fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Eva píše:

Žiadam o otvorenie všetkých škôl, nielen tej, čo navštevujú Vaše dcéry. Aj moje deti majú rovnaké právo na plnohodnotné vzdelanie ako tie Vaše. Bez zbytočného cirkusu typu povinné testovanie a očkovanie. Ak áno, tak nech sa dajú otestovať tí, čo sú v škole doteraz (1.stupeň a ich učiteľky) a nie naše deti, čo už 6 týždňov sedia doma. Tie hrozbou nie sú! Ak by ste niečomu nerozumel, rada vysvetlím, vzdelanie na to mám. Ďakujem.

Lucia píše:

Prosim, otvorte školy!!! Deti sú buducnosť národa!!! Nie starí ľudia!!!

Peter píše:

Fakt si myslim ze vzdelavanie je dolezitejsie ako cokolvek ine... Nevymyslajme znova koleso, nesnazme sa o atomove bomby, ale podme sa naucit nieco aj od inych krajin. Popritom mozme hladat aj vlastne riesenia, ale aspon v niecom sa drzme hlavneho prudu ktory hybe cely svet.

Iveta píše:

Pan premiér prosím vás som mama so 4 deťmi na materskej mam dve skolopovinne deti financie minimálne ani elektroniku na učenie aj keď nie som sociálne slabá rodina ale je to na nič nedá sa takto existovať deti budú hlúpe a mi v blázni ci otvorte školy prosim

Eva píše:

Pán premiér, neželám si nič viac, ako "mier" a pokoj na duši - každý deň robím čo môžem, aby som si toto uchovala a zakaždým, s takou malou nádejou, ale aj s obavou, pozriem na fb na Váš status alebo tlačovku a dúfam, že ste zložili "zbrane", spojili sa všetci v koalícii a dohodli sa na spoločnom postupe do ďalších dní, aby sme sa všetci upokojili a mohli sa konečne nadýchnuť a vydýchnuť napätie a tak nejako nanovo, s plnou zodpovednosťou mohli vstúpiť do Nového roka. Zatiaľ bohužiaľ nevidím, že sa to hýbe týmto smerom a z toho som smutná, niekedy smútok prerastie do hnevu, to vtedy, keď prevládne strach z budúcnosti. Kladiem si otázku - čo by ste potrebovali, aby sa začala spolupráca?

Ivana píše:

Dobrý deň pán Matovič, prosím otvoriť školy, deti sú naša budúcnosť, aj tie, ktoré navštevujú "iba" štátne školy. A niekedy porozmýšlajte, čo poviete a napíšete, aby ste sa potom nemuseli hanbit....

Aleš píše:

Ďakujem,že ste si otvorili školu pre svoje deti a na ostatných ste sa vysrali

Ivana píše:

Milý pán premiér, chceli ste dobrovoľné testovanie 2 kolá prebehli aj keď zďaleka neboli dobrovoľné, testovali sa deti od 10 rokov takže nechápem z akého dôvodu školy hneď po druhom kole neboli otvorené, keď deti boli pretestované. 1 stupeň normálne funguje samozrejme za opatrení, ktoré už nám ani neprídu divné a bežne sa tak funguje nepočula som že by húfne začali narastať čísla aj keď tieto deti bežne školu navštevujú, už je toho dosť ľudia robia čo chcete a vy? iné slová ako lockdown a testovanie od vás som už ani hádam nepočula v poslednej dobe. Vám dcéry píšu a tak hurá poďme niečo robiť. Koľko vás už prosia rodičia detí aby ste ich už konečne poslali sa normálne vzdelávať stále len ako obohratá platňa nechajte nás už normálne žiť, dodržiavať hygienické opatrenia a život ide ďalej. A verte že už aj tie deti sa chcú vrátiť a tráviť čas a zábavu s kamarátmi. Socializácia je úplne v .... Na škole kde chodí môj syn ani raz nebol potvrdený žiadny pozitívny prípad ani počas prvého ani počas druhého testovania povedzte mi rozumný dôvod načo kedy bola táto škola zatvorená? Veď prečo všetko riešite plošne? Žiť na Slovensku začína byť stále zložitejšie....

