fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Juliana píše:

Pam premier. Skoly je potrebne otvorit. Nase deti su s mesacnou prestavkou uz 9 mesiacov doma. Potrebuju normalnu vyucbu ako aj socialny kontakt. Cakat do janjara nie je prave najvhodnejsie,kedze nevieme,co nam januar prinesie.

Jana píše:

Neváhajte otvoriť školy, už mali byť dávno otvorené a fungovať systémom semafórov. Veď zatvoriť ich viete zo dňa na deň. Prečo neotvoríte ZUŠ? To už vôbec nechápem prečo individuálna výučba nemôže fungovať. Prečo neotvoriť telocvične. Veď pobyt je to najdôležitejšie pre deti. Som nahnevaná, že všetko chcete riešiť sám, nie ste Pán Boh a môj hlas ste už stratili.

Peter píše:

Vážený pán premiér, som presvedčený o tom, že naša krajina nepotrebuje Supermana. Superman je síce nadpriemerne fyzicky zdatný, my však teraz potrebujeme riešiť vzdelanie (inteligenciu) a pochopenie (empatiu). Na to sa viac ako Superman hodí podporujúci líder. Želám Vám aj nám, aby ste od zajtra boli viac v tej druhej roli ako v tej prvej. Príjemný deň.

Daša píše:

DObr ýdeň, pán premiér. Dovoľujem si Vás oslaviť ako matka 3 detí, ktorej nesmierne záleží na ich kvalitnom vzdelaní. 2 naše ratolesti majú to šťastie, že sú v škôlke a na prvom stupni. Náš najstarší syn nastúpil tento rok na 8-ročné gymnázium v Šali. Po krátkom čase ostal doma. V čase kedy si mal budovať vzťah s novými spolužiakmi a učiteľmi, zvykať si na nový štýl výučby a podobne. Ostal doma. Žiaľ už sú to 3 týždne čo sme vyhľadali pomoc odbroníka - psychológa. Ostal smutný, apatický a strácal záujem o život. V jeho veku, kedy sa mu začína meniť nie len telo ale formuje sa budúci dospelý muž to nezvládol. Jeho jediným kontaktom zo svetom ostal počítač a online vyučovanie (3 hodiny denne, ak sa podarí p.učiteľkám zabezpečiť výučbu). Je mi z toho smutno. Je mi ho ľúto. Len, aby ste vedel, tak my sme rodina, ktorá od jari dodržiava opatrenia a rozumieme im. Len sa už nevládzeme pozerať na to, ako nám odchádza to dieťa pred očami. Ďakujem za prečítanie. Daša Kozmérová

Jitka píše:

Vážený pán premiér, potrebujeme vzdelaných mladých ľudí - to je naša budúcnosť! Hlúpy a nevzdelaný národ vyhovuje tým, ktorí ho chcú ovládať ako ovce. Preto som za urýchlené otvorenie všetkých škôl, nech sa deti učia a nasávajú nové a nové informácie. Tak isto im chýba kontakt s učiteľmi, spolužiakmi. Ďakujem Prokopová Jitka

Jana píše:

Prosim,otvorte aj našu školu- SŠport.Škola,SNP1,Košice. Škola je športovo zameraná a deti treningové časti absolvujú vo svojich kluboch.Majú množstvo energie,ktorú nevedia ventilovat.Su zvyknuté aj v snehu a daždi trénovat vonku.Prosím,skutočne potrebujú popri športe aj školský režim.Ďakujem

Ján píše:

Dobry deň pán Premiér. Poprosíme o otvorenie škôl nakoľko si myslíme, že kvalita vzdelávania je lepšia v škole než doma cez internet. A hlavne nebráňme deťom v socializácií. Čo sa týka testovania, úlohou školy je vzdelávať, nie testovať. Ďakujeme.

Rastislav píše:

Vážený pán premiér!. Ako najvyšší predsatviteľ výkonnej moci na Slovensku ste zodpovedný za to, že naše deti v porovnaní so zahraničím strácajú kvalitu v oblasti vzdelania. Iné štáty už dávno dali prioritu na školy, tieto sa zavárajú ako posledné a tvárajú ako prvé, a my robíme presný opak.Skúsme byť pozitívnym príkladom pre ostatné krajiny v tom, ako sa to dá, nie v tom ako sa to nedá. A prosím, už konečne prestaňte s tými detinskými spormi so SaS a Rišom a Grohlingom. Takto sa skutočný štátnik nespráva. Chcete sa ním stať? Tak potlačte svoje ego a narcizmus a konečne urobte niečo nezištné a poriadne. PS: Som zvedavý, ako sa vysporiadate s Kolárovým lyžiarskym strediskom...

