fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Alica píše:

Dobrý deň pán premiér, podľa mňa ako študenta je o ničom ísť na týždeň do školy, myslím si ze veľa žiakov zvláda dištančné vzdelávanie a na ten týždeň sa to neoplatí. Je to zbytočné stresovanie pred polrokom. Maturanti a deviataci nech idú s testom. To je môj názor. Ďakujem

Andrea píše:

Milý pán premier tak ako vaším dcéram aj mojím deťom zaručuje ústava SR právo na vzdelanie. Buďte preto taký dobrý a otvorte všetky školy bez akýchkoľvek podmienok, vydierania testovaním a podobne. Otvorenie školy vašich dcér zaváňa rodinkárstvom a proti tomu ste chcel bojovať pokial viem. Zatiaľ sa vám darí pravý opak. Nerobte z našich deti rukojemnikov vašich nezmyselných projektov.

Jana píše:

Prosíme a chceme aby všetky deti mohli chodiť do školy. Deti sa musia socializovať a vzdelávať, sú naša budúcnosť...

Iveta píše:

Vážený pán premiér, týmto Vás žiadam, aby ste v spolupráci s Ministerstvom školstva, odborníkmi a potrebnými spolupracovníkmi umožnil obnovu vzdelávacieho procesu pre VŠETKY deti. S pozdravom, Ing. Iveta Žabková

Daniela píše:

Chcem, aby aj moje deti mali právo na vzdelanie, na kamáratov, na zážitky a aby si budovalo vzťah k zodpovednosti a povinnostiam, preto žiadam o návrat detí do škôl.........

Mária píše:

Pán premiér, chcete vychovať z našich detí analfabetov a neschopných ľudí? Tie vedomosti a zručnosti, o ktoré sú ukrátené už nikdy nedobehnu. A čím dlhšie ich budete držať doma, tým to bude len horšie. Deti strácajú školské návyky, zodpovednosť, sú pohodlné, lebo nemajú zabehnutý režim. A my, učitelia, ktorí sa všemožne snažíme ako tak tie výpadky eliminovať, prichádzame o zdravie. Práca pri PC je doslova zabijak pre chrbticu. A efekt takejto práce je možno 30%. Nič nenahradí prezencne vyučovanie, hlavne u detí ZŠ. Dokedy to takto chcete?. My už nevládzeme. Konajte a nehadajte sa o nezmyselných veciach. Nevolili sme vás preto.

Martina píše:

Dobrý deň p. premiér, ako matka ôsmaka, ktorý má záujem o vzdelávanie a ako aj učiteľka na ZŠ, kde jeden súrodenec na prvom stupni chodí do školy a druhý sa učí doma dištančne Vás prosím, aby ste umožnili deťom nastúpiť do škôl. Ďakujem.

Karol píše:

Dobrý deň, aj ja chcem, aby boli otvorené školy aj pre žiakov druhého stupňa základných škôl, a tiež základné umelecké školy. Ak možu chodiť prezenčne do školy žiaci prvého stupňa a nekonajú sa žiadne dramatické udalosti čo sa týka nákazy koronavírusom, myslím, že by (pri dodržaní podobných protiepidemiologických pravidiel) mohli školu navštevovať aj starší žiaci. A to ihneď, rozhodne ešte pred Vianocami. Prajem pekný deň

Eva píše:

Dobrý deň pán premiér, je najvyšší čas aby ste začali počúvať okrem svojich dcér aj svojich voličov. Možno som práve ja ten hlupák, o ktorých takmer denno denne hovoríte, ale nechápem prečo Vám máme písať ktorú školu žiadame otvoriť. Veď celé Slovensko žiada otvorenie škôl. Nepočúvate ľudí, ktorí Vás volili?

Martin píše:

P. premier, nam obcanom je jasne, ze ako premier nemate vela casu venovat sa Vasim detom pri domacom studiu. Ale verte, ze na to nemame vela casu ani my, pracujuci obcania. Mne sa vyslovene nepaci logika, ktorou sa otvarali len niektore skoly. Dnes nosim syna kazde rano do skoly, lebo je ziakom prveho stupna, ale moja dcera, ktora studuje na osemrocnom gymanziu, sedi doma a musi sa ucit sama. Pritom pocas celoplosneho testovania bola prave ona povynna sa otestovat a mladsi syn nie. Nie to trocha na hlavu postavene? Ziadam preto o co najrychlesie otvorenie vsetkych skol. Ved ak mozu rodicia chodit do prace, kde sa streatavaju s velkym mnozstvom ludi, mozu rovnako chodit do skol aj ich deti.