Lucia píše:

dobrý deň, poprosím poslať deti do školy. Nechápem argument , že narastie počet pozitívnych na covid (zvýšená mobilita detí) keďže podľa tejto logiky, obmedzením ich mobility , mal počet pozitívnych klesnúť. K tomuto nedošlo, čiže logicky z toho vyplýva, že deti v škole nemajú vplyv na počet pozitívnych .

Zuzana píše:

Poprosila by som nedávať nezmyselne podmienky otvorenia ako testovanie deti, rodičov a personálu. Školy s veľkým počtom žiakov to nemajú ani náhodou možnosť splniť a bola by som rada, keby ste konečne pustili deti do školy. Absolútna arogancia a drzosť je otvoriť súkromnú školu, kam chodia Vaše deti. Ale na aroganciu a drzosť od Vás som už zvyknutá.

Zuzana píše:

Pan premiér! Aj my potrebujeme, aby sa naše deti vzdelavali prezenčne. Ide o ich vedomosti, ale aj o sociálne kontakty, reálne stretávanie sa so spolužiakmi a učiteľmi. Preto žiadame otvorenie všetkých škôl. Osobne píšem za otvorenie školy Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch, dcéra je v maturitnou ročníku a sú už zúfalí, nedá sa plnohodnotne pripraviť na maturitu len cez online vyucovanie! A Strednej záhradníckej školy v Piešťanoch, kde deťom absolútne chýba prax, ktorú online vyučovanie nijako nemôže nahradiť!!! Žiadam o otvorenie škôl v čo najkratšom čase, tak ako ste to umožnili svojim dcéram! Ďakujem, Zuzana Sasakova, Scherera 8, Piešťany.

Daniela píše:

Pustite deti do škôl, prosím. Zredukujte učivo na základné predmety, zaveďte dvojsmenné vyučovanie alebo aspoň nech chodia polovice tried do školy každý druhý týždeň, cez víkend sa vydezinfukujú priestory. Veľa predmetov sa dá učiť aj vonku, aj v zime. Neberte im detstvo a ilúzie!!!

Peter píše:

pán Matovič, Dúfam,že Vaše Klárky Vám budú posielať ďalej 10 denne SMS, že nechcú byť papalášske dcérušky a o školách otvorených pre všetky deti máte nechať rozhodovať príslušného ministra. Je neskutočné, ako robíte všetko tak aby v najbližších voľbách ( možno už čoskoro ) sa vrátila vláda Pellefica, Žigu a Kalisakovej. Na to mandát nemáte. Dúfali sme, že volíme slušných ľudí a nie sebastredných, vulgárných, pomstichtivých papalášov, ktorý nedodržujú ani vlastné nariadenia a smejú sa ľuďom do očí. Spanätajte sa kým je čas !!

Martina píše:

Pán premiér prosím o otvorenie Základných umeleckých škôl, mnohé z predmetov sa učia v malom pocte, učiteľia už pri obmedzených počtoch zareagovali úpravami hodín napr teórie a tanečnej na menšie počty. Klavir a husle sa naozaj nedajú učiť online. Nerozumiem prečo súkromné kluby mozu byt otvorene v obmedzenom počte a umelecké skoly nie. Ďakujem

Eva píše:

Pán Matovič, otvorenie škôl má byť Vaša priorita. Ste premiérom Slovenskej republiky nie ste v opozícií netreba sa stále hádať. Viem že ste si na tom vybudovali svoj imidž ale už naozaj stačilo. Právo na vzdelanie je pre všetkých a to myslím všetkých. A na Slovensku rodičia potrebujú aby ste sa o budúcnosť ich detí postaral a aby ste konečne otvorili školy. Žiadne teatrálne správanie prosím do budúcnosti a už konečne pochopte že ste premiér t.j. že si Vás ľud zvolil, aby ste ho zastupovali, znamená to zodpovednosť naplniť ich očakávania. Teším sa na Vašu snahu sa oprieť o právny štát ktorým Slovenská Republika je a postarať sa o všetkých svojich občanov.