fbpx

Otvorte aj moju školu, pán premiér

Na otvorenie súkromnej školy detí pána premiéra stačili štyri SMSky denne od jeho dcéry. Vo výzve otvormeskoly.sk žiadame, aby sa otvorili všetky školy. Pošlite email priamo premiérovi, aby otvoril aj tú vašu.

Na Úrad vlády Slovenskej republiky ste pánovi premiérovi poslali už 836 odkazov.

Ďakujeme za všetky odkazy – posielanie bolo zastavené.

Vaše odkazy pre premiéra

Beata píše:

Pán premiér, verím Vám, prosím otvorte všetky školy . Súhlasím s testovaním, len nech konečne mi dieťa doma nelenivie a nehlúpne . Ďakujem Hlinkova

Iveta píše:

Dobrý deň, je dôležité byť niekde medzi a preto sa pýtam, prečo keď v mesiaci 02/2020 v hlasovaní ROZHODNI.SK hlasovalo niekoľko desaťtisíce ľudí za 11 problémov, ktoré trápia ľudí a vy robíte politiku INAK,ODVÁŽNE a PRE ĽUDÍ a JE TO CESTA AKO DODAŤ SKLAMANÝM ĽUĎOM dôveru v politiku, sa otočilo všetko proti Vám? Prečo sa opätovne národa slovenského neopýtate, keďže ľudia majú priamo v článku 2 Ústavy garantované právo na to, aby sa mohli priamo podieľať na moci, čo si myslia rodičia, učitelia, zriaďovatelia o testovaní ,ktoré je podmienkou nástupu a otvorenia škôl? Na pôde škôl je menší počet ľudí ako na pôde shopping centier, ktoré ľudia navštevujú hlavne teraz v predvianočnom čase a vstup je povolený bez akéhokoľvek podmieneného testovania...pre všetkých...... O čo tu ide? Hrá niekto s nami špinavú hru? Ide o hru s naším zdravím? Týka sa i detí, lekárov, zdravotného systému, nás OBYČAJNÝCH ĽUDÍ! Prehrávame radosť zo života, svoju prácu, svoje poslanie, svoj čas?

Marcel píše:

Pán premiér, chcem Vás poprosiť otvorte školy čím skôr. Deti to potrebujú ako soľ. Inak to bude jedna veľká katastrofa. Stradaju nielen vzdelanostne čo je podstatné ale aj prerušené sociálne vzťahy v škole. Ďakujem.

Adriana píše:

Dobry den, Zacnite sa konecne spravat tak, ako sa na vzdelaneho cloveka patri, nechcite aby nase deti boli tak sproste ako to vy preukazujete teraz a otvorte tie skoly, okolite krajiny nevydieraju ludi a aj oni maju pandemiu, to co sa deje u nas jejednoznacne na Vas koniec vo vlade!

Radoslav píše:

je veľkou hanbou pre premiéra, že vás rodičia prosia o otvorenie škôl

Kristina píše:

Prosíme o normálnu prevádzku škôl. Nemali sme v škole nikoho pozitívneho za celý čas ( marec - december). Len chceme, aby deti mohli slobodne bez vynucovacích prostriedkov akým je testovanie, ísť do školy.

Zuzana píše:

Som samozivitelka. Jedno dieťa doma (10 ročne)druhé v škole. Vstávam denne 4:30 aby som stihla pripraviť jedlo pre dieťa doma. Potom odveziem druhé dieťa do školy a ja idem do práce kde som do 17:30 (robím v banke). Cez deň 10 telefonátov od dieťaťa doma, že sa nedá pripojiť na hodinu, ako ohriať masko na obed, že... že... že.... večer po príchode domov úlohy, vyriešiť všetko čo treba.... do postele padám mŕtva a ráno 4:30 opäť budíček.... a prečo? Lebo nemôžem ostať doma. Pustite deti do školy! Pretože bude viac strát na zdraví a životoch, ako priniesla Corona.

Alena píše:

pán premiér, odíďte prosím, veľmi vás o to prosím. Veľmi škodíte. Deti si toto nezaslúžia!

elena píše:

s týmto vašim ukázom ste padli veľmi nízko a to som si myslela, že budete dobrý premiér ktorý má rozum! ale ako vidím tak zrejme nemáte! najprv povieš to, že deti pôjdu do škôl 8.januára a teraz, že niektoré školy začneš otvárať od pondelka...čo je toto prosím Vás za rozum toto môže urobiť iba hlúpy človek a tým je tá tvoja vláda a ešte lepšie ty! za to, že tvoje decká ti napíšu, že kedy otvoríte školy tak hneď ako napíšu tak ty už to ideš schváliť a ako ony písknu tak ty skáčeš 🤦🏽‍♀️ no je toto normálne? skáčeš ako taký zajac. nemáš už rozum ako sorry ale padol si veľmi nízko s tým tvojím prístupom. hľadíš iba na tie tvoje decká a popritom ty si samé dieťa! trošku toho lepšieho zmýšľania ti asi netreba čo? ako vidím asi nie. dobre tak uvidíte ako budú počty nakazených stúpať 🙂.

