fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Veronika píše:

Prosím otvorte už školy, naše deti sú naša budúcnosť!

Kristína píše:

Pán premiér vy ste sa už načisto zbláznili? Veď vravíte že sa nesmie zhromažďovať viac ako 6 osôb, potom zase, že chcete plošné testovanie, a zase iné a iné vaše výmysly, ktoré sú mimochodom nulitne, čo znamená, že porušujete ako zákony tak aj ústavu. Nemyslíte si, že je to troška cez čiaru? A potom že prečo sú ľudia naštvaní, no preto, pretože nemajú prácu a majú hypotéky, ktoré platiť treba a nie každý má ustlané ako vy. Zároveň neviem o nicom, že by sa medializovanom to čo spravil B.Kollár keď mal autonehodu (v ten deň) a neviem ani o Tom či bol takisto potrestaný ako každý ostatný občan ktorý dostal pokutu. Nemyslite si, že je to troška nefér? Stále meníte pravidlá a tak ako aj ľudia zdieľali, že vy vlastne jeden deň poviete jedno druhý zase iné a štvrtý je zase niečo iné a ľudia majú v Tom chaos, vaše výstupy a komunikácia sú dosť nejasné. Prosím toto zlepšite a bude to fajn. Veľmi sa mi páčila vaša reakcia v prvej vlne, aj keď som nebola stotožnená s tým ale verte tomu, že v prvej to bolo lepšie až na tie zákazy z okresov do okresov čo v podstate zlyhalo, ale aj to sa stáva a poviem vám že nebolo ideálne to isté čo robíte aj túto druhú vlnu že zo dňa na deň meníte tie pravidlá ohľadne pandémie. Prosím popracujte na tomto a bude všetko lepšie. Ja vám držím palce a viem že sa viete zmeniť a aj zlepšiť v istých veciach, len to chce čas. Len prosím Vás neotvárajte školy, nakoľko poviem Vám sama ako študentka že naša generácia už je hlúpa, len malé percento má ako také vedomosti. Prečo neotvárajte školy. 1. Nie preto že žiaci sú už dávno vygumovany ale preto že je pandémia a mne napríklad vyhovuje toto učenie sa. 2. Preto, že odmietam nosiť rúško 8-9 hodín v škole, pritom vaša kolegyňa ho nedokázala mať ani len 5 minút. 3. Odmietam sa testovať akýmkoľvek spôsobom (výter z nosa a pod.) 4. Som zodpovedná stále, nechodím nikam 5. Beriem ohľad na ľudí ktorých môžem ohroziť ale verte že aj môj pohár začína pretekať Myslím že to je odomna všetko. Verím že si to prečítate a zoberiete si aspoň niečo.

Mila píše:

Pan Matovic, svojimi opatreniami presahujete vsetky medze unosnosti. Svojimi vynimkami potvrdzujete svoju nadradenost. Nie ste spravny clovek na svojom poste. Deti maju na skolu ustavne pravo. Vy na svoj post nemate ani najmensi narok. Nerozumiem ako ste sa tam dostali, ale som si ista, ze ste nastvali mnoho ludi. Uvedomte si, ze nemate pravo siahat na deti, testovat ich alebo ich nutit do akehokolvek ukonu bez toho, aby ste dostali suhlas pravnych zastupcov (vsetkych opravnenych) na konkretny ukon. Uvedomte si uz protiustavnost svojich cinov... ak sa tak nestane, mozno nebudete kvasit za mrezami len par mesiacov, ale i rokov. A mozno to nebude cela pre privilegovanych, ale blba samotka. A mozno dostanete straznikov, ktorych Vase konanie nas alo viac ako mna... uz sa preberte.

Juraj píše:

Prosim o vysvetlenie. Prvak chodi do skoly (stale) a moj 6tak nie???? Dovod?

Andrea píše:

Vážený p. premiér, môj 17-ročný syn mi nepíše ani jednu sms denne. Sme totiž spolu celé dni, keďže svoju prácu posledné mesiace vykonávam najmä z domu a on nechodí do školy. Ako rodič iste chápete, že najcitlivejšie vnímame práve problémy detí. Držíme sa, keď sme nútení dodržiavať aj tie opatrenia, o ktorých nevyhnutnosti a zmysluplnosti nás vláda nie je schopná dostatočne presvedčiť. Aj vtedy, keď vidíme, že ich nedodržiavanie sa toleruje pri extrémistických prejavoch. Ale trpezlivosť nám dochádza, keď pozorujeme naše deti zbytočne trpieť. Bola by škoda, popudiť si proti sebe slušných a lojálnych ľudí, nemyslíte?

Lucia píše:

Aky je rozdiel medzi: kostol ano a skola nie?

Andrej píše:

Otvorte skoly. Kostoly ano, skoly nie?

Lucia píše:

Zufali a vystraseny narod ... nie z covidu, z vas!

Beata píše:

Pán premiér, učím na Súkromnej ZŠ v BB - Škole u Filipa, do ktorej sa už tiež chcú vrátiť všetci žiaci 2.st. Viem to preto, lebo práve sme ukončili konzultácie, ktoré trvali 2 týždne. Stretávajú sa na nich žiak - učiteľ a rodič a dávame si spätnú väzbu na prácu dieťaťa v škole/online vyučovaní či v jeho voľnom čase. Zaujímajú nás tiež zručnosti a spôsobilosti detí a tiež ich postoje, radosti a starosti. Tentokrát sme cítili obrovskú frustráciu a deficit sociálneho kontaktu. PRETO VÁS ŽIADAM(E), ABY VŠETKY DETI MOHLI UŽ NASTÚPIŤ DO ŠKOLY, nielen Vaše. Pán minister školstva sa o to už dlhší čas snaží ... treba len hľadať cesty a nie prekážky. Ďakujem

Peter píše:

Zabijem Ťa, ty hajzel!

Natália píše:

Prosím vás otvorte vysoké školy aspoň v letnom semestri. Dištančna výučba sa nedá ani len porovnať s prezenčnou.

Katarína píše:

Prosím otvoriť aj Súkromnú strednú odbornú školu umeleckého priemyslu, Ivánska cesta 21, Bratislava

Miroslav píše:

Dobrý deň pán. Stivic, poprosím otvoriť aj stredné školy bez testovania a bez rusok...

Juraj píše:

Pán premiér, napriek mnohým iným veciam považujte s nami návrat detí k vyučovaniu za prioritu. Je to jedna z kľúčových vecí pre rodiny a aj pre vládu, ktorá má slúžiť obyvateľom. Je to Vaša povinnosť, nie možnosť!

Monika píše:

Otvorte všetky školy p. Premiér. Trvá to už príliš dlho.