fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Mišel píše:

Milý pán premiér prosím NEOTVARAJTE školy chcela by som na Vianoce dostať darčeky. Ked pôjdem do školy určite chytím zle známky a darčeky nebudú tak Vás pekne prosím NEOTVARAJTE SKOLY.

Adam píše:

Otvorete aj moju školu!

Anna píše:

Pán premiér,aj moje deti sa má stále pýtajú ,kedy už pôjdu do školy . A nie štyri krát,ale asi desať krát za deň. V Nemecku chodia všetky deti do školy...pri troche opatreniach sa všetko dá....otvorte všetky školy,veď deťom to už chýba...

Mária píše:

Ústava SR zaručuje právo na vzdelanie, dodržujte, prosím, ústavu SR.

Andrea píše:

Pán premiér volila som vás a chápem,že sa chcete vyhnúť veľkým umriam na Slovensku ,ale deti tu chorobu neprenášajú a chcú sa vzdelávať .Syn nastúpil prvý rok na strojárinu a prvý mesiac bol unesený z učiteľov aj predmetov ,prosím neberte jemu a iným deťom budúcnosť ! Vzdelanie je základ všetkého .

L. píše:

Myslím si že otváranie škôl keď to väčšine študentov vyhovuje takto je hlúposť. Viac by sa takto len šírila nákaza a žiaci takto dávajú väčší pozor na hodinách keď ich nerušia kamaráti. Som za to aby sa takto vyučovalo aj bežne a do škôl chodilo len výnimočne na konci/začiatku školského roka, pre vysvedčenia alebo pred nejakými sviatkami kedy to všetko bude pre žiakov a učiteľov ľahšie.

STANKA píše:

Otvorte školy pre deti, toto nie je správna cesta.

Marcela píše:

Otvorte aj nasu skolu pan premier mam tri deti a musim chodit do prace musela som Uz raz ostat v karantene aj ked deti boli negativne dostala som 580 euro na vyplatu opustil ma manzel I ked jezisko bude slaby aspon dam detom vzdelanie. Otvorte Duklianska 1 a gymnazium janka Jesenského. Dakujem.

Linda píše:

Prosim, nerobte z deti rukojemnikov osobnych konfliktov eg. Deti skolu potrebuju. Predovsetkym kvoli vzdelavaniu, socializacii, ale aj povinnostiam a navykom s tym spojenymi. Prvy stupen ZS funguje bez vacsich komplikacii, nevidim dovod preco nezapojit aj statsich ziakov.

Frantisek píše:

Vážený pán premiér. Ako učiteľ, rodič a starý rodič som hlboko a úprimne presvedčený, že deti potrebujú chodiť do školy. Viem, že okolo nás je riziko nákazy, ale aj tak si myslím, že dôležitejšie je, aby deti vyrastali v normálnom prostredí. A tam škola nezastupiteľne patrí. Pustime ich, prosím, do školy a snažme sa ich chrániť, ako dokážeme. Ďakujem.

Petronela píše:

Pán premiér, ako učiteľka na strednej škole dobre viem, že otvoriť školy by bola prvotriedna hlúposť, nakoľko by sa tým len urýchlilo šírenie pandémie. Študenti sú nezodpovední a už v septembri nedodržiavali opatrenia a my, učitelia, potom z toho budeme mať problémy. Druhou vecou je, že budú všetci nesústredení, lebo sa budú tešiť na Vianoce a prázdniny. Na tie 2 týždne otvárať školy je ako otvoriť obchod 10 minút pred záverečnou a ako pedagogička som zásadne proti tomu.

Jana píše:

Vážený pán predseda vlády, s ľútosťou a obavami sledujeme žabomyšie vojny, ktoré vediete so stranou SaS. Z tejto vojny vzišiel aj tento nezmyselný plán na testovanie žiakov aj rodičov. A zmanažovať si to má škola. Mýlite sa, škola ma zabezpečovať vzdelávanie, nie testovať. Keď chcete testovať, nech to urobí štát. Moj názor je, že treba čo najskôr otvoriť školy bez testovania a zatvárať ich, ako to bude potrebné. Žiadame Vás, aby ste otvorili aj školy v Chorvátskom Grobe. Pozitívnych máme minimum. Velmi pekne Vám ďakujeme.

