrý deň....bol by som rád keby že sa preberete prestanete sa konečne hádať ....a samozrejme otvorte školu aj v Zuberci. S pozdravom do žatvy nehnevany rodič Šimon.

Silvia píše:

Pan premier, ked ste otvorili skolu vasej dcere otvorte aj BISB, skolu mojej dcere. Tesila sa do skoly rovnako ako vasa.

Marian píše:

Pán premiér, počas volieb sme Vám vložili do rúk dôveru a verili, že môžte viesť túto krajinu spravodlivo a úspešne. Žial ani, len tento Váš postoj k školstvu a k deťom ktoré by sa radi opäť vzdelávali, aby bolo Slovensko v budúcnosti vzdelanejšie a úspešnejšie, nás nepresvedčil o tom, že naše rozhodnutie dať Vám do rúk vedenie našej republiky bolo to správne rozhodnutie. Tak Vás žiadam skúste vrátiť späť dôveru občanom a pustime už konečne deti späť do škôl, len dohodnite podmienky, aby sa to zrealizovalo už čo najskôr ešte tento rok. Ďakujem

Martina píše:

Moja dcéra je prvý rok na univerzite. Minulý školský rok maturovala. Prišla o posledný maturitný polrok a teraz prichádza o plnohodnotné štúdium aj na výške. JE frustrovaná z toho, že sa nemôže plnohodnotne vzdelávať. Hoci je naše školstvo v zúboženom stave, pre deti a študentov je nesmierne dôležité chodiť do školy, získavať správne návyky, byť v kolektíve, plniť si úlohy, učiť sa zodpovednosti, tímovosti... Oberáte ich o budúcnosť. A bude to len vaša vina, keď nám tu vyrastie generácia, psychicky aj vedomostne poznačená... Otvorte školy!

Tatiana píše:

Ako studenti sme mali v rokoch 1975 az 1984 prerusene vyucovanie z dovodu zemiakovych brigad a uholnych prazdnin. Maximalne 1 mesiac. Najvyssi cas, aby ziaci a studenti boli v skolach!

Dominika píše:

dobrý deň pán prémier. Som 13 ročné dievča ktoré chodí na základnú školu v Žiline. Pozrime sa na to logicky. Najviac pozitívnych testov nemajú deti (ak áno verím v to že malo z nich) takže sú myslím že tam nie je nejaké ohrozenie. Je strašne smutne že to poviem ale “zvykám si na tento režim” ale nie je vôbec príjemný úprimne ? NEZNÁŠAM HO ! Ja a všetci potrebujem späť normálny život. My deti potrebujeme mať režim ! Možno je pravda že veď máš ráno o 8 hod. zoom zo sloviny z matiky a koniec ! Fyzika, anglina ostatné predmety nič ? A aj keby boli mám celý deň byť za počítačom ? Hlavne ako všetci : buďme eko, choďte von, skúste žiť ako my kedysi. A dá sa to ? Momentálne milujem chvíle bez telefónu. Keby som mohla idem do školy aj v skafandri len nech som tam. Chýbajú mi učitelia aj tí ktorí mi dali poznámky za to že som nič neurobila, aj tí ktorí má poslali za dvere. Všetci spolužiaci aj ten trápny gang ktorý chodí iba v čiernom oblečení. Chyba mi normálny život 🙁

Lenka píše:

Prosím, otvorte aj ZŠ Šmeralovu v Prešove, lebo bez otvorenia škôl sa deti nebudú tešiť z vianočných prázdnin😣

Eleonóra píše:

Vážený pán premiér! Je veľmi smutné, že vaše rozhodnutia ako aj reakcie na ľudí sú veľmi chaotické. Žiadam Vás, aby ste otvorili VŠETKY školy na Slovensku. Porušujete práva našich detí...!!!

Martina píše:

Orava bola zaradená do pilotného testovania. Chceme byť zaradení aj do pilotného otvárania škôl.