Drahoslava píše:

Dobrý deň, pán premiér. Budem rada, ak sa začnete správať, ako reprezentatívna a mienkotvorná osoba, hodná príkladu. Občania nie sú ovce, ani Vaši podriadení, ochotní sa testovať, kedy si vy zmyslíte. Niektorí rodičia sú v nočných, ranných, cestujú 70 km do práce a nemôžu sa ráno v škole testovať - ak si to z večera do rána vymyslíte. Tiež prosím, berte do úvahy, že to sú moje a nie Vaše deti a stále mám právo rozhodnúť, čomu ich vystavím. Nemám nič proti premysleným, plánovaným, SYSTEMATICKÝM opatreniam a ochotne ich budem rešpektovať a aj rešpektujem.

Lucia píše:

Vazeny pan premier, Po volbach sme si konecne vydychli a verili, ze KONECNE nastala zmena. To, co sa Vam dari s justiciou je uzasne, v tomto ste uplne TOP. Ale tie skoly.... Prosim Vas, zacnite sa spravat ako statnik a nezhadzujte Grohlinga, Sulika a stranu SAS (ktoru som mimochodom volila). Nam nie je jedno, ze deti su doma. Co tak zatvorit kostoly a otvorit skoly? Moje deti (12, 15 r.) sa same pytaju, kedy uz konecne pojdu do skoly. Ano, aj ten 15-rocny pubertiak, ktory ma vsetko na salame, CHCE ist do skoly a ucit sa. Cakaju ho prijimacky na strednu skolu, myslite, ze ma dobru pripravu? Nema! Preto Vas vyzyvam na otvorenie vsetkych skol a sledovanie semafora, tak, ako to bolo na zaciatku sk. roka. Viete ze v skole, kam chodi moj syn, nemali ani jeden pripad nakazy??? Karlovka v BA, v celoplosnom testovani mala 0,32% pozitivnych! Stale si myslite, ze zatvorene skoly su ok??? Pan premier, Vasimi krokmi a komunikaciou si podkopavate pod sebou jamu, do ktorej padate. Ludia nevolili zmenu preto, aby sa tu zas vratili Pelle, Sakova, Kali, Hranol..... Tak sa konecne uz prosim spamatajte a stojte na cele tejto vlady zodpovedne! Zacnite tym, ze otvorite skoly. S pozdravom Lucia.

Mária píše:

Dobrý deň pán premiér. Som jednorodič - mama 11 ročného syna, ktorý býva celé dni doma sám, lebo ja mám dve práce, aby som nás uživila a nemôžem si dovoliť zostať doma. Syn už potrebuje ísť do školy, lebo hoci je úsilie školy fajn a online výučba prebieha, aj úlohy dostávajú, žiaľ pri dvoch náročných prácach s ľuďmi s postihnutím už doma nevládzem. Keď mu treba niečo vysvetliť, napr. angličtinu alebo matematiku v podstate suplujem prácu učiteľa. Synovi chýba kolektív. Prosím, aby ste dovolili otvoriť školy v Žiline. Vidím , ako môj syn upadá, lebo sa mu nechce prepisovať, potrebuje interakciu. Vždy sa dá nájsť spôsob, ako to môže fungovať, napríklad pol dňa prvý stupeň, pol dňa druhý, alebo skrátiť hodiny, aby mal každý šancu byť aspoň na pár hodín v škole.

Anton píše:

Vážený pán premiér. Mohli by ste sa konečne začať správať ako správny chlap a otvoriť školy aj bez testovania. To, že ste nakúpili zbytočne testy, to by som aj prehliadol. Navrhujem Vám, aby ste uvoľnili všetky opatrenia, pretože žiadna pandémia neexistuje je to pekná blbosť. Imunita sa má budovať prirodzene a tých Vašich poradcov dajte všetkých pozatvárať. Potom Vás ľudia začnú rešpektovať a možno mať aj radi. Prajem prekrásne prežitie Vianočných sviatkov Vám aj celej rodine. S pozdravom Anton Kovaľák.

Denisa píše:

Som za otvorenie škôl, absolútne nesúhlasím s testovaním deti ani rodičov.