fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 835 odkazov.

Môj odkaz premiérovi  Odoslanim súhlasite so zverejnením odkazu. Vaše priezvisko na tejto stránke zverejnené nebude.

  Vaše odkazy pre premiéra

  Barbora píše:

  Aj našu školu v Spišskej Belej žiadame otvoriť aj pre druhý stupeň, kedže máme jedno dieťa, ktoré je štvrtákom a bez problémov školu navštevuje, ak sa obávate radšej zatvorte jedálne na školách, ale do škôl ich pusťte veď je to naša budúcnosť.

  Inga píše:

  Dobry den pan premier, otvorte aj nase skoly: ZS Stanicna 13 a Gymnazium Postova Kosice.

  Dušan píše:

  Radi by sme otvorili i našu školu ZŠ s MŠ Kalinčiakova 12, Bratislava - Nové Mesto čo v najkratšom čase. Dokážeme to, ak bude k dispozícii mobilné testovanie a nebude musieť byť testovaných 100% detí a rodičov. Od začiatku pandémie sme nemuseli zatvárať žiadnu triedu. Aj keď boli rodiča pozitívny, ich deti boli stále negatívne a školu po 10 dňoch mohli navštevovať.

  Ivana píše:

  Vážený pán premiér, prosím, urobte všetko pre to, aby sa otvorili všetky školy pre všetky deti na Slovensku. Inšpirujte sa v zahraničí, kde dokázali udržať otvorené školy aj počas pandémie. Neviďte v rodičoch školopovinných detí nepriateľov, ktorí nemyslia na zraniteľných. Aj deti sú zraniteľné. Nedovoľte, aby si niesli ujmu na psychickom zdraví a na vzdelaní po celý život. V deťoch je budúcnosť nás všetkých.

  Renata píše:

  Nechajte deti normálne chodiť do školy.

  Andrea píše:

  Chcem aby sa otvorila škola ďakujem pekne

  Ján píše:

  Vážený pán premiér, žiadam Vás v prvom rade ako učiteľ a v druhom ako Váš volič, nájdite spôsob ako komunikovať s Vašimi koaličnými partnermi na úrovni. Vaša hra na "veľký chlapov" má za následok ohrozenie vzdelanosti žiakov základných a stredných škôl, čo môže mať za následok zhoršenie ich životnej úrovne v budúcnosti. Uvedomte si prosím akému riziku vystavujete túto krajinu a ľudí v nej! A to nie len v súvislosti s otvorením škôl a (ne)zvládaní pandemických opatrení. Značným rizikom je to, že ak by Vaša vláda nevydržala spolu celé volebné obdobie, tak v prípade konania predčasných volieb nám reálne hrozí exsmerácko-kotlebovská vláda. To by som určite nedoprial nie len sebe a svojim blízkym, ale ani našim deťom, ktoré by si šafárenie takej vlády vypili do dna a ešte by ho museli odškodňovať ďalšie desaťročia. Prosím nasledujte príklad pani prezidentky a skúste objektívne a s triezvym uvážením pristupovať k rozhodnutiam, ktoré Vás čakajú. Na svete sú totiž aj iní ľudia ako Vaše manželka a 2 dcéry!

  Monika píše:

  Dobrý deň pán priemér, v Bratislave sú iba dve zdravotné školy a myslím si, že je podstatné byť v škole kedže potrebujeme skúšať praktické veci, nie len teóriu. A to nehovoríme o tom, že potom máme prax s ľudmi ktorý nebudú zdravý.

  Jana píše:

  Otvorte všetky školy bez testovania moje jedno dieťa do škôlky chodí a nemusím sa testovať druhe sedí doma a mám sa ísť testovať nie je to choré???

  Eva píše:

  Dobrý deň, Prosím o otvorenie škôl a sprístupnenie prezenčného vzdelania aj pre deti 2. stupňa ZŠ a stredných škôl. Nemyslím si , že je nutné testovanie, pretože deti boli celý čas v domácom prostredí.

