fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Lucia píše:

Dobrý deň, osobne nevidím žiadny rozdiel medzi 1. stupňom ZŠ a 2.stupňom, aj na 1.stupni učia učitelia v dôchodkovom veku. Je nespravodlivé že 1.stupeň sa učí bez akýchkoľvek obmedzení a pre 2.stupeň sa neustále vymýšľajú nezmyselné podmienky. Na všetkých žiakov treba použiť rovnaký meter...žiadna veda. Chválim ministra školstva za jeho splnené úlohy na 1* , zároveň mi je smutno z toho aké divadlo ste zahrali v tejto situácii, keďže v konečnom dôsledku tým trpia len naše deti. Prosím už im neberte im právo na plnohodnotné vzdelávanie...

Terézia píše:

Vážený pán premiér, pri všetkej úcte, deti ZŠ patria do škôl. Prichádzajú o možnosť vzdelávať sa, rásť medzi rovesníkmi, budovať sociálne kontakty so živými ľuďmi a nie v kyberpriestore..... Stratený čas a učivo nikdy nedobehnú, lebo mnohí rodičia sú celé dni v práci a nemôžu všetko doučovať a kontrolovať. Navyše, v mojom prípaDE, KEĎ SYN šTVRTáK DO šKOLY CHODí, A DCéRA šIESTAčKA NIE, nevidím zmysel takejto "karanténnej" úpravy. 8.1. je strašne neskoro, ale aspoň....Prosím, Vaše deti by mali byť doma ako drvivá väčšina detí, ako iné "obyčajné" deti. Ako tie moje.

František píše:

Úctivo prosím otvoriť aj Evanjelické gymnázium J. A. Komenského v Košiciach. Prosí môj syn Filip. Ďakujem.

Viera píše:

Prosíme za okamžité otvorenie školy,saj dva týždne pomôžu. Zamestnanci, žiaci a rodičia školy v Mikušovciach

Gabriela píše:

Dobrý deň, otvorte školy, zvlášť na A.Kubinu 34 v Trnave. Je jedinou v meste a okolí, kde sa spoločne učia deti s telesným handicapom so ,, zdravými’´ . Deťom okrem adekvátneho učenia chýba aj kontakt so spolužiakmi.

zuzana píše:

Dobrý deň pán premiér prosím vás prečo ešte nie sú deti v škole ved ich to dištančné štúdiu devastuje a štúdium nie je len o online hodinách ale aj odborný výcvik a ten sa cez internet nedá vyučovať

Jozko píše:

Pan priemer Otvorte prosim skolu Gymnazium Antona Bernoláka.Budeme mat volby tak treba volyt

Soňa píše:

Dobrý deň, pán premiér, naše deti potrebujú budúcnosť a školu, otvorte aj stredné školy, pravidlá sa dajú nastaviť, školy majú blokové rozvrhy, žiaci a žiačky sa minimálne presúvajú, dodržiavajú pravidlá. Dá sa to.

Marek píše:

Nazdar Matelko Treba otvoriť školi lebo bude zle Cs

Roland píše:

Ak môžu byť deti v skupinách vonku bez ruška, lepšie je ich mať s ruškom pod kontrolou v škole. A hlavne sa aj budú konečne plnohodnotne učiť.

Samuel píše:

Pán Matovič, otvorte prosím už všetky školy, nielen MŠ a prvý stupeň ZŠ. Aký je rozdiel medzi prvým a druhým stupňom resp. strednými školami? Deti sú už vyčerpané, unavené, znechutené, mnohokrát nerozumejú učivu pri online hodinách a my rodičia nemáme čas, popri každodenných povinnostiach v tejto ťažkej dobe zvládať ešte aj vysvetľovanie učiva. Ak deti nebudú chodiť do školy, dobehne to ich, ale aj nás v budúcich rokoch a budú to vysoké škody, za ktoré v tomto období ich nechodenia do školy a možností vzdelávania sa zodpovedáte svojou ješitnosťou práve Vy. Semafor pre školy fungoval, neviem, prečo ste ho zrušili a poslali deti domov. Situácia je už viac ako kritická. Dovoľte prosím ministrovi školstva robiť svoju prácu a nemiešajte sa mu do nej spoločne s Vašim krízovým štábom. Vopred ďakujem za porozumenie a okamžité otvorenie škôl.

Ľubica píše:

Dobrý deň pán premiér, Myslíte si, že sme všetci retardovaní, že nevidíme kto komu podrážka nohy a podlo zneužíva svoju funkciu len aby si vyrovnal osobné účty? Asi nastal čas, aby Vám všetky deti bez rozdielu a aj ich rodiča začali posielať SMS správy, aby ste otvorili aj ich školu, aby aj oni mali zabezpečený prístup k vzdelaniu. Nie iba Vaše dcéry a to nespomínam deti, ktoré z rôznych dôvodov majú zhoršené podmienky na vzdelávanie aj bez pandémie. Zvažujem trestné oznámenie za zneužívanie verej ej funkcie. Inak pán premiér máte šťastie, že nie ste môj syn. Zaslúžite si poriadne vyčistiť žalúdok. S pamätajte sa.

Dušan píše:

Mily Igor (uz len to, ze je vseobecne zauzivane premira krajiny oslovovat krstnym menom nieco o vas hovori), nechajte uz konecne komeptentnych rozhodovat o veciach, v ktorych sa vyznaju a maju ju v pravomoci a zodpovedaju za nu, ergo B. Groehlinga za skolstvo a za sposob, ako rozbehnut prezencnu vyucbu na 2. stupni ZS a na strednych skolach. Na vas sa, bohuzial, hodi variacia vtipu z cias Meciara (Meciar si zavola taxi, nastupi a na orazku "kam to bude?" odpovie "kamkolvek, mna potrebuju vsade!). Namiesto stravenych hodin telefonovanim zriadovatelom a riaditelom skol (ako popisujete svoju cinnost na slavnom videu, kde ani veta neostala bez klamstva), sa radsej venujte svojim zastupcom v NR SR (uz ich poznate vsetkych osobne?), lebo je to neriadena strela. Deti patria do skol (nie len vase). Vsade v Europe tomu tak je, nech je tomu aj u nas tak. (mozno ste si vsimli, ale deti z 1. stupna do skol chodia a manazment karanteny funguje skvele a ziadna zo skol nebola vyhlasena ohniskom nakazy). Chce asi viac pocuvat na rady odbornikov (aj vasich lekarov: beriete tabletky podla predpisu?) a nie sa hrat na spasitela a zachrancu a generala a vojvodcu a na vsetky tie vase later ega, ktorymi trpite. Najlepsie by bolo, keby ste sa stiahli k Paulinke a ten vas cirkus (OLaNO) nechali viest p. Sofranko alebo Kucerovi alebo Tabak - ktokolvek z nich je totiz menej psycho ako vy a to je uz co povedat.

Zuzana píše:

Poprosím otvoriť stredné školy, ďakujem.

Petra píše:

Pan premier prosim otvorte vsetky skoly ale bez vystrahy testovanim...dajte to na baze dobrovolnosti...viem ze vam ide o zdravie deti ale chore deti som si nikdy neposlala do skoly a zarucujem sa ze ich ani nikdy nedam do skoly...a testovat ich pan premier nedam nakolko maju zdravotne problemy ktore by testovanim sposobili este horsie problemy...dakujem za pochopenie a prosim pororzmyslajte este o tom nariadenom testovani dakujem