fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Danica píše:

Dobry den pan premiér prosim o spristupnenie vzdelania žiakom 2.stupna Zš pokial by sa dala 1 miestnost na prizemi v škole vyhradit v pripade že po odmerani teploty žiakovi to bude riziko ist na vyučovanie do hodiny si žiaka rodičia vyberú bol by to schodnejši sposob ako ich pubertiakov nechat leňošit doma inak v ružinovských ZŠ druhého bratislavskeho obvodu zatiaĺ vyskyt covidu 19 u detí nebol...preto Vás velmi prosime o obnovenie povinnej školskej dochádzky. Ďakujeme rod.a stari rodičia.ZŠ Ružinov ..29.Bratislava

Valéria píše:

Moja staršia dcéra má takisto právo chodiť do školy a plnohodnotne sa vzdelávať presne tak ako Vaše dcéry. Prečo robíte rozdiely ? Doma je izolovaná už vyše mesiaca, bez sociálnych kontaktov. Načo testy ????? Keď nikam nechodí? Aký význam ma testovanie mňa a staršej dcéry, keď mladšia chodí do tej istej školy ????? OTVORTE ŠKOLY PRE VŠETKY DETI NIELEN VAŠE ! Tie naše sedia smutne doma a odopierate im vzdelanie.

Ján píše:

Pán Matovič, neberte celé Slovensko a hlavne to najdrahšie, naše deti, ako rukojemníkov vašej narcistickej povahy. Často používate spojenie, že všetci musíme ťahať za jeden koniec, prečo to musí byť vždy pre všetkých iba váš koniec? Vyžadovaním testovania ako podmienky školskej dochádzky je protiústavné, ministrovi školstva dávate príkazy, ktoré sú mimo jeho kompetencie, a naše deti kvôli tomuto vášmu rozmatu nemôže ísť do školy. Ako sme to dopadli, keď už deti sa do školy skutočne a úprimne tešia! Veď normálne je to opačne, až tak veľmi radi by sa tam vrátili. Nebráňte ich v tom VY, lebo ste asi jediný na celom Slovensku, ktorý tomu bráni = áno, taká je skutočnosť.

Radovan píše:

Dobrý deň, pán Matovič. Vážený pán premiér, občania našej republiky Vám vo voľbách dali dôveru v správne spravovanie štátu. Žiaľ konaním, ktorým povyšujete Vašu ješitnosť a urazenosť, urážate a strácate dôveru nás všetkých. Vy ako i nikto iný, nemôže brániť mojim deťom vo vzdelávaní. Preto Vás žiadam, uskutočnite bezodkladne také kroky, ktoré umožnia v danej veci nápravu. Ďakujem, s pozdravom rodič troch detí Radovan Michalica.

Kvetoslava píše:

pán Matovič, vo svojich prejavoch dosť často argumentujete, že testujete koaličných partnerov, občanov, či sú Vám verní, či "poslúchajú". Od marca sme mali tiež neskutočne veľa príležitosti otestovať Vašu dôveryhodnosť, Vašu schopnosť vládnuť, zvládať stresové situácie, spolupracovať s koaličnými politikmi a komunikovať s verejnosťou. Protesty v uliciach, vyjadrenia na sociálnej sieti Vám potvrdia, že spokojnosť ľudí vyzerá ináč. Sám ste sa pod nátlakom priznali, po tom, čo ste okydávali za plagiátorstvo Danka, že Vaša diplomová práca bola plagiátom. To znamená, že pre Vás vzdelanie, nie diplom, nič neznamená, a nútite školskú mládež, aby prichádzala nielen o vedomosti, ale aj o sociálne kontakty, ktoré sú také dôležité pre tento vek. Stále presadzujete svoj názor, nedržíte sa masarykovského - demokrace - toť diskuze. Mám dojem, že sa obávate silnej potenciálnej konkurencie, ktorá je v mladej generácii. Vaši koaliční partneri sú radšej ticho, im nejde o pravdu, o dobro pre národ, ale pre korytá. Prečo si v tejto strašnej dobe neznížite platy ako prejav solidarity s celým národom?

Petronela píše:

Dobrý deň prajem. Prosím o okamžité otvorenie škôl, toto už nie je sranda. Školy už mali byť dávno otvorené, pokiaľ je takáto situácia. Ak sa to v januári zhorší a deti zas nebudú môcť ísť do škôl, to čo ste doteraz spravil nebude mať vôbec význam. Sám si škodíte a potom sa čudujete, prečo sa všetko otočilo.