  Lenka píše:

  Dobrý deň pán premiér. Je nevyhnutné otvoriť všetky školy, nie len vyvolené. Prvý stupeň sa vzdelávať môže, kdežto staršie deti, ktoré viac chápu dodržiavania pravidiel nie? Je to nefér. A hlavne je nefér, že tie deti trávia svoje detstvo zatvorené doma, s prístupom na internet, kde je milión nástrah. Viac času ako štúdiom a učením strávia surfovaním na internete. Nezazlievam im to, jasné, že ich to baví viac ako sledovať tvár učiteľky na monitore. Moje dieťa má 10 rokov, napriek tomu mi volá 3 x denne s plačom, že už nechce byť sám doma. Je to choré!!!

  Lubica píše:

  Žiadam vás, aby boli všetky školy okamžite otvorené, keď môže byť otvorený 1.st.,MŠ, tak rovnaké práva majú mať ostatné deti. Mojim deťom chyba škola. ZŠ stará turá, gymnázium myjava.

  Mária píše:

  Vážený pán premiér, som matkou integrovaného siedmaka, ktorý má pri učení viacero špecifických potrieb, aké v štandardnej triede učitelia nemajú vždy priestor, čas, energiu (a niekedy ani kompetencie) zvládať. Okrem neho je v jeho triede ešte ďalších pár žiakov, ktorí sú takisto začlenení, ale aj viacero detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a niekoľko žiakov a žiačok, ktorých materinským jazykom nie je slovenčina. Ide o bežnú spádovú školu, ktorej zriaďovateľom je Nové Mesto v Bratislave. Napriek tomu, že učitelia tejto školy už od októbra denno-denne "vysielajú" cez zakúpený program Meets, že sa snažia a robia, čo môžu, vládzu a vedia, dištančná výučba je pre začlenených žiakov nevhodná a nepostačujúca (napríklad pre tých s poruchou pozornosti), extrémne ich vyčerpáva, ani im neumožňuje využívať pomoc asistenta, ak ho majú prideleného. Ale aj ostatným žiakom 2. stupňa chýba priama výučba, komunikácia, kontakt s rovesníkmi. Pán premiér, vyzývam Vás, otvorte školy pre všetky deti! A takisto Vás žiadam, sprístupnite verejnosti dáta, akou mierou sa školy v októbri, ale aj v novembri, keď fungovali len materské školy a 1. stupeň ZŠ, podieľali na raste pozitívne testovaných. Bez týchto údajov je totiž Vaše ľpenie na testovaní detí a rodičov predovšetkým svojvoľným vrtochom.

  František píše:

  Pán premiér ste môj obľúbenec v politike a chcel by som aby sa do školy išlo minimálne v januári ak nie tak aj neskôr. Nikomu škola nechýba to len aby sa na nich rodičia nehnevali.

  Anna píše:

  Dobrý deň , pán premiér . Dôsledne sledujem vaše rozhodnutia či poslať alebo neposlal deti do škôl . Som pedagóg , ktorý celý svoj profesný život venoval vzdelávaniu . Svoju prácu beriem ako poslanie a prináša mi radosť . Chodiť do práce s radosťou je silná motivácia . Aj naše deti majú svoju prácu - chodiť do školy a vzdelávať sa. Vy,pán premiér im však radosť chodiť do školy a motiváciu byť múdrym človekom - toto im beriete a porušujete aj zákonom stanovenú povinnosť chodiť do školy. Dopad na deti je obrovský . Môj 11 ročný vnuk je už veľký chlapec, predovšetkým tým , že je vysoký. Ale jeho dušička je stále duša dieťaťa a nechce byť sám doma, potrebuje kamarátov a svoje povinnosti. Každý deň počúvame koľko máme lôžok pre Covid 19. Ale koľko bude treba lôžok na liečenie dušicček našich deti, to vás zrejme netrápi. Odložte politické spory a riešte problém ako zodpovedný človek , ktorý je aj otcom a chce mať múdre ale aj psychicky zdravé deti.. Práve tieto deti sa budú v budúcnosti starať aj o vás . Ale viete si predstaviť , že sa naplní stará múdrosť “ako si požičiaš ,tak vráť “ !!? Želám Vám a našim deťom , aby ste nás počúvali . Vedieť počúvať je veľkým darom, ale využiť ho vedia iba pokorní a múdri ľudia . Píšem za naše deti, sú to najcennejšie , čo máme.