fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Andrea píše:

Dobrý večer. V septembri, októbri nebolo v školách na koronavirus veľa chorých, vie sa že deti nie su prenašačmi. Otvorte školy, deti trpia týmto online vyučovaním a snímok ich rodičia, učitelia. Kedy už začne byť vzdelanie na Slovensku prioritou??? Otvorte školy a bez testov!!!

Daniel píše:

Dobry den, pan premier, ak Vam nie je zname, ako predstavitel statneho organu mozete robit len to, co Vam dovoluje ustava. V ustave nie je napisane, ze mozete upierat ustavne pravo na vzdelanie detom na Slovensku len, aby ste si hojili svoje urazene ego. Preto Vas aj tymto vyzyvam, aby ste s celou vladou hladali co najrychlejsie riesenie pre umoznenie standardneho vzdelavania pre vsetky deti na Slovensku bez traumatizovania a sekyrovania ich rodicov, samotnych deti, pracovnikov skolstva a zriadovatelov skol. A nie si vymyslali aj s neschopnym ministrom zdravotnictva a alibistickym hlavnym hygienikom vsemozne dovody preco to nejde (hlavne, ze kostoly su otvorene aj bez testovania). Pevne verim, ze sa vo svojom dalsom posobeni v tejto funkcii dokazete prepnut do normalnejsieho rezimu, inak Slovensku pan Boh pomahaj.

Lenka píše:

Pán premiér,nerobte z detí rukojemníkov a pustite ich do školy.Spory v koalícii riešte za zatvorenými dverami a nie na tlačovkách.Tak sa to robí v kultúrnych štátoch.Distančné učenie nikdy nenahradí učenie v škole.

Katarína píše:

Som učiteľka hudobného umenia,spevu na strednej aj na základnej umeleckej škole. Online vyučovanie je dekadenciou vzdelávania a popiera akúkoľvek psychohygienu študentov aj učiteľov. O žiadnej socializácii nemôže byť vôbec reč. Je to nutné zlo, odsunuli ste školstvo na vedľajšiu koľaj a bez toho,aby ste zistili, aká je skutočná situácia od všetkých, ktorých sa to skutočne dotýka a je nás obrovské množstvo, rodičia, učitelia, žiaci, odškrtli ste si túto vec ako vybavenú. Nemáte tušenie, koľko škody už takýto spôsob fungovania alebo skôr nefungovania v školstve spôsobil. Katarína Dírerová

Zuzana píše:

Už prestaňte vymýšľať s vašimi testami!!!!!!! A vrate do škôl aj iné deti ako tie vaše aj ony chcú byť vzdelané!!!!! Už je to hanba čo tu robíte za teatro!!!!!! a tie testy si zaramuje a nie násilím a cez deti vydierať rodičov aby ste si nabalili kapsy!!!!!Naozaj už sa zamyslite nad tým čo tu robíte s nami veď sa na nás smeje celý svet!

Nikola píše:

Dobry den, moje meno je Nikola, som studentkou 3. rocnika na SOŠ masmedialnych a inf. studii v Bratislave. Kedze moj odbor je marketing a o rok maturujem, ako aj ja, aj ostatni potrebujeme VELMI, aby sa nasa skola otvorila, kedze prax, ktoru potrebujem mat, aby som nieco vedela, nemozem mat doma na gauci. Mame zameskaneho kopu uciva, to ucenie, ktore mame touto online formou je pre nas maximalne nedostacujuce. Neviem si predstavit ako buduci rok zmaturujem s tymto pristupom. Preto vas chcem v mene vsetkych spoluziakov poprosit, OTVORTE NASU SOSMIS.

Emília píše:

Pan premier, prosim, myslite na buducnost nasich deti a najdite sposob, ako deti pustit do skol. Nestaci nam vase strapnovanie ministra skolstva, nechceme vidiet vase prieky. Chceme buducnost pre deti. Nielen pre tie vase, pan premier. Dakujeme

Božena píše:

to, čo robíte, už mraky brzdí, máte vôbec nejaké svedomie?!

Martin píše:

Ked mozu chodit ludia do kostola prace obchodov nerozumiem preco nesmu deti do skol... je to len jesitnost premiera, je to hanbs

Katarína píše:

Pán premiér. Mám tri deti. Všetky 3 chcú ísť do školy. Jedno dieťa, ktoré milovalo vzdelávanie a zároveň rado chodilo do školy (ktorá patrí medzi tie lepšie) už psychicky nezvláda formu tohto vzdelávanie. Hlavný dôvod je akademická nečestnosť, ktorá v online priestore je málo od-sledovateľná. Stredný syn krúži po dome na kolobežke a donekonečna rozpráva, že chce ísť do fyzickej školy. Najmladšia dcéra maľuje celé dni. s dieťaťom musím navštevovať pedo-psychiatra (v naších podmienkach a pri počte pedo-psychiatrov (100 EUR/h za sedenie) a psychológa (80 EUR/h za sedenie). A to my patríme k tým šťastnejším, že deti majú techniku a my ako rodičia sme sa zariadili a pracujeme na striedačku z domu. Neviem si predstaviť ako to vyzerá v rodinách, kde ráno oddýdu rodiča do práce a deti majú maximálne 1 vyučujúcu hodinu denne a celý deň sú odkázané byť doma samé, bez priateľov, záujmov.... Preto by som vás chcela požiadať, aby ste si pre vašu povahu (tak sa to javí z vonku) nebrali deti Slovenskej republiky ako rukojemníkov. Ďakujem Katarína K.

Iveta píše:

P. Matovic, je nehodne dospeleho cloveka a zvlast premiera sa mstit svojim oponentom tym, ze nepustite deti do skoly. Mozete kludne spavat? Ja veru nie! Je to strasne, co ste sposobili svojim spravanim. Otvorte skoly a odstupte, prosim!

Roman píše:

my máme byť slušní ?! prečo ale predseda vlády nie je slušný ?! odkazujem mu, že ho z duše nenávidím a že ním pohŕdam !

Roman píše:

Pán Matovič, je najvyšší čas otvoriť školy. Deti bez vzdelania znamená Slovensko bez budúcnosti. Nerobte z detí ani z nás hlupákov. S pozdravom Roman Zahradník

Mária píše:

Dobrý deň. Záleží mi na tom veľmi, aby deti išli do školy čo najskôr. Nikde na svete neboli pravdepodobne v nevojnových časoch tak deti dlho doma. Nemyslím si, že dieťa druhého stupňa môže ostať samé doma bez dozoru tak dlho. Žiadne zoom, ms teams a pod. nenahradí učiteľa/človeka a kontakt s ním. Pravdepodobne to všetci tak cítime, inak by vláda, parlament a pod. využívali tieto moderné technológie podstatne viac. S pozdravom, Rašiová.

Štefan píše:

Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť aby ste otvorili aj našu školu. Soš obchodu a služieb Prievidza J. Kalinčiaka 1, pretože distatncne vzdelávanie je zle. Tento rok máme skúšky a nič nevieme. Taktiež prax. Absolútne nič nevieme a my nemôžeme ísť do školy. Otvorte školy , a bez nezmyselného testovania. Nemáte kde dávať peniaze? Len na testy..? Čo nepomôžete ľuďom v núdzi. Aký Covid tu je? Žiadny ... Možno je ale je to obyčajná chrípka a kvôli špinavým peniazom robíte stojí haloo... Otvorte školy a ostatné veci aby sme mohli normálne žiť. Ďakujem