fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Anna píše:

Dobrý deň , pán premiér . Dôsledne sledujem vaše rozhodnutia či poslať alebo neposlal deti do škôl . Som pedagóg , ktorý celý svoj profesný život venoval vzdelávaniu . Svoju prácu beriem ako poslanie a prináša mi radosť . Chodiť do práce s radosťou je silná motivácia . Aj naše deti majú svoju prácu - chodiť do školy a vzdelávať sa. Vy,pán premiér im však radosť chodiť do školy a motiváciu byť múdrym človekom - toto im beriete a porušujete aj zákonom stanovenú povinnosť chodiť do školy. Dopad na deti je obrovský . Môj 11 ročný vnuk je už veľký chlapec, predovšetkým tým , že je vysoký. Ale jeho dušička je stále duša dieťaťa a nechce byť sám doma, potrebuje kamarátov a svoje povinnosti. Každý deň počúvame koľko máme lôžok pre Covid 19. Ale koľko bude treba lôžok na liečenie dušicček našich deti, to vás zrejme netrápi. Odložte politické spory a riešte problém ako zodpovedný človek , ktorý je aj otcom a chce mať múdre ale aj psychicky zdravé deti.. Práve tieto deti sa budú v budúcnosti starať aj o vás . Ale viete si predstaviť , že sa naplní stará múdrosť “ako si požičiaš ,tak vráť “ !!? Želám Vám a našim deťom , aby ste nás počúvali . Vedieť počúvať je veľkým darom, ale využiť ho vedia iba pokorní a múdri ľudia . Píšem za naše deti, sú to najcennejšie , čo máme.

Michaela píše:

Vážený pán premiér, rada by som sa Vám predstavila. Volám sa Miška a momentálne som v štvrtom ročníku na Cirkevnom gymnáziu v Žiline. Rada by som Vám hovorila o tom, aké geniálne je dištančné vzdelávanie a najmä aký veľký pokrok u seba vidím od marca tohto roka, kedy sa všetkým stredoškolákom, vysokoškolákom a žiakom základných škôl priam zmenili životy. Bohužiaľ, musím sa Vám priznať, že od marca tohto roka netuším čo so mnou - čo s nami bude ďalej. Chcela by som vyštudovať - najskôr samozrejme zmaturovať z matematiky a ekonómie. Mojím malým detským snom bolo stať sa ministerkou financií Slovenskej republiky, avšak momentálne už ani neviem, či mám slovo ministerka Slovenskej republiky písať s veľkým M. Práve preto Vás srdečne žiadam, aby ste sa postarali o všetky školy. Nie len školy Vašich dcér, ktorým škola chýba rovnako ako nám - študentom. Ďakujem a prajem Vám krásne sviatky!

Drahomíra píše:

Otvorte prosím aj našu školu SZŠ Dneperská, dcéra je piatačka a 2 on line hodiny nestačia. Zabudla aké y,i sa kde píše, čoraz viac sa stretáva so spolužiakmi len v online priestore. Chýba jej kontakt so spolužiakmi.. veľmi!!!

Adela píše:

Vážený pán premiér, kedy otvoríte školy? Dakujem za odpoved. S úctou Adela Kuzmova, pedagóg a rodič

Edita píše:

Vážený pán premiér. som si plne vedomá, že tento mail odignorujete rovnako s prehľadom ako všetkých protestujúcich a s Vami nesúhlasiacich ľudí, ako to vidíme denne v priamom prenose. Vy však nemáte najmenšie právo brániť deťom v napĺňaní ich ústavného práva na vzdelanie. Do doby, kým viera v imaginárne bytosti bude postavená nad ústavu, ako základný kameň nášho práva a teda právo chodiť do kostola "zmývať svoje hriechy" a čistiť si svedomie od všetkých škôd, ktoré spolu s celým vládnym kabinetom páchate na občanoch tejto republiky bude postavené nad právo na vzdelanie, dovtedy nie ste človekom hodným ani upratovať priestory úradu vlády. Navštívte už prosím odborníka a osloboďte seba aj nás od svojej prítomnosti v politike.

Petra píše:

Prosím, otvorte skolu mojim detom. Maju pravu sa vzdelavat ako vase dcery.