Miroslava píše:

Pán premiér, prosím pustite už všetky deti do škôl? Nie je to fér, že moja 9 ročná dcérka do školy chodí a jej 13 a 15 roční súrodenci sú doma. S manželom obaja pracujeme a je veľmi ťažké prísť večer domov z práce a ešte vysvetľovať učivo starším deťom, lebo online vyučovanie ich vôbec nevzdelava. Pozerajú na počítač, či tablet, ale prebratej látke napr. z matematiky ci fyziky, nerozumejú. Alebo naopak, ak nemajú online vyučovanie, dostanú kopec učebnej prezentácie a majú sa vzdelávať samé. My rodičia suplujeme učiteľov, platíme extra dáta, internet, tonery do tlačiarní a pod. Toto nie je bezplatné vzdelávanie. Namiesto rodine sa venujeme učivu, aby sme ho následne vysvetlili deťom. Ale my máme svoje povinnosti aj v práci, a doma si chceme oddýchnuť a venovať sa deťom v inom slová zmysle, nie pri učebniciach. Ako rodič, skúste nás pochopiť. Ďakujem aspoň za to, že si to prečítate a porozmýšľate nad tým.

anna píše:

vážený pán premiér, rada by som bola kebyže necháte zatvorené školy ohľadom 2. stupňa. do škôl by sa mali vrátiť tí, ktorí idú maturovať aby lepšie zvládli a počuli to učivo a oveľa lepšie sa im bude opakovať tým pádom v škole ako doma cez online - hodiny. je to pre nich ťažké a mnoho študentov sa sťažuje na to, že sa musia učiť doma za počítačom. žiaci 2.stupňa ZŠ poctivo zvládajú učivo a mohli by sa vrátiť do škôl 8.januára ako ste povedali. načo ťahať deti do ZŠ keď je to zbytočné na pár dní 🤦🏽‍♀️. vôbec neuvažujte o tom, že ich otvoríte celoplošne. aj tak RODIČIA sa nedajú testovať a deti taktiež! som zvedavá ako to bude fungovať 🤦🏽‍♀️. každý týždeň alebo neviem každé 2 týždne pchať deťom a aj rodičom tyčinky do nosa?! veď to už bude pre nich odporné a každý sa na to nedá ako si len vy myslíte! choďte sa dať vy testovať každý týždeň a neviem či by Vám to robilo dobre. uvažujte a myslite dopredu ako Vám len v hlave prepne, že deti musia ísť ešte v decembri do škôl! nebudete z nás tu robiť pokusné králiky 🤦🏽‍♀️. SOM ZA TO ABY SA NEOTVÁRALI ZÁKLADNÉ ŠKOLY !!! vy si otvorte vašu nepodarenú súkromnú školu a dajte už s týmto pokoj! ĎAKUJEM a HLAVNE S ROZUMOM!!!

Mária píše:

Vážený pán premiér, v prvom rade si dovolím Vám pripomenúť, že vy ste naším zamestnancom, nie my všetci väčšími poddanými. Môj syn je v deviatom ročníku, vyučovanie na jeho škole predstavujú 2 hodiny denne, má pätnásť rokov, začína sa formovať jeho osobnosť viac vplyvom vonkajších podnetov a to sú : učitelia v škole nie cez obrazovku, sociálne kontakty s rovesníkmi a podobne. Ale vás očividne zaujímajú len vaše deti. Gratulujem a verím, že raz za toto dostanete patričnú odmenu. Môj syn má rovnaké právo na vzdelanie ako vaše dcéry.

Alena píše:

Dobrý deň, pán premiér. Prosím, otvorte už konečne tie školy. Môj syn je integrovaný, potrebuje asistentku, lebo má poruchu koncentrácie s ADHD. Na také deti sa ani nemyslel. Ja som z neho skončila na psychiatrii a manželovi sa výrazne zvýšil tlak. Nestíha sa učiť a hlavne má problém s písaním, takže nestíha písať úlohy.

Margita píše:

Už pri zatvorení druhého stupňa základných škôl sa nik z Vás nezamyslel nad tým, že tieto deti budú samé doma, keď obaja rodičia sú v zamestnaní? Viete si predstaviť aký stres zažíva taký rodič počas pracovnej doby, keď si predstaví, že dieťa si má ohriať obed /nezabudne vypnúť plyn, neoparí sa pri vyberaní taniera z mikrovlnej rúry...a pod./, či sedí pri počítači a učí sa, čo urobí keď nastane nejaký technický problém a pod. Keby ste bol dobrý rodič ani by Vás nenapadlo urobiť také niečo ako zabrániť týmto deťom chodiť riadne do školy. Teraz, keď Vám to ako tak dochádza /v tom Vašom žiaľ obmedzenom myslení/, tak znova vymýšľate ako to neurobiť než ako to urobiť. Na čo je testovanie týchto detí, sedia doma a ich rodičia chodia do práce. Na rozdiel od Vás sú títo rodičia zodpovední a keby mali zdravotné problémy oni alebo ich deti, tak by to riešili a nečakali by na Vaše stupídne nápady s testovaním, ale by navštívili lekára. Len toľko Vážený pán "premiér", zbaľte to odovzdajte funkciu niekomu rozumnému, kto bude túto krajinu riadiť a nie testovať čo tento národ vydrží. Toľko rozhorčená stará mama dvoch školopovinných vnúčat navštevujúcich druhý stupeň základnej školy.

Jana píše:

Pán premiér, myslíte si, že je správne, ak moje dieťa je celý deň samo doma, nechodí už x-tý mesiac do školy, je izolované, a nemá celý deň kontakt so seberovnými deťmi ? Celý deň čaká, až sa vrátim o 17,00 hod. domov z práce, a potom počúvam , ako je učenie cez internet k ničomu ? Pracujem ako lekár a vidím, že už to pre deti psychicky neúnosné.