Samuel píše:

Igor ty picus otvor bary, reštaurácie, a všetko okrem škôl. Sedím na terase a je mi zima jak v pici ty debil

Ludmila píše:

Zvykla som si, ze kedze mam casto iny pohlad na vec, tak som pre Vas hlupana a mudrosracka a Vy ste premierom len pre tych, ktori s Vami vo vsetkom slepo suhlasia. Ale netrestajte deti kvoli vasemu egu. Podstupili sme nasilu plosne testovanie, ale situacia sa vobec nezmenila a stale sa zhorsuje. Kostoly pre najohrozenejsich su otvorene a deti sedia doma?? Kde je logika? PS: namiesto urazok a osocovania, by som ocenila, keby raz politici isli prikladom pre nase deti. Pretoze ak sa politici spravaju ako Vy tak sa im tazko vysvetluje, co je diskusia a iny nazor, ako byt slusny, vazit si druhych ludi a pomahat si. Mate velke stastie, ze ludia tejto krajiny nemaju vase ego... aj ked uvidime, co vyrastie z tychto deti bez vzdelania

Valéria píše:

Vážený pán premiér, každý deň prechádzam okolo obchodných centier s preplnenými parkoviskami. Povýšiť nakupovanie v obchodoch nad vzdelanie deti je nesprávne. V tých preplnených obchodných centrách s rôznym mixom ľudí sú aj deti a je tam určite viac riziká, ako v triedach, kde nedochádza k zmiešavaniu deti. Zdravý sedliacky rozum prestáva chápať kroky vlády. Trpia hlavne deti. Prosím otvorte im brány škôl.

Miriam píše:

Nechajte ludi pracovat. Ucitelov ucit, ministra skolstva riesit vzdelavanie a ministra zdravotnictva zdravotnictvo. Nie naopak.

Hana píše:

Dobrý deň, pán magister. Teší ma, že pre Vás a Vašu rodinu je vzdelanie dôležité a preto ste ho dopriali sebe aj svojim deťom. Čo máme spraviť, aby ste začali vnímať aj nás ostatných, ktorí nemajú páky (ale ani morálny deficit využiť takéto prostriedy), aby si vzdelanie kúpili alebo zabezpečili vďaka funkcii? Čo viac ešte máme spraviť my, slušný a zodpovedný plebs, čo od marca dôsledne dodržiavame pravidlá, rúška berieme ako samozrejmosť, poctivo sme sa vyhýbali hromadným akciám či svadbám, testovanie sme absolvovali síce s pochybnosťami o efektivite tohoto procesu, ale kvôli spolupatričnosti a ľudskosti sme obetavo spravili maximum pre to, aby sme pandémiu zvládli čo najlepšie, a teraz sa v priamom prenose pozeráme na to, ako z nás robíte hlupákov? Nie, nie sme hlúpi, a zároveň nie sme ani slepí a hluchí. A najmä každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie. Nielen vy. Aj naše deti si zaslúžia, aby sme ich prestali trápiť domácou izoláciou, všetky deti si zaslúžia normálnu výučbu, všetky deti patria do škôl. Kto myslí na deti, ktorých sa v online priestore nikto nezastane a nikto z ich rodičov Vám nenapíše, lebo pochádzajú z prostredia, kde internet nieje samozrejmosť, a kvôli dištančnému vzdelávaniu sa šance takýchto detí získať vzdelanie práve strácajú v nedohľadne? Toto, čo práve páchate, si nás všetkých počká o pár rokov a veľmi škaredo sa nám vráti. Tak už prosím nebráňte odborníkom a kompetentným robiť svoju prácu. Dík za pochop, čau

Patrícia píše:

Pán premiér, deti sú naša budúcnosť a vzdelanie je nástrojom a zárukou dobrej budúcnosti pre celú krajinu. Ja sama ako študentka VŠ zápasím s online výučbou, veľmi ma frustruje a demotivuje, neviem si ani predstaviť, aké náročné to musí byť pre menšie deti a mladších študentov. Vo všetkých vyspelých krajinách vrátane väčšiny krajín EÚ sú školy otvorené a dokonca WHO odporúča zatváranie škôl ako poslednú možnosť pri riešení pandémie. Všetky deti, nielen tie Vaše, sa chcú a musia vrátiť do škôl čím skôr! Prosím, prestaňte sa hašteriť v koalícii a urýchlene podniknite kroky, aby sa školy mohli znovu bezpečne otvoriť. Ďakujem a prajem veľa empatie, pokory a triezveho úsudku! S pozdravom, Patrícia Krausová