Juraj píše:

Pán predseda vlády, vyhrali ste voľby, riešite pandémiu, riešite korupciu ..., sám to nezvládnete. Vy ste odsúdený na spoluprácu. Aj Vaši voliči sú sklamaní z Vašej komunikácie s partnermi vo vláde. Výhovorka , že to je Vás štýl neobstojí. Ste predseda vlády !!! Ak to bude len trochu možné zo zdravotného hľadiska, podporte prosím zodpovedných vo vláde , áno aj ministra školstva, v postupnom návrate deti do škôl. Ak to zdravotná situácia nedovoľuje, informujte o tom bez zákernosti a všetci rozumní ľudia to pochopia. Nepokazte si to ! Držím palce a prajem veľa síl do ďalšieho obdobia.

Márua píše:

Dobrý deň, mám tri deti, na dištančnom Dobrý deň, mám tri deti, na dištančnom vzdelaní zostal najstarší, má 10 rokov, je doma vyše mesiaca, jeho súrodenci fungujú v normálnom režime, jeho rodičia tiež, on ráno zostane doma sám, s rovesníkmi sa nestretáva, akurát 2-3x na online hodine, inak je sám bez krúžkov, spolužiakov má v Trenčíne, čo je vyše 30 km vzdialene mesto, je šikovný, učivo zvláda, ale ako rodič vidím, že zo vo sa deje s ním nie je v poriadku, nie je socializovaný, jeho psychika je ako počasie. Tvárime sa, že všetko je Ok, ale nie je. Žiadam Vás, dovoľte môjmu dieťaťu navštevovať školu.

Monika píše:

Prosím o otvorenie školy aj pre môjho syna, tiež sa mi ho už nechce počúvať a nepovinné testovanie. Navyše sa u neho začali zdravotné problémy z počítačov - očný, ušný, chrbtica. Ďakujem, Váš volič

Viktória píše:

Dobrý deň vážený pán premiér. Aj ostatné deti majú právo na kvalitné vzdelávanie, nie len na samovýuku. Kovid tu je a bude ešte veľmi dlho. Situácia nebude iná ani 8. januára. Ak nebude horšia, tak lepšia určite nie. Právo na vzdelanie je jedným zo základných detských práv. Neporušujte ho prosím. Pošlite do školy aspoň deti druhého stupňa základnej školy. Sú to ešte deti, ktoré potrebujú viesť. Nie byť nechané napospas osudu. Deti sú budúcnosťou tohto národa. Nezabúdajte prosím aj na tento dôležitý fakt. Ďakujem.

Michaela píše:

Otvorte školy prosím pre všetky deti bez podmienok, už teraz sú následky nenapraviteľné

Sandra píše:

Dobrý deň pán premiér, Podľa môjho názoru a takisto názoru väčšinu žiakov, s ktorými som sa rozprávala si myslím, že je zbytočne ísť na tie dva týždne a dva dni ísť do školy. Možno si myslíte, že my sa len tak na dištančnom vzdelávaní ulievame, no opak je pravdou a častokrát sa to hodnotí prísnejšie ako v školských laviciach. A ak budú maturanti tento rok maturovať, bude to voči ním veľmi nespravodlivé pretože boli doma dlhšiu dobu ako tí minuloroční. Preto v záujme nášho zdravia a aj zdravia ostatných nás tie dva týždne nechajte doma. Ďakujem 🙂

Peter píše:

Bamba otvor to.

Ladislav píše:

Dobrý deň, pán premiér, dovoľte mi požiadať Vás o zamyslenie, prečo ste v tejto agende radšej nepodporili svojho rezortného ministra? Skúste sa, prosím, zamyslieť, či je tu priestor na ješitnosť a elitárstvo? Ak raz (čo najskôr) chceme prejsť na znalostnú ekonomiku, nemali by byť školstvo a otvorené školy vládnou prioritou na celom Slovensku?

Jozef píše:

Neoslovím ťa premiér, Na to by si musel mat, si hanba pre Slovensko. Myslel som si, ze nič horšie ako Fico v Slovenskej politike nemôže byt. Veľmi, veľmi som sa mýlil. So Sulíkom si budete merať, kto má väčšieho a naše deti budu trpieť a budú rukojemníci tohto nezmyslu, čo tu predvádzate. Veľmi sa modlím, aby boli predčasné voľby a aby si zmizol so Slovenskej politiky. Deti majú byt v škole!!!!!!!