fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Zdenka píše:

chcem nielen pre svoje dieta , ale aj pre všetky deti, plnohodnotne vzdelanie pri dodržaní všetkých zákonov a hlavne ústavy slovenskej republiky. hlavne bez využívaní dier v zákone.

Slavomíra píše:

Dobrý deň, žiadam o otvorenie škôl. Snopková Slavomíra

Monika píše:

Dobrý deň pán premiér, mám pre Vás výzvu . Skúste zvládnuť motiváciu dieťaťa ktoré je ADHD , dyslektik + iné poruchy učenia k učeniu, popri tom chodiť do zamestnania a zvládať všetky povinnosti. Pomáhať inak šikovnému 13 ročnému dieťaťu s povinnosťami lebo nevie čítať, študovať zadania projektov, vysvetľovať matematiku a chodiť do práce. Fungovať 13 hodín denne prípadne viac lebo Vám píšu učitelia že dieťa neodovzdalo projekt, nevyplnilo test atď. Sústredenie ADHD dieťaťa v domácom prostredí je otrasné. Bude Slovensko zvládať vyhoretých a prepracovaných rodičov kt. nahrádzajú učiteľov ???? Čo to spraví s ekonomikou keď stovky rodičov budú dlhodobo PN lebo to už nezvládnu ????

Veronika píše:

Pán premiér, otvorte školy a nebráňte deťom v plnohodnotnom vzdelávaní, ako aj zdravom psychickom vývoji, pre ktorý potrebujú sociálne kontakty! Naozaj nechápem, v čom predstavujú staršie deti väčšie riziko pre prenos vírusu, než deti v škôlkach, na 1. stupni alebo dospelí ľudia v zamestnaní, obchodoch či kostoloch. Sú rôzne spôsoby, ako zabrániť vírusu šíriť sa a testovanie to naozaj nie je. Staršie deti sú dosť múdre na to, aby rešpektovali rozumné pravidlá. Keď môžu byť deti v škôlkach bez rúšok a objímať sa tam (a vírus sa za to naozaj nešíri viac, to by boli tie škôlky stále zatvorené), tak môžu chodiť aj staršie deti do školy.

Veronika píše:

Ako premiér máte zodpovednosť za všetky deti na Slovensku, nielen svoje dve, tak, prosím, začnite spolupracovať naprieč ministerstvami a urobte všetko, čo sa dá, aby školy aj počas pandémie fungovali. Dlhodobé následky na psychike a výsledkoch detí budeme pociťovať ešte desaťročia.

Anna píše:

Dobrý deň pán premier, celá rodina sme pripravení sa otestovať aj každý deň, ak je to potrebné pre to, aby naše deti mohli konečne ísť do školy. To, že riešite prioritne svoje deti, sa mi nepáči, je to obyčajné rodinkárstvo.

Eva píše:

Žiadam Vás o otvorenie všetkých škôl, moja dcéra chce ísť na bilingválnu ekonomickú školu, dištančné vyučovanie určite nie je dostačujúce na úspešné zvládnutie prijímacích skúšok.

Michal píše:

Pán premiér, chápem, že to máte extrémne náročné. Ale myslím, že prišiel čas, aby ste prenechali riadenie pandémie externému apolitickému krízovému menežérovi, ktorému vláda bude poskytova plnú podporu a súčinnosť. Má to pre Vás a takisto pre slovenskú verejnosť v podstate len výhody: 1. uľaví sa Vám osobne a budete môcť riešiť iné dôležité veci, ktoré Vám dokonca možno idú lepšie ako riadenie pandémie (napríklad reformný plán) 2. nepochybujem, že takýto odborník by spoločne so svojim tímom nastavil jasné pravidlá zavádzania a zjemňovania opatrení. Verejnosť by tak vedela predvídať, čo sa kedy bude diať. (Teraz pri zhoršujúcich sa číslach netušíme, či a ktoré školy sa otvoria, netušíme čo bude s vianočnými sviatkami atď.) 3. prestali by sme sa spoliehať na nefunkčné a takmer čisto politické riešenia (napríklad plošné testovanie) 4. zlepšila by sa aj komunikácia a akceptácia opatrení verejnosťou. Ak to poviem "napriamo", tak ako to máte vy "rád": takmer čokoľvek teraz poviete, časť verejnosti urobí presný opak, "lebo Matovič". Naštrbená dôvera k Vašej osobe klesá a bude takto klesať aj naďalej. Myslím, že adeptov, ktorí by túto ťažkú úlohu zvládli, na Slovensku máme. Stačí sa možno pozrieť na zostavu jarného permanentného krízového štábu. S pozdravom, Michal Prusák