Katarína píše:

myslím,že nemá význam môj "výkrik do tmy", ktorý je len ďaľší... a nikto ho neprečíta, ani nevezme v úvahu. ale pripájam sa k väčšine (k rodičom, aj deťom), ktorí si želáme, aby naše deti nastúpili čím skôr do školy. Tento stav len ukazuje, že nikto nechce, aby sa deti vzdelávali. Chcú len ďalšie ovce, ktoré budú makať.

Petra píše:

Prosim Vas, otvorte skoly. Deti su s mesacnou prestavkou uz 9mesiacov doma. Potrebuju normalnu vyucbu ako aj socialny kontakt.

Anna píše:

Mám dve deti na druhom stupni ZŠ a prosím o otvorenie škôl. Sú zdravé a sú doma.... nezmyselné....

Veronika píše:

Vazeny pan premier, zoadam o otvorenie vsetkych skol. Mam 2 deti dcera 9. Trieda a syn 2. na strednej IT skole. Napriek vsetkej snahe uciteliv distancne studium ziadnym soosobom nepostacuje na obsiahnutie ich celeho uciva. Deti sa tak ci tak stretavaju vonku a kedze maju obrovske mnozstvo volneho casu s porovnanim normalnej vyucby, len sa zgrupuju, flakaju a vymyslaju co z tolkym volnym casom. Ochotna som sa otestovat a aj deti. Neberte deti za rukojemnikov Vasich nalad a nezhod v koslicii!

Miroslava píše:

Poprosím o otvorenie škôl. Pre deti a rodičov to bude najlepšie čo sa momentálne môže urobiť

Ľudmila píše:

Dobrý deň.Som mamou stredoškoláka,syn navštevuje tretí ročník strednej elektrotechnickej školy.Ako tretiak ešte nemal jednu hodinu praxe.Môže to takto fungovať?Čo vyrastie z našich detí a aké budú mať odborné vzdelanie?Treba sa veľmi zamyslieť nad momentálnym fungovaním školstva.Online sa zručnosť a prax nenaučí.Trpezlivosť už nemáme.....Deti stratili 7 mesiacov normálneho a potrebného štúdia....

Jana píše:

Ak môžu deti 2. stupňa chodiť do obchodu a kostola, prečo nemôžu byť na vyučovaní v škole, keďže aj v obchode a kostole sa stretnú s rovnakými spolužiakmi ako v škole? a ďakujem, že sme si všetci "obyčajní ľudia". paskova

Juraj píše:

Vazeny pan predseda vlady, v mene vsetkych beznych obcanov - schvalne nepisem obycajnych ludi lebo tych uz davno nezastupujete - vas tymto ziadam, aby ste prestali ustavicne preferovat seba sameho ako najsamvavsieho odbornika s neuveritelnym egom a zacali riesit veci ako predseda vlady a manazer a teda nechali navrhy riesenia predkladat svojim ministrom. Dufam, ze sa skoly otvoria a deti budu moct konecne dostat to, co sa u nas tvari ako bezplatne skolstvo. Moje deti sunuz velke a mame pristup na internet a syn ako vysokoskolak este nespoznal spoluziakov ale je tu mnoho dalsich ci taketo stastie nemaju a za par rokov budu obcania druhej kategorie lebo nebudu mat dostatocne vzdelanie. Skuste sa nad tym zamysliet aj ked chapem, ze ako clivek co odpisal diplomovku vam slusnost a snaha o ziskanie co najlepzieho vzdelania asi moc nevravi. S pozdravom vas nevolic.

Jana píše:

Pán Matovič, znova ste celému národu ukázali, aký ste "obyčajný človek". Filozof Baruch Spinoza raz povedal, že "každý má toľko práva, koľko má moci". Vzhľadom na Vašu "moc", majú Vaše dcéry právo vzdelávať sa v škole, na ostatných deťoch Vám nezáleží. Vy si myslíte, že ponižovaním koaličných partnerov znížite ich rastúce preferencie a zvrátite svoje padajúce preferencie, ale ubezpečujem Vás, že u ľudí vyvoláte pravý opak. Myslím si, že plán ministra školstva určite nebol taký zlý, ako ste to Vy prezentovali, tak sa skúste začať správať ako zodpovedný štátnik a nechajte robiť ľudí to, za čo sú zodpovední a za čo sú platení.