Branislav píše:

Som hlboko presvedčený, že keby sa svojho času náš pán premiér nepoharkal s p. Sulíkom, deti by dnes do škôl už chodili. Ak by po voľbách pripadlo MŠ hnutiu OĽaNO, všetko mohlo byť inak. Už to zašlo priďaleko. Raz Vás pán premiér, bude súdiť voličský elektorát, a nedopadne to pre Vás s tými percentami veľmi dobre. Ak ste opíjali rožkom pri Počiatkovej vile, ak aj beží spravodlivosť v rôznych kauzách, to čo vykonávate teraz ohľadom škôl, je už za hranou Ako vôbec môže existovať taký narcizmus? Pán premiér, myslel som, že mať tak zatnuté päste od zlosti a bezmocnosti, ako som mal pri tlačovkách Fica a Mečiara, že to sa jednoducho nedá prekonať. Jedine, že by nám sem nainštalovali Madura alebo Chaveza. Ale mýlil som sa, hlboko som sa mýlil. Dá sa to. Vy ste to prekonali. Dokým to bolo o sporoch so Sulíkom, a detinskom si vybavovaní účtov, tak to bolo síce ťažko akceptovateľné, ale aspoň som to chápal ako široké lakte na ovládnutie pozície v koalícii. Ale v momente, ako ste doslova sprosto začali brať ako RUKOJEMNÍKOV deti, vo vašich žabomyších vojnách, ste prekročili akékoľvek medze. Ale že úplne. História vám to spočíta. Vám už niet pomoci, z vás (už) dobrý premiér nikdy, ale nikdy nebude. A ani nikdy nebol. Zaradili ste sa do šíku s tými dvoma, ktorých som spomenul vyššie. Iným spôsobom, ale zaradili...Urobte aspoň niečo, aby ste si zachovali aspoň zvyšky cti u národa, lebo na deti sa proste nesiaha, deti sa nezneužívajú, nijak, a ani v politike.

Jana píše:

Vážený pán premiér, Obraciam sa na Vás so žiadosťou o otvorenie školy môjho 11-ročného syna, ktorou je École Française Internationale de Bratislava http://www.ecolefrancaise.sk/fr/ . Môj manžel a ja sme presvedčení, že škola je schopná zabezpečiť hygienické opatrenia a testovanie v súlade s pravidlami slovenských hygienikov a zdravotníkov. Ja som Slovenka a môj manžel je Francúz. Žijeme a pracujeme v Kalifornii, v Spojených štátoch amerických, kde som profesorkou na Kalifornskej univerzite. Keďže naše profesie nám dovoľuje pracovať dištančne, v septembri sme sa dočasne presťahovali na Slovensko kvoli možnosti nášho syna navštevovať školu v prezenčnej forme a lepšiemu vládnemu riadeniu situácii s COVID-19 ako to bolo v tomto období v USA. Kvôli povinnosti karantény a následnom testovaní v na Slovensku a následnom uzavretí škôl bol náš syn v škole prezenčne tri týždne. Za ten krátky čas si nebol schopný nájsť kamarátov v škole a mimo a dištančná výučba má pre neho seriózne psychologické následky, samozrejme okrem zaostávania v učive. Chceli sme, aby náš syn sa lepšie oboznámil so slovenskou kultúrou a zdokonalil si svoju znalosť slovenského jazyka, okrem utuženia kontaktov s mojou rodinou, a bolo by nám ľúto, ak by sme tento projekt museli zrušiť kvôli dlhodobému uzatvoreniu škôl na Slovensku. Tiež som mala chuť počas tohto obdobia prispieť k rozvoju mojej krajiny ako hosťujúca výskumníčka v Národnej banke Slovenska. Ako ste si určite vedomý, školy nie sú ohniskami nákazy koronavírusom. Prikladám článok americkej profesorky Oster z Brown University: https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2020/10/schools-arent-superspreaders/616669/?fbclid=IwAR3JeTkBqfjrheYnjIfyer38V0DqKSN7RgFlBPHsr07wmVlxr-tzkbWK_A0 Na druhej strane, negatívne následky zatvorených škôl na školopovinné deti boli tiež zdokumentované: Tu prikladám aj článok epidemológa z Bostonskej Univerzity https://www.vox.com/2020/7/9/21318560/covid-19-coronavirus-us-testing-children-schools-reopening-questions. Z tohto dôvodu drvivá väčšina vyspelých Európskych krajín nezatvorila školy aj keď čelili vysokým číslam nakazených koronavírusom. Ďakujem za pochopenie a verím, že urobíte správne rozhodnutie a otvoríte školy od 7. novembra 2020. So srdečným pozdravom, Dr. Jana Grittersová

Mateja píše:

V mene všetkých učiteľov a pedagogických zamestnancov by som Vám chcela odkázať, že je nezmysel otvárať školy pred prázdninami, nakoľko študenti sú nezodpovední a už počas septembra a októbra nedodržiavali opatrenia. Bolo jedno, čo im človek povie, aj tak neposlúchli a ešte my, učitelia, budeme mať problémy. Tiež je lepšie otvoriť po Vianociach školy, lebo už to bude len o nepozornosti v škole, lebo sa všetci budú tešiť na Vianoce (prázdniny) a budú rozptýlený a nič ich nenaučíme.