Dana píše:

Vážený pán priemiér, bolo by vážne skvelé, keby ste sa začal správať ako štátnik, nie ako ješitné decko. Je mi jedno aké osobné dôvody máte na to, že nechávate školy zatvorené, keď všetci odborníci do radu hovoria o neuveriteľných negatívnych dôsledkoch teraz aj v budúcnosti na našich deťoch v dôsledku toho, že sa tak dlho vzdelávajú dištančne. Bolo by vážne k veci, keby ste ich konečne začal počúvať a netváril sa ako majster sveta. Nedržte, prosím, celú spoločnosť ako rukojemníka vašich nálad, alebo toho, čo sa Vám v noci prisnije. Krajina by sa mala riadiť odborne a zodpovedne, nie je to hračka, ktorú keď rozbijem, tak ma prestane zaujímať. Dôsledky Vašich zlých rozhodnutí budeme niesť my, dokým tu budeme žiť. Takže Vás fakt prosím, vstúpte si do svedomia, dajte ego bokom a poslúchnite rady odborníkov a pustite deti do škôl. Aj bez testovania. Vašu "atómovú zbraň" si niekam schovajte. Nie je atómová. A ani zbraň. S pozdravom Gavalierová matka samoživiteľka

Karin píše:

Vážený pán premiér, viem že situácie nie je pre nikoho ľahká, ale ako študentka medicíny vás prosím,aj keď už tento semester nie, nech sa dostaneme do škol aspoň v tom letnom semestri. Na dištančnom vzdelávaní fungujeme 2.semester čo je 1 rok vysokej školy doma bez akejkoľvek praxe. Myslím že píšem za všetkých ŠTUDENTOV, medicína sa online študovať nedá, preto pevne verím, že tak ako sa hojne rozpráva o vakcine,bude aj reálna a my budeme môcť fungovať opäť ako predtým. Prosíme Vás otvorte školy čo najskôr. Ďakujeme

Ingrid píše:

Vážený pán premiér. Je smutné, že musím toto napísať človeku vo Vašom postavení.,ale chcem Vás požiadať, skúste potlačiť svoje ego, správať sa ako človek, ktorý je zodpovedný za všetkých obyvateľov tejto krajiny a preto spolupracujte s členmi vlády, koordinujte a nebráňte im v práci. Teraz nejde o Vás. O Vás išlo vo voľbách a tým to skončilo! Teraz ide o celé Slovensko. Okrem vírusu, ktorý nás traumatizuje, ste bohužiaľ naša trauma aj Vy. Hľadám logiku vo Vašich rozhodnutiach v zatváraní a otváraní, v testovaní ,ale žiadnu nevidím. Vidím len snahu o míňanie testov a pomstu svojim kolegom. A vidím svojho syna- maturanta, ktorý bez zmyslu sedí doma prakticky od marca. A pritom chodí na gymnázium v Detve, kde sú 4 triedy. Keby dostali základné pravidlá od hygienika a ostatné by si zariadili sami, mohli kľudne chodiť do školy. Lenže nie, Vy ste vládca celého Slovenkska a podľa Vás to bude ! Lebo ja, ja iba ja..... A zabudla som, ešte miliony minutých testov.

Sabina píše:

Vážený pán premiér, situácia pre nás je už neúnosná, dovoľujeme si Vás požiadať a urgentné otvorenie škôl (včítane telesnej výchovy, aj keď by mali cvičiť vonku). Naše deti strácajú pôdu pod nohami. Ďakujem Vám! Sabina Barborjak s rodinou

Katarína píše:

Pán premiér, otvorte všetky školy, aj naše deti majú právo na plnohodnotné vzdelanie.

Lucia píše:

Prosím otvorte aj školy v Seredi.

Ľudmila píše:

Otvorte tie školy, prosíme Vás.....