fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Miloslav píše:

Pan premier, v pravnom state ma moje dieta rovnake pravo na plnohodnotne vzdelanie ako to Vase. Otvorenie iba niektorych skol povazujem za urazku a ignoraciu demokracie a rovnosti. Skody, ktore ste uz napachali na detoch tohto statu Vasimi neodbornymi rozhodnutiami su obrovske, tak ich nezvysujte a nechajte deti ist do skoly. Zakaz socialneho kontaktu, zakaz riadneho plnhodnotneho vyucovania su pre vyvoj tejto generacie ovela nebezpecnejsie, ako nejasna, nepodlozena a fiktivna hrozba "smrtelnej" nakazy. Otvorte skoly bez nezmyslenych obmedzujucich podmienok.

Katarína píše:

Pan premier, chcem Vam podakovat za vsetko, co pre nas robite. Ste ten najlepsi premier, akeho si pamatam. Viem,ze to nemate lahke, po tych oligarkoch, ktori nam tu "vladli" tak vela rokov. Ak by to bolo mozne, bola by som rada, keby ste otvorili aj skolu mojich deti. Ale plne rozumiem, ze nie vzdy je to mozne. Dakujem Vam este raz za vsetko a dakujem, aj za moje deti ❤

Martin píše:

Deti každým dalsim dňom strácajú pozornosť pri dištančnej vyucbe ... Prosím otvorte aj 2.ZŠ sv.Michala a 4.ZŠ pri Podlužianke v Leviciach

Andrea píše:

Pan premiér už by ste fakt s tým mohli niečo robiť, mam doma šiestaka autistu, ktorý je už doma hotový, že sa musí stále online vyučovať, pozerať, počúvať cez monitor, sam sa pýta už do školy.Cim ďalej to bude trvať, tým to bude horšie pre všetky deti. Keďze mate tiež deti a chystáte vaše dcéry dat do školy, zamyslite sa prosím nad tým. Ďakujem.

Rastislav píše:

Pan premier prestante sa zahravat s nasimi detmi a vratte ich spat do skoly, toto Vam narod nezabudne

Marek píše:

Pán premiér, jedno z mojich detí ostáva každý deň doma hoci jeho mladší súrodenci odchádzajú do školy a škôlky. On ostáva doma, občas aj sám. Keď odchádzame je smutný. Vidím ako telesne a duševne upadá. Keď bolo testovanie išiel tam s tým, že sa aj preňho každodenný život zlepší. V skutočnosti ale nevie prečo je vyčlenený zo spoločenského života. V čom je horší ako návštevník kina alebo fitnesscentra? Prečo jemu ani nám rodičom neviete povedať aký vlastne máte plán? Máte vôbec nejaký? Alebo sa len tvárite ako ten Váš povestný lekvárik a môj syn je pri Vašich politických tančekoch len jedným z mnohých detských rukojemníkov?

Jana píše:

Ja by som Vás rada požiadala, aby ste nepodmieňovali otcorenie škôl testami. Doteraz sa tvrdilo, že deti sú najmenej infekčné. Tak prečo? To musíte každého položiť ma kolená, aby ste si potvrdili, že vy ste ten, kto rozhoduje? Tomuto vášmu spôsobu vládnutia nerozumiem. U mňa ste si týmto ziskali iba pohŕdanie a nie rešpekt. Viete,konečne, sú vo vláde ľudia, čo chcú Slovensko posunúť dopredu. Chcem aby táto vláda fungovala no nie pod vašim velením, lebo ste obyčajný egocentrický maniak, narcis,a neviem ešte čo.

Iveta píše:

Deťom chýba režim a socializacia. Vzdelávanie v kolektíve je nenahraditeľné. Dôležitejšie ako akákoľvek možná choroba. Určite bez pretestovavania, je úplne zbytočné.

DANA píše:

Mily pan premiér, prosim nebereme nasim deťom vzdelanie, ktore im patri. V mojom okoli su deti závislé na PC, mobiloch, tabletoch..., stratili rezim, vzdelanie, istoty ale hlavne prisli o socializáciu. Vsade v Európe sa snažia školy ako posledne zatvoriť a ako prve otvárať. Preco je to vzdy a vsetko u nas ine? Nestačí ze uz aj tak sme iny...

Ján píše:

Vzdelávanie musí byť jednou z hlavných priorít našej spoločnosti za každých okolností. Riaďte sa odporúčaniami a návrhmi vedeckých inštitúcií, ako je napríklad WHO ako aj návrhmi domácich vedeckých autorít. V maximálnej miere podporte všetky školy, učiteľky aj učiteľov, deti a rodičov, od základnej, cez stredné až po vysoké školy. Rok v živote dieťaťa je ako desať rokov v živote dospelého človeka. Neokrádajme deti o ich budúcnosť.

Lucia píše:

Pán premier prečo upierate deťom právo vzdelania... Dištančné vzdelávanie je akurát tak na nič... Nenahradí to ani učiteľa ani kolektív..Mam doma piataka bohužiaľ ešte nie je samostatný a máme celá rodina co robiť aby sme ako tak dokázali fungovať... Nehovoriac o tom ze my rodičia pracujeme na 3 zmeny. Nevidím význam v testovaní veď prvý stupeň sa netestuje...Nechajte naše deti chodiť do školy.Rodičia tiež musia chodiť do práce aby naše dane išli aj na Váš plat...

Lucia píše:

Otvorme už konečne školy! Deti sú naša budúcnosť, na ktorej by nám malo záležať. To ony budú zarábať na naše i vaše dôchodky. Zatvorenie škôl neznížilo počty nakazených, skôr naopak. Tak akú to má logiku? Kvalita dištančného vyučovania je nedostatočná, lebo aj keď máme doma najlepšie technické vybavenie, často internet padá a narúša sa tým jeho priebeh. Semafor, na ktorom školy fungovali bol plne funkčný a zdá sa mi efektívnejšie zatvoriť školy kvôli karanténe na 10 dní, ako ZBYTOČNE a NEZMYSELNE na 2 mesiace.

Elvíra píše:

Naco skoly, vsak su otvorene kostoly.. a kina a herne!

Jana píše:

Ja keď som povedala najmladšiemu synovi,že sa do školy nejde začal plakať,a to je piatak na základnej škole mám ešte dvoch jeden je na strednej druhý na vysokej vsetci traja chcú isť do školy dištančne štúdium nestačí na študovanie k tomu patrí aj kolektív ja budem pánovi premiérovi písať aj 20 sms-iek len pre boha nech pustí tie deti do školy tie deti nemózu za to čo oni majú medzi sebou

Daniela píše:

Žiadam otvoriť všetky školy , nielen v Trenčíne , ale na celom Slovensku . Vzdelávanie je najdôležitejšie . Nechceme predsa , aby sme vychovali analfabetov.