Vanesa píše:

Milý pán premier, keby ste boli premier na správnom mieste, otvorili by ste všetky školy a nie len tie, kam chodia vaše dcéry, ktoré sa určite nedelia o jeden PC. To, čo spôsobujete našim deťom sa nijako nedá ospravedlniť. My nie sme nezodpovední, my práveže máme zodpovednosť za životy našich detí a za ich prístup k riadnemu vzdelávaniu, ktorý im umožní v budúcnosti sa presadiť a prispieť tak k prosperite našej ekonomiky. Tak Vás prosím v mene všetkých rodičov, spamätajte sa a vráťte všetky deti do školy.

Zuzana píše:

Dobry den pan premiér, naozaj by ste sa mohol zamyslieť nad otvaranim škôl, deti uz vymeskali polroka učenia, stratili návyky, socializaciu medzi sebou, ked to zvládnu ine štáty, prečo my nie???? A preco by mali chodiť do školy iba vyvolené deti??? Myslela som si, ze toto sa mohlo stať len za Fica!!!!! Ale znova sa to opakuje, strácate dôveru ľudí!!!!

Eliška píše:

Vážený pán Matovič, všetky deti potrebujú ísť do školy. Kvôli vzdelávaniu aj kvôli ich psychickému zdraviu. Nie jedno dieťa sa dostáva do depresie, nakoľko prišli o celý svoj normálny život. Zo žiadnych štatistík doposiaľ nevyplynulo, že by školy boli ohniská nákazy. Ak sa tam aj niečo vyskytne školu predsa možno okamžite zavrieť a dosledovať kontakty. Nemusíme vymýšľať nové spôsoby, ako to bezpečne spustiť, stačí prevziať prístup, ktorý funguje v iných krajinách, napr. aký majú v Rakúsku. A prestaňte prosím v médiách urážať svojich koaličných kolegov a kolegyne. Je to veľmi nedôstojné a nehodné Vášho postavenia.

Silvia píše:

Dostat deti spat do skol by mala byt absolutna spolocenska priorita, tak ako je to v inych demokratickych spolocenstvach a vlada by sa preto mala prave na skoly zamerat pred otvaranim sportovych zapasov pre tisice futbalovych fanusikov, kin, wellnesov a kostolov. Bohuzial sme svedkami dychberucich rozhodnuti, prioritizovania vladou tych vlade najbizsich a najhlucnejsich. Vlada s citlivostou na popularne pacenie sa nevykazuje schopnost racionalnej uvahy, respektu faktom a vede, kooperacie medzi rezortami a rozhodovania bez emocnych vybojov. Drzat deti dlhodobo doma, bez jasneho planu na navrat, bez ochoty hladania cesty, a teraz este aj ako rukojemnikov celoplosnych antigenovych testov je nepochopitelne. Pri nesymptomatickosti deti je praktickost odhalenia nakazy takymito testami u deti extremne minimalna, ak vobec a samozrejme financne nakladna, bez ziadaneho efektu. Naco je tato rukojemnicka drama, toto divadlo? Su ine, efektivnejsie sposoby ako znizovat premorenost a pri tom nesikanovat generaciu nasej buducnosti.

Zuzana píše:

Moje dieťa síce do školy chodí, ale čo tie ostatne? Potrebujeme nielen tučne, ale aj blbe deti? S psychickými poruchami. Asi nie.

Marianna píše:

Dobrý deň, pán premiér, ešte nikdy som premiérovi nepísala, ale Vy ste stále na televíznej obrazovke, takže akoby ste stali súčasťou našej rodiny. A pretože Vaši rodinní príslušníci môžu ísť do školy, chceme sa vrátiť do škôl aj my. Viete si predstaviť, ako sa v strednej odbornej škole učia praktické predmety on-line? Ako sa žiak naučí pracovať na stroji? Ako môže získať zručnosti? Ako sa majú maturanti pripravovať na praktickú MS? A podotýkam, že na týchto predmetoch sa učia malých skupinách. Preto Vás žiadam pustite žiakov do škôl!

Daniela píše:

Dobrý deň, Ak môžu byť otvorené kostoly, nákupné centrá, a škola Vašich dcér, tak nevidím dôvod prečo nemôžu byť otvorené aj ostatné školy. Prosím osobné otvoriť ZŠJana Amosa Komenského v Bratislave. S pozdravom Daniela